Đakovo Croatia bolja od Oriovčana, Sladorana se “osladila” na Sjeveru; Šokadija slavila u Starim Perkovcima; Jurjevčani i Belišćani remizirali, Punitovčani poraženi u Sikirevcima!

PRIJATELJSKE NOGOMETNE UTAKMICE

ĐAKOVO CROATIA – ORIOLIK     3:1 (2:1)

Đakovo -Stadion Đakovo. Gledatelja: 50. Sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo). Pomoćnici: Željko Šekerija (Piškorevci) i Filip Čota 8Đakovo). Strijelci: 1: 0 Bošković (7.), 2:0 Habada (15.), 2:1 Jurić (39.), 3:1 Petričević (80.).

ĐAKOVO: Begović, Barišić-Jaman, Bošković, Barukčić, Topolovec, Jurić, Petričević, Nikolić, Grgačević, Habada, Abramović. (Još su igrali: Jukić, Matković, Drenjančević, Brdarić, Božičević, Rajčević, Stanušić, Čmeljašević, Leko). Trener: Damir Lelas.

ORIOLIK: Herceg, Vrljić, Marušić, Stubičan, Kuzmić, Kokotović, Đerek, Marinović, Barišić, Jurić, Lucić. (Još su igrali: Nikičić, Ferić, Stahović, Jularić, Kemec, Plemenčić, Galović, Jozić). Trener: Braslav Ostojić.

Svoju drugu pripremnu utakmicu odigrali su nogometaši Đakovo Croatije protiv Oriolika iz Oriovca. U odnosu na prvi ogled protiv Donjoandrijevčana, Đakovčani su bili puno agresivniji, konkretniji u napadu, rastrčaniji i opasniji po protivnički gol.

Đakovčani su na teren istrčali bez ozlijeđenih Luke Kolaka i Damjanovića, ali je trener Damir Lelas u prvu postavu stavio čak pet prinova: Bruno Barišić-Jaman, Tomislav Bošković, Damir Topolovec, Pavao Jurić, Tomas Grgačević

Odličnih đakovačkih pola sata

U prvih pet minuta gosti su imali veći posjed lopte, međutim, prvu priliku Đakovčani su pretvorili u vodstvo. Korner je izveo Florian Abramović, ubacio loptu na desetak metara, odbijena lopta došla ej do Tomislava Boškovića koji s desetak metara pogađa lijevi donji kut Hercegove mreže.  Bio je to odličan poticaj da domaći krenu još agresivnije prema protivničkim vratima, a to se isplatilo u 15.minuti kada je pao drugi pogodak. Akciju je po lijevoj strani započeo Petričević, odlično je u petercu uposlio Antu Habadu kojemu nije bilo teško iz blizine ubaciti loptu uranu oriovačku mrežu. 2:0.U 19. minuti domaćini su mogli i do trećega gola. Raspoloženi Abramović odlično je na desnoj strani pronašao Barukčića, a ovaj iskosa puca pored gola iako je imao odličnu priliku uposliti svoje napadače. U 21. novo pojačanje Đakovo Croatije Pavao Jurić puca s 18 metara, ali preko gola.

Đakovčani bili puno agresivniji i raspoloženiji za igru

Prvi puta gosti su opasnije zaprijetili golmanu Begoviću u 31. minuti. S lijeve strane lopta je ubačena na drugu stativu gdje je  oriovačaki napadač pucao iskosa, ali Begović je bio na mjestu. U 38. minuti vidjeli smo akciju iz udžbenika. Habada je prošao po lijevoj strani, odlično na drugoj stativi pronašao Petričevića koji glavom vraća loptu do Abramovića koji iz prve s 15-ak metara šutira, ali oriovački braniči izbacili su loptu s  gol crte. I kada domaćini nisu iskoristili svoje, doista, odlične prilike, uslijedila je kazna. Gosti su ubacili dijagonalnu loptu do napadača Gorana Jurića koji rutinski s ruba kaznenoga prostora laganim udarcem pogađa Begovićevu mrežu. Tako su Đakovčani na odmor otišli s minimalnim vodstvom 2:1. Potpuno zasluženo jer su domaći igrači imali više od igre.

Gosti prijetili, Petričević u završnici potvrdio pobjedu

U nastavku susreta, gosti su ušli u igru odlučni da dođu do izjednačenja. Imali su više od igre, prijetili su golmanu Begoviću, ali ipak nisu uspjeli zatresti mrežu đakovačkoga vratara. U 47. minuti Oriovčani su probili lijevu stranu, na drugoj stativi pronašao Marinovića koji glavom puca, ali Begović je na mjestu. U 53. minuti ponovo  je Marinović bio u stopostotnoj prilici, dubinska lota dola ej do njega, ali oriovački napadač nije uspio svladati đakovačkog vratara koji je odlično reagirao. Nova opasnog pred Begovićem dogodila se u 56. minuti kada je Galović na drugoj vratnici pronašao Đereka koji glavom prebacuje loptu preko prečke. Nakon toga, oba su tren era napravila po nekoliko izmjena, a  tad je ritam utakmice bitno splasnuo, a bilo je i manje atraktivnih akcija i dobrih prilika za pogotke. I kada su svi očekivali da će utakmica završiti minimalnom pobjedom 2.1, vidjeli smo još dvije odlične prilike. U 77. minuti Petričević izlazi pred protivnička vrata, ali njegov udarac završava pored gola, Ipak, Đakovčani su bolji igru okrunili trećim pogotkom. U 80. minuti Petričević se našao u kaznenom prostoru, prihvatio jedan „obijanac“ i pospremi ga u lijevi donji kut oriovačke mreže.

