MOSLAVINA – ĐAKOVO  33:24 (14:8)

Kutina – Športski centar Kutina. Gledatelja: 150.  Suci: Marko Duspara i Hrvoje Rogić (Velika Gorica).

KUTINA: Jelić, Kligl 3, Vidoš, Kohek, Masnec 1, Šlabek, Sertić 7, Horvat 5, Podvalej, Lukes 3, Dragivojević, Mrkalj 3, Slukan 3, Buhniček 4, Šepak 2, Crnojević 2. Trener: Dražen Požar.

ĐAKOVO: Ostajmer, Novoselović, Jukić, Jozipović 4, Ćurić 2, Šimić 1, Mandarić, Goluža 1, Bradarić 1, Tot, Perlić 6, Klepo 2, Perković 1, Šestak, Šaravanja 6. Trener: Perica Martić.

Đakovčanima se nije moglo dogoditi ništa gore nego proljetni dio prvenstva otvoriti gostovanjem u Kutini. domaća momčad na svom terenu teško, gotovo nikada, ne prosipa bodova, a, nažalost, Đakovčana, tako je bilo i ovoga puta.

Đakovački su se rukometaši dobro držali u prvih petnaest minuta kada su imali i rezultatski priključak. U 16. minuti na semaforu je bilo 6:6, u tim trenucima Ivan Sertić igrao je simultanku postigavši pet pogodaka. Nakon toga, domaćini su dokraja prvoga poluvremena napravili seriju 8:1 i „pobjegli“ na 14:7 čime je i utakmica bila odlučena.

Detalj s utakmice Moslavina – Đakovo

U nastavku utakmice Kutinjani su u nekoliko navrata svoju prednost povećavali na plus 10 (22:12; 23:13). Đakovčani su u 50. minuti uspjeli doći do minus 5 (20:25), ali u završnici domaćini serijom golova ponovo dolaze do visoke prednosti i zaslužene pobjede.

U đakovačkim redovima dva najraspoloženija strijelca sa šest pogodaka bili su Domagoj Perlić i Vedran Šaravanja. U pobjedničkim redovima prvo ime je Ivan Sertić, strijelac sedam golova, Horvat je dodao 5, a Bohniček četiri.

Ovim porazom đakovački rukometaši ostali su na dvanaestom mjestu sa šest bodova. Nova Gradiška i Garešnica podijelili su bodove (26:26) tako da su se Garešničani primakli na pet, a Nova Gradiška na dva boda.