Ratar bolji od Viškovčana, Satničanima pobjeda u Ivanovcima, Semeljčani i Josipovčani remizirali, Vučevčani slavili u Koritni!

NOGOMETNE PRIPREMNE UTAKMICE

RATAR – RADNIČKI (VIŠKOVCI)   4:1 (3:1)

Ratar: Barić, Bošnjaković, Batinić, Peradinović, Križanović, Štulić, Abramović, Batista, Sivč, Lemos, Bekić. (Još su igrali: Galić, Da Vitoria, Vukadin, Ivo Horvat, Bala, Liščević). Trener: Josip Mišić.

Radnički: Danijel Drenjančević, Plavšić, Jelečević, Mijakić, Vragolović, Vlajčić, Domagoj Čurić, Gudelj, Horvat, Kovač, Gurdon. (Još su igrali: Mario Čurić, Bikić, Marić, Luka Drenjančevič, Gusić, Bednjanić). Trener: Domagoj Vragolović.

Nogometaši Ratara ugostili su momčad radničkoga iz Viškovaca. Piškorevčani su upisali pobjedu u kojoj su napadači bili izuzetno raspoloženi. Prvi pogodak za Ratar postigao je Goran Sivč koji je u solo akciji prošao po desnoj strani i pogodio viškovačku mrežu. Gosti su, sredinom prvoga poluvremena, golom Stjepana Gurdona izjednačili na 1:1, a zatim se za domaće vodstvo 2:1 u listu strijelaca upisao Brazilac Matheus Lemos. Uigranu akciju ratara trećim golom završio je Bekić. To je bio i rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice četvrti pogodak za Ratar postigao je, također Brazilac, Cristiano.

Detalj s utakmice Ratar – Radnički

DUBRAVA IVANOVCI – MLADOST (ĐS)  2:3 (1:1)

DUBRAVA: Babić, D. Bibić, Plužarić, Petranović, Majdenić, Habulinec, Gradinjan, Kasapović, A. Bibić, Đurakić. (Još su igrali: Maričić, Lončarić, Birovljević, Todorović). Trener: Damir Gradinjan.

MLADOST (DS): Gansberer, Akrap (46. A. Barišić-Jaman), Žonka (60. Žulj), Subašić, Totić, Bikić, Denić (46. Bruno Barišić-Jaman), Bojanović, Radnić (65. Novaković), Burazin, Drmić (60.Čutura). Trener: Ivan Denić.

Satničani su gostovali kod svojih dobrih sportskih prijatelja u Ivanovcima kod Valpova. U solidnoj nogometnoj utakmici Satničani su upisali pobjedu, ali ono što je važnije za trenera Ivana Denića da je mogao uigrati momčad koja će krenuti u prvom kolu proljetnoga dijela. Osim toga, i u drugoj pripremnoj utakmici, napadači Mladosti bili su učinkoviti jer su ponovo postigli tri pogotka.

U 25. minuti Marijo Bojanović izveo je slobodan udarac s dvadesetak metara, lopta je u živom zidu dodirnula jednoga domaćega igrača, lopti promijenila smjer tako da je golman Babić ostao nemoćan. Domaćini do kraja poluvremena imaju više od igre što im donosi i izjednačujući pogodak. Igrala se zadnja minuta prvoga poluvremena kada su domaćini ubacili loptu s lijeve strane u satnički kazneni prostor gdje se najbolje snašao Bibić koji pogađa Gansbergerovu mrežu.

U nastavku susreta, gosti su dominirali terenom. Početkom nastavka Radnić asistira Bikiću, a ovaj pronalazi Dinu Burazina koji glavom pogađa za satničko vodstvo 2:1. U 68. minuti Valentin Žulj ubacuje loptu u kazneni prostor domaćina, u pravo vrijeme na nju natrčava Bikić i pogađa mrežu.

Domaćini su postigli svoj drugi pogodak u 74.minuti.S ruba kaznenoga prostora Đurakić je preciznom loptom lobao golmana Gansberera. Bio je to konačni rezultat utakmice.

POLET – OMLADINAC (J) 1:1 (1:1)

Županijski ligaš Polet u Semeljcima je ugostio jesenskoga prvaka Druge županijske lige Omladinac iz Josipovca. Domaćini su u prvih desetak minuta iskoristili nekoliko pogrešaka gostujućih igrača i u desetoj minuti doći u vodstvo. Nakon toga, gosti su sredili svoje redove i počeli organizirati svoje napade. U 35. minuti Josipovčani su imali odličnu priliku za izjednačenje, ali je Kvasnovski iz dosuđenoga kaznenoga udarca pogodio vratnicu. Ipak, u samoj završnici, točnije u 45. minuti gosti dolaze po poravnanja. Domagoj Hulak s ruba kaznenoga prostora preciznim udarcem uspio je prebaciti semeljačkog golmana.

U drugom dijelu utakmice, oba trenera iskoristila su svoje pravo na izmjene tako da je ritam utakmice pao, a nije bilo niti golova.

S obzirom da je trener Omladinca Šimo Živković obavio sve izmjene, u završnici susreta ozlijedio se Tomo Eling tako da su Josipovčani utakmicu završili s deset igrača.

Nogometaši Omladinca sljedeći će vikend igrati u Tomašancima gdje ih dočekuje županijski trećeligaš Dinamo.

Omladinac je nastupio u sljedećem sastavu: Gavljak (75. Brandis), Enis Brkić, Tribuljak (75. Denis Brkić), Kristek, Kocur, Josip Hulak (46. Smoljo), Kolarik (46. Eling), Domagoj Hulak, Josip Batorek, Kvasnovski (75. Andrej Kanisek), Marijan Batorek (46. Igor Stuhli; 70.Alen Stuhli). Trener: Šimo Živković.

SLOGA (KORITNA) – VUČEVCI   1:3 (0:1)

Prvu pripremnu utakmicu odigrali su nogometaši Sloge i Vučevaca. Nakon 90 minuta više razloga za zadovoljstvo imaju Vučevčani koji su slavili u Koritni. Bolju igru u prvom poluvremenu gosti su okrunili golom Franka Mitrovića. U prvom dijelu gosti su imali još jednu stopostotnu priliku koju je promašio Božo Galušić. Nakon prvih 45 minuta Vučevčani su na odmor otišli s minimalnim vodstvom 1:0.

U nastavku susreta, Sloga je počela igrati nešto bolje, ali Vučevčani su bili konkretni. Drugi pogodak postigao je Igor Vinković, a definitivnu pobjedu gostiju potvrdio je pogotkom Stjepan Erceg. Sloga je u završnici susreta postigla počasni pogodak za konačnih 1:3, strijelac je bio Marin Penava.