(27:23, 17:21; 10:17:10:15)

Belišće – Dvorana Osnovne škole Ivana Kukuljevića. Gledatelja:100. Suci: Želimir Tresoglavić (Osijek), Josip Mikulić (Osijek) i Dino Barišić (Osijek).Opunomoćenik HKS-a: Branimir Vasilj (Osijek).

BELIŠĆE: Cerjak 3, Nino Gradinjan 9, Soldo 16, Vidaković, Markota, Blažević 4,  Preglej 8, Đokić 5, Šarić, Funtak 2, Mikulić 16. Trener: Hrvoje Čamagajevac.

ĐAKOVO: Miličević 6, Vladović 15, Prša, Češkić 8, Hajduković 7, Blažević, Car 13, Tadić, Martinović, Namjesnik, Hrkač 28. Trener: Marijan Petrović.

Prvo kolo proljetnoga dijela prvenstva Druge košarkaške lige Istok donijelo je derbi prvenstva. Vodeće Đakovo bez ijednoga poraza došlo je na noge drugoplasiranom Belišću koje je upisalo samo poraz u Đakovu. Dakle, utakmica koja je mogla odlučiti prvaka lige. A ta je utakmica to definitivno i učinila – promovirala Đakovčane u prvake.

Slavili u Belišću -KK Đakovo

Prvo poluvrijeme u „egalu“

Đakovčani su odlično otvorili utakmicu – tricom Vladovića koji je nagovijestio svoju odličnu igru. Međutim, niti Belišćani nisu sjedili „skrštenih ruku“. U prvih deset minuta koristili su svoje najjače oružje – šut za tricu – i s tri trice (Cerjak, Gradinjan i Mikulić) preokrenuli rezultat u svoju korist. Odličnu igru napadačkim skokovima i četiri uzastopna koša najavio je i pouzdani Ivan Car. U završnici prve četvrtine serijom od šest koševa probudio se i Antun Hrkač koji će se do kraja utakmice pretvoriti u belišćansku „noćnu moru“. Ipak, nakon prvih deset minuta domaćini su vodili 27:23. I konačni rezultat prvoga dijela sugerira da su napadi bili boja strana momčadi.

Đakovčani ritmom slomili Belišćane!

U drugoj četvrtini Đakovčani su stabilizirali svoju igru, uspostavili rezultatsku ravnotežu i brzim napadima umarali belišćanske visoke igrače. Trener Marijan Petrović tražio je od svojih igrača brzu tranziciju, i to će se na kraju pokazati ključnim detaljem utakmice. U drugoj četvrtini Hrkaču su se u napadačkom dijelu pridružili i Stjepan Hajduković i Ivan Miličević koji je ubacio pet poena (dvica i trica) te Matej Češkić sa svojim prvim poenima. Međutim, đakovački kapetan svoj je napadački potencijal podredio igri u obrani jer je dobio zadatak zaustaviti prvoga centra domaćih Pregleja. A to je Matej Češkić odradio odlično. Na odmor su obje momčadi otišle poravnate (44:44).

Ključna je bila treća četvrtina kada je do izražaja došla bolja fizička sprema đakovačkih košarkaša. Gosti su pokušali s dva visoka igrača, međutim, gosti su bili puno brži i koševe su postizali iz polukontri. Osim toga, Đakovčani su odlično odigrali obranu dopustivši svojim protivnicima da za deset minuta ubace samo deset poena. Belišćani su inače kao domaćini poznati kao napadačka momčad koja svakome muže ubaciti 100 poena, međutim, protiv Đakovčana djelovali su poprilično nemoćno. Nakon trideset minuta igre Đakovčani su imali plus 7 (61:54).

U posljednjoj četvrtini Antun Hrkač i Stjepan Hajduković napravili su pravi nered u domaćoj obrani. Hrkač je praktički sam igrao protiv belišćanske obrane ubacivši prvih sedam poena, a nakon toga, domaći koš punio je Hajduković (četiri uzastopna poena).

Belišću ubacio 28 poena – Antun Hrkač

Najbolju partiju u đakovačkim redovima pružio je Antun Hrkač, strijelac 28 poena, odlično mu je asistirao Kristijan Vladović s 15 i Ivan Car s 13 poena. U domaćim redovima najučinkovitiji Mikulić i Soldo sa 16 poena.

Ovom pobjedom Đakovčani i dalje ostaju jedina neporažena momčad, sada imaju dvije pobjede više od Belišća te tri od Rekord Tima, glavnih konkurenata za naslov prvaka. U sljedećem 11. kolu u Đakovo dolazi momčad Vukovara.