Tomas Grgačević “potopio” svoje bivše suigrače!

TREĆA PRIPREMNA UTAKMICA ĐAKOVO CROATIJE

ĐAKOVO CROATIA – NAŠK  5:0 (2:0)

Đakovo – Stadion Đakovo- Gledatelja: 50. Sudac: Željko Šekerija (Đakovo).Pomoćnici: Ivan Kedveš (Đakovo) i Valentino Barišić(Đakovo). Strijelci: 1:0 Abramović (24.); 2:0 Stanušić (39.); 3:0 Grgačević (60.),4:0 Grgačević, 5:0 Grgačević.

ĐAKOVO CROATIA: Jukić, Drenjančević, Božićević, Barišić-Jaman, Topolovec, Nikolić, Rajčević, Matković, Abramović, Jurić, Stanušić. (Još su igrali: Leko, Bošković, Grgačević, Brdarić, Čmelješević, Barukčić). Trener: Damir Lelas.

NAŠK: Mikšić, Slivka, Kostreš, Mataja, Rukavina, Galinec, Tomić, Mađaš, Gašparić, Mikola, Knežević. (Još su igrali: Mikšić, Svalina, Strakoš, Slivečko, Dardalić, Koprivčić, Puhanić,Barušić). Trener: Adam Pastava.

Đakovački nogometaši odigrali su i treću pripremnu utakmicu i upisali treću pobjedu. Nakon minimalnih 1:0protiv Tomislava iz Donjih Andrijevaca i 3:1 protiv Oriolika iz Oriovca, u srijedu, 14. veljače, prognoze glave otišli su i nogometaši NAŠK-a iz Našica, članovi Međužupanijske nogometne lige Slavonije i Baranje.

Trener Damir Lelas imao je poteškoća oko sastava jer sumu nedostajali Petričević i Habada (obveze a fakultetu), Begović (posao), a neke je igrače namjerno odmarao na klupi (Bošković, Gregačević, Barukčić).

I kombinirana đakovačka momčad bila je dovoljna da u prvom poluvremenu riješe pitanje pobjednika. Nakon početnoga ispitivanja protivnika, na teškom terenu, Đakovčani su preuzeli inicijativu koja  je urodila rodom u 24.minuti. Dubinskom loptom izbačen je Florian Abramović koji je iskosa s desne strane krenuo prema golmanu Mikšiću. Đakovački napadač mirno je plasirao loptu u nebranjenu mrežu. Za zasluženo đakovačko vodstvo. Do odlaska na odmor đakovački su nogometaši „podebljali“ vodstvo. Akciju je s lijeve strane započeo Alen Drenjančević koji je u kaznenom prostoru točnom loptom pronašao Marina Stanušića koji glavom pogađa za 2:0.

Đakovčani “počastili” Našičane petardom

U nastavku susreta, trener Lelas dao je priliku Boškoviću i Grgačeviću, a upravo je ovaj drugi sudjelovao  u postizanju trećega gola. Upućenu loptu s ruba kaznenoga prostora skrenuo je Tomas Grgačević i na taj način prevario našičkoga golmana. Podsjetimo sam, da je ove zime Grgečavić u Đakovo Croatiju stigao upravo iz NAŠK-a, a u našičkom dresu igrao je i Tomislav Bošković. Do kraja utakmice dva se puta u listu strijelaca upisao Tomas Grgačević koji je hat-trickom potopio svoje bivše suigrače.

Ovo je treća pobjeda đakovačkoga trećeligaša , a sljedeću pripremnu utakmicu Đakovčani igraju u Požegi gdje ih očekuje domaća Slavonija.