BROD – ĐAKOVO   23:23 (14:13)

Slavonski Brod – Sportska dvorana Vijuš. Gledatelja: 100.Suci: Lea Kovačević i Katja Pleše (Osijek).

BROD: Katarina Grbešić, Ema Groznica 4, Ana Rubil, Mateja Vorgić, Silvija Mitrović 6, Antonela Kvolik 5, Andrea Daidžić 1, Anamarija Sapundžić 1, Izabela Pregl 1, Ana Bunčić, Erika Štefanović 2, Ana Vrdoljak 1, Mateja Roso 2, Lucija Čondić, Ana Đerek. Trener: Darko Celcner.

ĐAKOVO: Sara Ćurić, Jelena Barišić, Ana Delić 3, Inga Dunđerović, Klara Birtić 4, Anđela Prekačin, Lucija Beljan 10,  Patricija Sastić 2, Ivana Pejić, Adriana Gilman, Lena Dunđerović, Lucija Prekačin 4. Trener: Željko Perić.

Iako su Brođanke posljednje sa samo tri boda, u susretu protiv đakovačkih rukometašica odigrale su vrlo dobru utakmicu u kojoj su bile bliže pobjedi. Utakmicu su Brođanke otvorile vodstvo 3:1 i nakon toga su stalno održavale prednost od dva do tri pogotka. Brođanke su imale najveće vodstvo 10:6, ali su u završnici prvoga dijela Đakovčanke uspjele sustići brodsku prednost. Igračice trenera Željka Perića u završnici su došle do minus 1 (12:11) , a s minimalnom domaćim prednošću završilo je prvo poluvrijeme: vodstvom Broda 14:13. U prvoj dionici susreta u đakovačkim redovima najraspoloženije bile su dvije Lucije: Beljan i Prekačin s po četiri pogotka, a  tri se puta u listu strijelaca upisala Ana Delić.

U Brodu Đakovčanke “iščupale” bod

Simultanka Lucije Beljan!

Đakovčanke su golovima Lucije Beljan i Klare Birtić u 37. minuti po prvi puta došle u vodstvo kod rezultata 14:15, a samo pet minuta kasnije imale su i dva gola prednosti (17:15). I kada se činilo da bi gošće mogle prelomiti utakmicu, Brođanke su ostvarile seriju 5:0 i došle do vodstva 20:17. Tada se činilo da će bodovi o stati u Brodu, ali tada stvar u svoje ruke uzima Lucija Beljan koja praktički sama igra protiv Brođanki.. s tri uzastopna gola dovodi svoju ekipu u ponovni „egal“, ali Brođanke u završnici golovima Eme Groznice i Antonele Kvolik dolaze do vodstva 23:21. I kada se činilo da će bodovi ostati u dvorani Vijuš, Lucija Beljan smanjuje rezultat na 22:23, a u posljednjoj minuti Klara Birtić postiže pogodak za konačnih 23:23. I đakovački bod!