Golijada u Piškorevcima, Dračičani remizirali u Semeljcima, Josipovčani uvjerljivi u Tomašancima, Radnički bolji od Kondrićana, Vučevčani slavili u Trnavi, Božić presudio Šokadiji, HOŠK-u pobjeda u Forkuševcima!

PRIJATELJSKE NOGOMENE UTAKMICE

RATAR – HAJDUK (ŠP)  5:4 (2:2)

Piškorevci- Igralište Kozin trg. Gledatelja: 100. Sudac: Domagoj Krajina (Piškorevci). Strijelci: 0:1 Rudnički (17.), 0:2 Stjepan Đambić (20.), 1:2 Horvat (27.), 2:2 Horvat (32.), 3:2 Bekić (60.), 4:2 Lemos Da Silva (75.), 4:3 Veselinović (80.), 4:4 Nikola Đambić (82.), 5:4 Da Silva Batista (85. – 11 m).

RATAR: Barić, Peradinović, Bošnjaković, Liščević, Batinić, Vukadin, Da Silva Batista, Bala, Mišić, Horvat, Santos De Vitoria. (Još su igrali: Galić, Štulić, Abramović, Bekić, Sivč, Lemos Da Silva). Trener: Josip Mišić.

HAJDUK (ŠP): Zeko, Blažević, Blažeković, Ljubić, Igor Mandić, Rudnički, Stjepan Đambić, Nikola Đambić, Perak, Veselinović, Ognjenović. (Još su igrali: Ivić, Kristijan Đambić, Oršolić, Pitlović, Bakić). Trener: Igor Mandić.

Odličnu nogometnu predstavu vidjeli su malobrojni gledatelji na igralištu Kozin trg u Piškorevcima. Županijski prvoligaš ratar protiv drugoligaša Hajduka iz Širokoga Polja. Obje momčadi zaslužile su pohvale za prikazanu igru s obzirom da se radi o pripremnom razdoblju u kojemu treneri još uvijek traže najbolje sastave.

Odličnu predstavu priredili su Piškorevčani i Širokopoljci

Piškorevčani su u prvih dvadeset minuta ostali u šoku jer su Širokopoljci, bez imalo respekta, napali i postigli dva pogotka. U 17. minuti goste je u vodstvo doveo Matej Rudnički, a samo tri minute kasnije Stjepan Đambić postiže i drugi pogodak. Međutim, taj šok pokrenuo je Piškorevčane tako da su i oni krenuli prema protivničkom golu. Za samo pet minuta Ratar je došao do poravnanja. Na scenu je stupio Ivica Horvat koji pogađa Zekin gol, najprije u 27., a zatim i 32. minuti. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

Čak devet golova palo je u Piškorevcima

U nastavku susreta, domaćini su bolje otvorili utakmicu i s dva pogotka došli do vodstva 4:2. U 60. minuti Dean Bekić dovodi Ratar u vodstvo 3:2, a vodstvo „podebljava“ u 75.minuti Brazilac Lemos Da Silva. I kada se činilo da je utakmica riješena, Širokopoljci uzvraćaju udarac. U 80. minuti Matej Veselinović smanjuje rezultat na 3:4, a samo dvije minute kasnije Nikola Đambić poravnava rezultat na 4:4. I još tu nije kraj. Sudac Domagoj Krajina u 85. minuti dosuđuje najstrožu kaznu za domaću momčad, a drugi Brazilac Da Silva Batista sigurnim udarcem svojoj momčadi donosi pobjedu.

Ponovimo na kraju, obje momčadi zaslužuju čestitke jer su pokazale odličnu igru i, što je najvažnije, efikasnu.

POLET – DRAČICE   2:2

Dračičani su svoju drugu pripremnu utakmicu odigrali u Semeljcima protiv županijskoga prvoligaša Poleta. Domaćini su poveli 1:0, a Dračičani golom Dine Blaškića izjednačili na 1:1. Dračičani su bolju igru okrunili drugim pogotkom, a strijelac je bio Čečura. Ipak, Semeljčani u završnici utakmice uspijevaju izjednačiti rezultat na 2:2. Do kraja susreta, Dračice su mogle i do pobjede, ali je Domagoj Krizmanić promašio jedanaesterac. Zanimljivost je da je u dračičkom dresu debitirao i bivši rukometaš Davor Škalić nad kojim je napravljen i jedanaesterac.

Detalj s utakmice Poleta i Dračica

Prve minute za Dračice odigrao je i bivši rukometaš Davor Škalić

DINAMO (TO) – OMLADINAC (J)  1: 4 (0:3)

Po hladnom i vjetrovitom vremenu, teškom terenu nogometaši Dinama u Tomašancima su ugostili jesenskoga prvaka Druge županijske nogometne lige. Josipovčani su na teren istrčali u kombiniranom sastavu s obzirom da trener Šimo Živković nije mogao računati na sedam igrača Omladinac iz Josipovca. Prema očekivanju, nakon početnoga ispitivanja, u 15. minuti golom Igora Stuhlija Josipovčani su došli u vodstvo 1:0. U 38. Josip Batorek postigao je drugi, a u 43. minuti Josip Hulak  treći pogodak za Omladinac. To je bio i rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku susreta, domaćini su iz jedanaesterca postigli pogodak za smanjenje vodstva na 1:3, a konačni rezultat susreta postavio je u 64. minuti, svojim drugim pogotkom, Josip Batorek.

