Borovčani zasluženo do pobjede!

PRIPREMNA RUKOMETNA UTAKMICA

ĐAKOVO – BOROVO   30:33 (15:16)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 100. Sudac: Goran Gadža (Đakovo).

ĐAKOVO: Tot, Jakšić 2 Perković, Dino Goluža 1, Šimić 3, Kostić, Mario Goluža 3, Jozipović 4, Perlić 5, Šaravanja 2, Jukić 2, Klepo 4, Čurić 1, Šestak 1, Roko 2, Novoselović. Trener: Perica Martić.

BOROVO: Polgar, Vuković 1, Šamija 1, Luketić 1, Pinjuh 4, Franić 4, Burazin 2, Radojević 2, Zatezalo 3, Šimatić 9, Vujčić, Stojnović 2, Nalatilić 4.

Đakovački rukometaši odigrali su prvu utakmicu u pripremama za proljetni dio prvenstva u Prvoj B hrvatskoj rukometnoj ligi Sjever.

Đakovčani ispustili plus 7!

Protiv drugoligaša iz Borova Đakovčani su, nakon početnih 4:4, krenuli serijom 7:0 došli do visokoga vodstva 11:4. U tim trenucima najraspoloženiji domaći igrači bili su Jozipović s tri, Mario Goluža i Perlić s po dva pogotka. Međutim, što se poluvrijeme bližilo kraju, Borovčani su bili sve sigurniji, a u samoj završnici iskoristili su dva đakovačka isključenja i serijom 4:0 došli do  vodstva 16:15.

Đakovčani poveli 11:4 pa stali

Šimatić nezaustavljiv za domaću poroznu obranu!

U nastavku susreta gosti s bili puno borbeniji, igrali su s više žara i želje za pobjedom, dok su Đakovčani izgledali kao da ih je netko natjerao na parket. Osim toga, gosti su počeli pogađati Totov gol kako s devet metara, ali isto tako i s pozicije pivota. U 40. minuti Đakovčani su u jednoj kontri, pri čemu su ozlijedio Renato Ćurić i nije ga bilo do kraja utakmice, izjednačili na 20:20. I kada se činilo da će domaćini uhvatiti priključak Šimatić i Franić demolirali su đakovačku obranu: zabijali su kako su htjeli i svoju momčad ponovo doveli u vodstvo 23:20. U završnici susreta, trener Martić dao je priliku svim igračima, a gosti su borbenom igrom potpuno zasluženo došli do pobjede.

Borovčani zasluženo do pobjede

U đakovačkim redovima najbolji strijelac s pet pogodaka bio je Domagoj Perlić, po četiri su se puta u listu strijelaca upisali Antonio Jozipović i Krešimir Klepo. U gostujućim redovima najbolji igrač susreta bio je Šimatić s devet pogodaka, a po četiri su postigli: Pinjuh, Franić i Naletilić.