U igri Đakovo Croatije bila je vidljiiva  želja, volja i htijenje, si igrači su pokazali zavidnu fizičku spremu i potpuno zasluženo došli su d svoje pobjede,

* * * * * *

DRAČICE – SLADORANA (ŽUPANJA)    2:5 (2:2)

Đakovo – Stadion Croatia 1971. Gledatelja: 50.

DRAČICE: Čolić, Grgić, Nerovčić, Đurđević, Šarčević, Ivan Krizmanić, Kasa, Matić, Marko Andričić, Mihalj, Tadić. (Još su igrali: Cikač, Čečura, Lukac, Petar Andričić, Domagoj Krizmanić, Jukić, Duvnjak, Sučić).

SLADORANA: Spajić, Andrić, Pejčić, Čavlović, Matić, Leutar, Lukačević, Oreč, Bukva, Komnjenović, Pejaković. (Još su igrali: Bilić,Pavlović, Prnjak,tulumović, Nikoljačić. Trener: Marko Pejaković.

Dračičani i Županjci gaje odlične prijateljske  odnose, ali na terenu su gosti bili neumoljivi i s visokih 5:2 slavili protiv svojih domaćina. Strijelci za goste bili su dva puta Marko Pejaković te po jednom Igor Čavlović, Elvir Bukva i Filip Nikoljačić. Strijelci za Dračice bili su Mihalj i Grgić.

Sladorana (bijelo-plavi dresovi) slavila na Sjeveru

* * * * *

SLAVONAC (S. PERKOVCI) – ŠOKADIJA   1:2  (0:1)

Nakon prvoga pripremnoga susreta i teškoga poraza od vodeće momčadi Druge županijske nogomete lige Brodsko-posavske Staroga Topolja (5:1), nogometaši Šokadije gostovali su u Starim Perkovicma. U ne baš sjajnom izdanju, na trenutke rastrganoj igri, Strizivojnci su došli do minimalne pobjede 2:1. U prvom poluvremenu trener Nikola Salopek na teren je postavio gotovo juniorsku momčad sa samo jednim iskusnim igračem Kunceom. Šokadija je došla u vodstvo u 20. minuti kada je Jukić s ruba kaznenoga prostora pogodio suprotni kut perkovačkoga golmana. Nakon toga, točnije u 32. minuti Šokadija je ostala bez isključenoga Kuncea koji je nepotrebno zaradio crveni karton. Ipak, na odmor se otišlo s vodstvom gostiju 1:0.

U nastavku susreta, Šokadija je istrčala s iskusnom momčadi koja je trebala slomiti perkovački otpor. Međutim, domaćini u 68. minuti postižu izjednačujući pogodak. Ipak, u 80. minuti iskusni Petrić, na asistenciju Ilije Degmečića, glavom postiže drugi pogodak za Šokadiju. Do kraja susreta, točnije u 83. minuti stopostotnu priliku propušta Rendulić, a u 90. promašuje Petrić tako da je na kraju Šokadija mogla doći i do uvjerljivije pobjede.

Nogometaši Šokaije slavili u Starim Perkovicma

* * * * * * *

ZRINSKI (J) – BELIŠĆE      1:1 (1:0)

ZRINSKI (j): S. Hnatek, Madjdiš, Fehir, Bujdo, Šinko, Mihael Kerovec, Antonio Kerovec, Kukučka, Živković, Kovačević, Čavar. (Još su igrali: Bokanović, Bagarić, Kujundžić, Galić, Vuk, Marošević, A.  Hnatek). Trener: Damir Išasegi.

Jurjevčanis u odlično krenuli u utakmicu protiv trećeligaša iz Belišća. U prvih pola sata domaćini su imali inicijativu koja je urodila plodom u 28.minuti kada je pao vodeći gol za Zrinski. Loptu je u kazneni prostor ubacio Janik Kukučka, a u pravom trenutku utrčao je i glavom u mrežu loptu pospremio Čavar. Do odlaska na odmor nije bilo izrazitijih prilika niti na jednoj strani.

I u nastavku susreta, Jurjevčani su imali više od igre, ali nisu uspjeli dvije odlične prilike pretvoriti u pogotke.  Odlično dodavanje Šinka jurjevski napadač Živković ne koristi. Nakon toga uslijedila je kazna. Belišćani su u 72. minuti postižu izjednačujući pogodak što je bio i konačni rezultat utakmice.

* * * * *

SIKIREVCI – SLAVONIJA (P)    3:1 (1:1)

Nogometaši Slavonije iz Punitovaca, nakon jednotjednih priprema, odigrali su prvu pripremnu utakmicu. Na gostovanju u Sikirevcima doživjeli su poraz 3:1. Prema riječima trenera Gorana Uzelca, Punitovčani su propustili nekoliko izglednih prilika i nakon toga uslijedila je kazna. Sikirevčani su u nastavku susreta postigli dva pogotka i došli na kraju do zaslužene pobjede. Strijelac za Slavoniju bio je Bjelobrk.

Slavonije je nastupila u sastavu: Marinović, Škorvaga, Tadijan, Klepo, Perak, Poljarević, Bjelobrk, Vinko, Štigler, Štefančić, Perak, (Još su igrali: Peša, Burek, Perić, Funjak, Uzelac). Trener: Goran Uzelac.