Đakovo Croatia pokorila i “zlatnu dolinu”, Kuburić presudio Jurjevčanima, Kuševčani slavili u Županji!

PRIJATELJSKE NOGOMETNE UTAKMICE

SLAVONIJA – ĐAKOVO CROATIA  1:2 (0:1)

Đakovački nogometni trećeligaš u Požegi je odigrao svoju četvrtu pripremnu utakmicu, a to je ujedno i četvrta pobjeda đakovačkoga sastava. Bio je to i najozbiljniji ispit za nogometaše trenera Damira Lelasa jer su Požežani također članovi treće lige i nalaze se samo jedno mjesto ispred Đakovčana, ali s pet bodova prednosti. U ravnopravnoj igri tijekom prvoga poluvremena, nogometaši Slavonije imali su slobodan udarac, ali lopta je završila u đakovačkom živom zidu. Đakovčani su najbolju priliku imali u 25. minuti kada je Petričević sam izašao pred domaćega golmana, odlično šutirao, ali golman još bolje obranio. Gosti su u 35. minuti došli u vodstvo iskoristivši neopreznost domaće obrane. Florian Abramović odlično je ubacio loptu u prazni prostor, a iza obrane prošao je Tomas Grgačević koji se našao oči u oči s protivničkim golmanom. Đakovački napadač hladnokrvno je poslao loptu u mrežu za vodstvo 1:0. Bio je to ujedno i rezultat prvoga dijela utakmice.

U nastavku susreta, Požežani su krenuli puno agresivnije prema đakovačkom golu tako da su u 60. minuti došli do poravnanja rezultata. Ipak, mladi Antonio Stanušić naplatio je svoju upornost, isprtio je domaćega golmana i dočekao njegovu pogrešku. Mladi đakovački napadač iskoristio je poklon loptu i zatresao mrežu za konačnih 2:1.

Trener Damir Lelas na početku susreta na teren je poslao sljedeću postavu: Begović, Bruno Barišić Jaman, Topolovec, Barukčić, Božičević, Jurić, Nikolić, Petričević, Matković, Abramović, Grgačević. Trener: Damir Lelas.

* * * * *

ČEPIN – ZRINSKI (J)  1:0 (0:0)

Nogometaši Zrinskoga iz Jurjevca na gostovanju u Čepinu odigrali su jednu tvrdu, mušku utakmicu u kojoj se nije umiralo u ljepoti. Trener Zrinskoga Damir Išasegi nije mogao računati na čak sedam igrača (Pintarić, Kukučka, Mihaljević, Kerovec, Kujundžić, Grbeša, Marošević), ali, unatoč tome, Jurjevčani su odigrali solidnu utakmicu. Domaći igrači imali su više od igre, a Jurjevčani su čekali svoju priliku iz kontranapada. Čepin je poveo u 50. minuti kada su akciju po desnoj strani započeo Rolj, odigrao povratnu loptu do Kuburića koji pogađa mrežu Hnateka. Gosti su najbolju priliku imali u 88. minuti, ali udarac jurjevskoga napadača Kovačevića završio je tik pored vratnice.

Zrinski je igrao u sastavu: Hnatek, Lukačević, Bujdo, Fehir, Majdiš, Bagarić, Mihael Kerovec, Krešimir Galić, Živković, Čavar, Kovačević. Još su igrali: A. Hnatek, Bokanović, Vuk, Šinko). Trener: Damir Išasegi.

* * * * * *

GRANIČAR – TORPEDO 1:3 (1:2)

Nogometaši Torpeda gostovali su u Županji gdje su potpuno zasluženo slavili rezultatom 3:1. Kuševčani su na gostovanje otišli vidno oslabljeni jer zbog poslovnih obveza nisu otišli: Vinković, Marijan Marković, Babić i Josip Čuić. Domaćini su poveli 1:0, ali je na 1:1 izjednačio Josip Milardović. Kuševčani su u prvom poluvremenu bolju igru okrunili drugim pogotkom, a strijelac je bio Valentin Sito. Bio je to i rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku susreta Kuševčani su i dalje dominirali, a to je urodilo plodom i trećim pogotkom. Strijelac je bio Stjepan Kušević. Do kraja susreta Torpedo je mogao i povećati svoje vodstvo. Slobodan udarac s dvadesetak metara izveo je Marin Cicvarić, odlično je gađao, ali domaći golman čudesnom paradom izvadio je loptu iz samih rašlji. U samoj završnici Marko Delić šutirao je prema županjskom golu, ali lopta je prošla tik pored vratnice. Na kraju, zaslužena pobjeda Torpeda kojom Kuševčani potvrđuju da ravnopravno mogu igrati i s momčadima iz višeg ranga natjecanja.

Torpedo je igrao u sastavu: Vuksanović, Jukić (Kovačević, Marković), Delić, Beljan (Klemen), Bošković (D. Kušević), Ivanda, Milardović (S. Kušević), Bašić (Cicvarić), Bračko (Mišević), Sito, Antinac (D.Čuić). Trener: Josip Milardović.