OMLADINAC (J): Brandis,  Denis Brkić, Tribuljak, Domagoj Hulak, Enis Brkić, Josip Hulak, Alen Stuhli (46. Edi Smolka), Denis Kristek, Josip Batorek, Igor Stuhli, Igor Smoljo. Trener: Šimo Živković.

DINAMO (TR) – VUČEVCI   0:1 (0:0)

U Trnavi je, po hladnom i vjetrovitom terenu, teškom terenu, odigrana pripreman utakmica između Trnavčana i Vučevčana. U prvom poluvremenu nije bilo previše prilika za pogodak, tek treba istaknuti odličan udarac Denisa Galičića s 25 metara, ali je domaći golman loptu izbacio u korner.

U nastavku susreta gosti iz Vučevaca imali su više od igre. Gostujući napada Igor Vinković oduzeo je loptu domaćem golmanu kojemu nije preostalo ništa drugo nego gostujućega napadača zaustaviti prekršajem, a sudac je taj start okarakterizirao kao jedanaesterac. Siguran izvođač najstrože kazne za gostujuće vodstvo bio je Stjepan Erceg.  Bio je to jedini pogodak na utakmici.

Vučevci su nastupili u sastavu: Polgar, Rimac, Blažeković, Galičić, Stjević, Verhas, Erceg Jurinić, Pilipović, Vinković, Mitrović. (Još su igrali: Knežević, Jambreković, Galušić, Birkić).

RADNIČKI – REKORD   2:0 (1:0)

RADNIČKI: Domagoj Drenjančević, Bikić, Jelečević, Mijakić, Radoš, Domagoj Ćurić, Gudelj, Vragolović, Piler, Gurdon, Horvat. (Još su igrali: Luka Drenjančević, Tibor Sesar, Mateo Sesar, Plavšić, Marić, Bednjanić, Mario Ćurić, Kovač). Trener: Domagoj Vragolović.

REKORD: Rukavina, Jackanić, Žeravica, Marić, Barić, Drmić, Šimić, Tremboš, Petrović, Emerik (Benjamin Kyrk), Kovačević (Jakšić).

Nogometašima Radničkoga ovo je treća pripreman utakmica dok su Kondrićani prvi puta na teren izašli nakon sedmodnevnih priprema. Viškovčani su imali više od igre, a to im je donijelo i vodstvo u 30. minuti. Slobodan udarac izveo je Jelečević i točnom loptom pogodio Rukavinina vrata. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku susreta omjer snaga ostao je isti. Bolju igru Viškovčani su pretvorili u povećanje vodstva. Nakon odlične akcije Marića i Kovača lopta je došla do Horvata koji pogađa za 2:0.

* * *  * * *

ŠOKADIJA – CIBALIA (JUNIORI)  0:1 (0:1)

Strizivojna – Igralište NK Šokadija. Gledatelja: 100. Sudac: Željko Šekerija. Strijelac: 0:1 Božić (21.).

ŠOKADIJA: Šen, Marko Damjanović, Mario Damjanović, Jarić, Mandarić, Josip Damjanović, Andrijević, Mato Damjanović, Matić, Knežević, Radoš. (Još su igrali. Kunce, Ilija Degmečić, Zdravko Degmečić). Trener: Nikola Salopek.

CIBALIA (JUNIORI): Starić, Barač, Oršolić, Druško,  Krznarić, Šarić, Kepić, Kirchbauer, Dogan, Vojković, Božić. (Još su igrali. Vojnić, Bojko, Jakšić, Janović, Rašić, Piler, Acavanja. Trener: Ivan Karaula.

Šokadija je u subotu, 17. veljače, na svom terenu ugostila mladu momčad vinkovačkoga prvoligaša.  U obostrano zanimljivoj utakmici gledatelji su vidjeli samo jedan pogodak koji će, kasnije će se potvrditi, biti i ključni detalj utakmice. U 21. minuti strijelac za juniore Cibalije bio je Strahija Božić.

* * * *  * *

JEDINSTVO (F) – HOŠK   2:4 (1:1)

Jesenski prvak Lige Nogometnog središta Đakovo Jedinstvo ugostio je na svom terenu županijskoga drugoligaša iz Gašinaca. Nakon solidne igre obje momčadi koje se pripremaju za proljetni dio prvenstva, Gašinčani su bili bolji i pobijedili rezultatom 4:2. Nakon prvih 45 minuta rezultat je bio izjednačen (1:1), a u nastavku susreta bolju igru pružili su Gašinčani koji su došli do zaslužene pobjede. Dvostruki strijelci za HOŠK bili su Renato Lulić i David Dražetić.

SLOGA (V) -SLOGA (K)  1:4

Nogometaši Sloge iz Koritne pod vodstvom novoga trenera Mire Ivića ovoga su vikenda imali dupli program. U subotu su remizirali (1:1) protiv čepinskoga Klasa, a u nedjelju, 18. veljače, gostovali su u Vrpolju gdje su upisali uvjerljivu pobjedu. Strijelci za Slogu bili su: I. Josipović, Matošević, Tost i Josip Talavanić.

Sloga je igrala u sastavu. Penc, M. Romac, Sremac, I. Josipović, Doko, J. Talavanić, tost, Ivan romac, M. Matošević, Šimić, Matijević (K. Talavanić). Trener: Miro Ivić,