Čvrstom obranom Đakovčani riješili “zagrebaše”!

ĐAKOVO – PPD ZAGREB II  22:18 (13:6)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 300. Suci: Tomislav Baić i Mladen Šulekić (Novska).

ĐAKOVO: Ostajmer, Šaravanja 6, Jukić, Bradarić 1, Perković, Šimić 1, Mandarić, Goluža, Jozipović, Tot, Perlić 7, Jakšić 1, Klepo 2, Ćurić 4, Šestak, Novoselović. Trener: Perica Martić.

PPD ZAGREB II: Strbad 4, Starčević, Račić 1, Kocen, Ljubić 2, Medić 2, Gošić, Žaja, Turčić 3, Vekić, Šafranko, Spahić 1, Zadro 1, Kadija 3, Gabrieri 1, Kasap. Trener: Boris Nemec.

Za đakovačke rukometaše utakmica protiv mladih „zagrebaša“ bila je “biti ili ne biti“. Pobjeda vraća mir u svlačionicu, a eventualni poraz znači produbljivanje krize i strah od mogućega ispadanja iz lige.

Serijom 9:0 Đakovčani riješili utakmicu

U 22 minute “zagrebaši” postigli samo jedan gol

Đakovčani su od prve minute na teren istrčali sa željom da se od samoga početka nametnu protivniku, i to im je uspjelo. Nakon početnoga vodstva gostiju (Strbad) Đakovčani su u 22. minuti napravili nevjerojatnu seriju i preuzeli vodstvo 9:1. U tim trenucima obrana je bila na visini zadatka, iako fizički slabiji, đakovački su rukometaši srčanošću i borbenošću uspijevali zadržati gostujuće igrače. Najraspoloženiji Đakovčani bili su Renato Ćurić i Vedran Šaravanja s tri pogotka, a dva je postigao Perlić. Do kraja prvoga dijela Đakovčani su sačuvali prednost i na odmor otišli s plus 7 (13:6). Jednostavno, „zagrebaši“ bili su potpuno zbunjeni agresivnom obranom „3-2-1“ na koju nisu pronašli odgovarajuće rješenje.

Vedran Šaravanja bio je uspješan s krilne poziije

Asistent Ćurić razigrao Šaravanju, Tot „zaključao“ vrata

U nastavku susreta, Đakovčani su i dalje igrali hrabro i pametno. Kada nisu mogli vanjskim šutom do gola, okrenuli su se igri preko krila. U prvih petnaestak minuta vidjeli smo čak tri Ćurićeve asistencije prema Šaravanji koji je s krila bio nepogrešiv. U tim trenucima razigrao se i Domagoj Perlić koji postiže četiri pogotka od njegovih sedam. Gosti su bili nemoćni iako  su u jednom trenutku stigli do minus 4 (19:15), ali Perlić i Ćurić zabijaju za mirnu završnicu. U tim trenucima važnu ulogu odigrao je i golman Boris Tot koji je obranio četiri udarca zaredom i tako potopio svaku gostujuću nadu u mogući preokret. U posljednjih pet minuta trener Perica Martić uveo je i mlade đakovačke igrače. Koliko su domaći igrači željeli ovu pobjedu pokazuje i slavljenička reakcija mladoga Stjepane Šimića koji u 58. minuti postiže svoj prvi pogodak.  U posljednjoj minuti vidjeli smo i hrabar ulaz i posljednji đakovački gol s krila, mlađahnoga i po kilogramima slabašnoga, Filipa Jakšića. A nakon toga, uspijeva podići u zrak barem duplo težega igrača Zagreba i zbog toga zaslužuje isključenje od dvije minute. Cijela dvorana se dobro nasmijala, a sa smiješkom su se pogledali i suci susreta.

I “zagrebaši” su srčano igrali obranu

Tot: Ključ pobjede naša je agresivna obrana!

Nakon utakmice, za ključ pobjede upitali smo najboljega igrača susreta, golmana Borisa Tota koji je „ulovio“ 12 obrana: „Cijeli tjedan smo se spremali za ovu utakmicu jer smo znali koliko nam je ona važna ponajprije zbog samopouzdanja. U svlačionici smo se dogovorili da ćemo “poginuti“ u obrani jer to je i bio ključ našega uspjeha. Za 22 minute gosti su postigli samo jedan pogodak. Mi smo se jednostavno bacali za svaku loptu i na svaki njihov šut. Kao i mi, oni su mlada momčad, i znali smo da rano moramo prelomiti utakmicu. Osim toga, polako i mi nadolazimo, u igri se sve bolje razumijemo, a uspjeli smo tijekom zimske stanke uvježbati obranu 3 – 2- 1 koja je bila ključ našega uspjeha. Gosti su postigli samo 18 golova što dovoljno govori o našoj igri u obrani. Postali smo puno borbeniji, odnosno, mislim da smo shvatili da i mi možemo igrati rukomet i pobjeđivati. Kada cijela momčad gine u obrani tako je lakše i nama golmanima. Uhvatio sam u završnici nekoliko njihovih udaraca i tu smo mirno zaključili utakmicu. Ovi su nam bodovi važni zbog samopouzdanja jer vjerujem da i u gostima možemo odigrati odličnu utakmicu i ne bih se iznenadio da sa strane donesemo pokoji bod. Hvala i đakovačkoj publici koja nas vjerno prati, a mi ćemo i u sljedećim domaćim utakmicama ostaviti srce na parketu. Pa tko bude bolji neka nas pobijedi, zaključio je golman Tot.