“Dama” Šima Raguž viceprvakinja do 15 godina, Mihaela Aščić treća do 13 godina!

KADETSKO PRVENSTVO OSJEČKO BARANJSKE ŽUPANIJE

U Našicama je, od 12. do 14. siječnja, odigrano 19. kadetsko prvenstvo Osječko baranjske županije. Odigrana su dva turnira: u kategorijama do 11 i do 15 godina.

Na turniru je nastupilo sveukupno 80 djece. Za Šahovski klub Đakovo Lim-mont nastupilo je devet natjecatelja: Filip Horjan, Stjepan Stojić, Leonarda Budimir, Mihaela Aščić, Valentina Paloš, Fran Vučić, Borna Solin, Petra Raić i Marko Ciganović.

Na turniru do 11 godina prvo mjesto osvojio je Matej Borzan, član ŠK FERIT-OSIJEK. Najbolji đakovački igrač bio je Filip Horjan koji je osvojio 16. mjesto s pet bodova.

U starijoj kategoriji, do 15. godina, prvo mjesto osvojio je Stjepan Damjanović, član ŠK Amater iz Strizivojne. Drugo mjesto pripalo je Šimi Raguž, članici Šahovskoga kluba “Dama” Đakovo, dok je trećeplasirana Petra Vidović,članica ŠK Velimirovac.

Pobjednice do 15 godina – Šima Raguž -ŠK “Dama” (treća s lijeva)

Najbolji rezultat đakovačkih kadeta ostvarila je Mihaela Aščić. Ona je u konkurenciji igračica do 13 godina osvojila treće mjesto s 4,5 osvojena boda.