Andrijevcima lokalni derbi protiv Silosa, Dalija Perković spasila Đakovčanke, Đurđenovac bolji od Fortune!

DRUGA HRVATSKA KUGLAČKA LIGA ISTOK – ŽENE

ĐAKOVO – OBRTNIK SB  5: 3 (3082:3048)

Đakovačke kuglačice teže od očekivanoga došle su do bodova protiv Brođanki, Doduše, to je bio susret dvije prvoplasirane ekipe, ali domaće su kuglačice imale pet bodova prednosti u odnosu na „obrtnice“. Da stvar po Đakovčanke bude još teže, nije nastupila Marijana Majsterić, jedna od najsigurnijih domaćih igračica. Zato su Đakovčanke krenule s Paulinom Kopecki i Julijom Horvat u prvom paru vjerujući da mogu osvojiti barem jedan bod. Međutim obje đakovačke kuglačice doživjele su pojedinačne poraze što je Brođankama dalo vjetar u leđa. Ali, u drugom paru odlično je otegla kapetanica Nada Kulaš koja sa srušenih 529 čunjeva ostavlja nadu za povratak u meč. Ali, Jelena Puškarić Županić bila je bolja od Blaženke Drenjačević tako da je rezultat, nakon dva para, bio 3:1 za gošće.

Đakovčanke su već naučile na ovakve rekli bismo stresne situacija kada u posljednjem paru treba hvatati protivničku prednost. Najvažnije je bilo da je Nikolina Kuić upisala pojedinačni bod iako je srušila samo jedan čunj više, ali je zato bila bolja u čunjevima. Na Daliji Perković ostalo je da sustigne protivničku prednost u čunjevima. Najbolja đakovačka kuglačica uspješno je odradila svoj dio posla, sa 76 čunjeva više od Alme Martinović, donijela je 34 čunja viška što je bilo dovoljno za pobjedu.

POJEDINAČNI REZULTATI:

Paulina Kopecki – Ana Zlopaša   0:1 (503:530)

Julija Horvat – Mirjana Grivičić   0:1 (519:545)

Nada Kulaš – Gordana Ferić        1:0 (529:494)

Blaženka Drenjančević – Jelena Puškarić Županić    0:1 (485:510)

Nikolina Kuić – Kata Matanić      1:0 (503:502)

Dalija Perković – Alma Martinović    1:0 (543:467)

* * * * * *

PRVA B HRVATSKA KUGLAČKA LIGA SJEVER

ĐURĐENOVAC – FORTUNA    5:3 (3206:3153)

Kuglači Fortune u Slavonski Brod na susret protiv trećeplasiranih Đurđenovčana bez ikakvog imperativa, ali su pobjedom mogli doći u gornji dio tablice. Fortuna je postavila pomalo neočekivanu postavu jer su meč otvorili Ivan Živković i Budimir Dragojević. Nakon prvoga para rezultat je bio 1:1. Zlatko Erceg u drugom je paru osvojio pojedinačni bod, ali je Hrvoje Živković svoj meč izgubio za devet čunjeva. I u trećem paru, svakoj je momčadi pripao po jedan bod tako da je u pojedinačnim mečevima rezultat bio 3:3. Bodove na stranu Đurđenovca odnijela je razlika u čunjevima: domaćini su bili bolji za 53 čunja. Šteta jer Fortuna nikada lakše nije mogla do bodova. Ali, vratimo se početku priče kada smo ustvrdili da su kuglači Đurđenovca trenutno treći i da su protiv Fortune slavili i u Đakovu.

Branko Grandić – Ivan Živković  1:0 (550:523)

Matej Fadljević – Budimir Dragojević   0:1 (523:533)

Davor Rončević – Hrvoje Živković     1:0 (535:526)

Dražen Grgić Ivanković – Zlatko Erceg   0:1 (522:544)

Dario Domnjak – Dražen Pešut  1:0 (554:522)

Josip Filajdić – Igor Jukić        0:1 (522:505)

DRUGA HRVATSKA KUGLAČKA LIGA ISTOK

SILOS – DONJI ANDRIJEVCI   2:6 (3236:3281)

Nažalost, u lokalnom derbiju kuglači Silosa poraženi su od susjeda iz Donjih Andrijevaca. Gosti su bolje otvorili meč i poveli 2:0. Mladi junior Osijeka koji igra na dvojnu licencu Matija Tutnjević silovito je otvorio meč i u prva dva seta imao 303 čunja. Međutim, u trećem setu probudio se i Denis Leko-Mlivić koji je pojačao svoju igru i stalno prijetio sustizanjem. Međutim, u posljednjem setu mladi andrijevački igrač srušio je odličnih 176 čunjeva čime za igrača Silosa nije ostalo niti trunka nade za preokret. U meču između Ivana Funarića i Branka Kušta vodila se izjednačena borba gdje su malo jedan, malo drugi preuzimali vodstvo, ali sve je to bilo minimalno. Tek u posljednjem setu Kušt je odigrao dva lucidna poteza čime mu je pripala i konačna pobjeda. Prvi par odradio je veliki posao za Donje Andrijevce.

Dragan Čališ Andrijevcima donio treći bod

U drugom paru, odlično raspoloženi Dragan Čališ bio je uvjerljivo bolji od Silosovog dvojca. Naime, u prvih 60 hitaca Tomislav Liović srušio je 246 čunjeva, a ništa bolja nije bila niti njegova zamjena Tomislav Šišak. Nadu za pozitivan rezultat Silosu je ostavio Zlatko Fajdetić koji je ostvario odličnih 578 čunjeva čime je smanjio rezultat na 1:3. U posljednjem paru Mile Drmić bo je bolji od svoga dugogodišnjega klupskoga igrača i prijatelja Tomislava Dumančića. Upravo taj meč donio je konačnu pobjedu Donjim Andrijevcima. Niti 577 čunjeva Gorana Parača nije pomoglo Silosu da izbjegne poraz koji iz dovodi u jako neugodnu situaciju na tablici.