ĐAKOVO – PODRAVKA II LINO  32:30 (15:15)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 100. Suci. Domagoj Jukić i Davor Milaković (Osijek).

ĐAKOVO: Sara Čurić, Jelena Barišić, Ana Delić 6, Maja Matasović, Klara Birtić 11, Lucija Beljan 6, Patricia Sastić 2, Inga Dunđerović, Nives Vulama, Maja Mihalina 2, Manuela Bibković, Andriana Gilman, Lena Dunđerović, Lucija Prekačin 5, Ena Bogdanović. Trener: Željko Perić.

PODRAVKA II LINO: Katarina Borac, Hannah Vuljak 3, Elena Popović 1, Ana Sikavica 1, Liana Brkić 2, Klara Petričević 6, Lea Franušić 11, Gabriela Vrabec, Tena Petika 6, Vita Domijan, Elena Beljak, Klara Koška, Nika Strahija. Trener: Filip Turk.

Klara Birtić i Lucija Beljan držale priključak

Odličnu utakmicu odigrale su đakovačke rukometašice protiv svojih već tradicionalno neugodnih protivnika iz Koprivnice. Gošće su bolje otvorile utakmicu i Elene Popović i Leje Franušić povele 3:1 i to vodstvo održavale sve do same završnice prvoga poluvremena. U 15. minuti podravkašice su povele s 8:4, a Đakovčankama u tim trenucima ništa nije polazilo za rukom. Gošće su igrale preko lijevoga krila i na krilnoj poziciji stvarale višak igračice koji je u pravilu završavao pogotcima. Đakovčanke su u 24.minuti prvi puta se primaknule na minus 1 (11:12). U tim trenucima dvije najraspoloženije đakovačke igračice bile si Klara Birtić i Lucija Beljan. U samoj završnici prvoga dijela Đakovčanke su uspjele preokrenuti rezultat u svoju korist: u 27.minuti Klara Birtić izjednačila je rezultat na 14:14, a u posljednjoj minuti Lucija Beljan postiže pogodak za đakovačko vodstvo 15:14dabi Klara Petričević u posljednjim trenucima izjednačila na 15:15.

Đakovački preokret u završnici!

U nastavku susreta, gošće su ponovo bolje krenule te serijom3:1 povele 19:16. Ponovo su gošće održavale prednost od dva do tri pogotka, i to sve do same završnice susreta. Tek kod rezultata 27:27 đakovačke su rukometašice uspjele uhvatiti priključak i u uzbudljivoj završnici preokrenuti rezultat u svoju korist. Kod rezultata 28:28, u 53. minuti Lucija Prekačin dovodi domaće igračice u vodstvo 29:28, a u 55. Ana Delić postiže pogodak za vodstvo 30:28. Do kraja susreta, golovima Ande Delić i Maje Mihaline Đakovčanke dolaze do vrijedne pobjede.

U đakovačkim redovima fenomenalnu utakmicu odigrala je Klara Birtić s 11 pogodaka, Ana Delić i Lucija Beljan dodale su po šest, a Lucija Prekačin pet golova. U gostujućim redovima najefikasnija igračica bila je Lea Franušić s 11 golova, Klara Petričević i Tena Petika postigle su po šest pogodaka. I ponovo se potvrdila jedna činjenica koja prati Podravku Lino: Tena Petika ima neograničene ovlasti u igri, a to se manifestira i velikoj potrošnji lopti.