ĐAKOVO II – CESTORAD   34:30 (16:13)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 100. Suci: Domagoj Jukić i Davor Milaković (Osijek).

ĐAKOVO II: Kovačević, Jakobović 3, Marketić 1, Knežević 4, Kostić 8, Čuraj 1, Kapetan 3, Ćurić 6, Suhalj, Milanović, Šestak 3, Kelić, Novoselović 5. Trener: Mladen Rajković.

CESTORAD: Ivanko 1, Mikuš 4, Majić,Kožul. Ivezić 1, Meštrović, Ivan Barić 3, Puškarić, Aman, Filip Barić 10, Stjepanović 11, Knežević, Lesar, Galić, Serenčeš, Bočkarjov. Trener: Dragan Gazić.

Mladi đakovački rukometaši upisali su pobjedu u 14. kolu Treće hrvatske rukometne lige Istok. Obje momčadi u utakmicu su ušle ravnopravno. Međutim, već u drugoj minuti gostujući igrač Alen Aman dobio je crveni karton jer je napravio grubi prekršaj u predjelu vrata. Nakon toga, u prvih šest minuta rezultat bio izjednačen – 4:4. Tada su Đakovčani golovima Luke Kosića i Patrika Ćurića poveli 6:4 čime su nagovijestili svoju dominaciju. Do odlaska na odmor domaći su igrači čuvali prednost od jednoga do tri gola, a najveću prednost od četiri pogotka imali su u završnici prvoga dijela utakmice pri rezultatu 15:11. Na odmor su obje momčadi otišle kod rezultata16:13. U đakovačkim redovima najraspoloženiji igrač bio je Luka Kostić, strijelac šest golova, a u gostujućim redovima s pet golova najzapaženiji igrač bio je Josip Stjepanović.

U drugom poluvremenu Đakovčani su održavali stečenu prednost, u jednom trenutku došli i do plus pet (21:16), ali uporni gosti uspijevali su vratiti zaostatak na dva do tri gola (20:22; 21:23). Ipak, igrači trenera Mladena Rajkovića uspijevaju doći do plus 4 (26:22) i kada se činilo da će utakmica biti zaključena, ponovo se gosti vraćaju  i stižu na samo minus 1 (25:26). Ipak, u zanimljivoj završnici golovima Šestaka, Kneževića i Ćurića Đakovčani dolaze do vrijedne pobjede.

Najbolji u domaćim redovima bio je Luka Kostić sa osam golova, Patrik Ćurić dodao je pet, a Dario Novoselović pet pogodaka. U gostujućim redovima najučinkovitiji bili su Josip Stjepanović sa 11 i Filip Barić s deset pogodaka. Treba istaknuti da je Filip Barić čak sedam golova postigao iz sedmeraca, u stopostotni učinak.

Đakovčani su ostvarili devetu pobjedu i trenutno se nalaze na petom mjestu sa 19 bodova.

** * * * *

PRVA HRVATSKA RUKOMETNA LIGA DJEČACI B – ISTOK

1. KRUG

ŽUPANJA – ĐAKOVO   14:18(4:10)

Đakovo – Nastavno sportska dvoranaĐakovo. Gleatelja: 100. Suci: Matej Marinović i Fran Glavota (Osijek).

ŽUPANJA: Pranjić, Besek 1, Dedić, Užarević, Tomić 4, Vrabec, Debak Živković,  Iliev, Kos 1, Đaković, Vukorep, Filipović 1, Solenko 3, Petričević 4, Benaković, Pekar. Trener. Damir Klarić.

ĐAKOVO: Gruber, Validžić 1, Bičvić, Savić, Husaković, Čapo, Brzica 1, Ostajmer, Grubišić, Karalić, Puljić 6, Mandarić 4, Goluža 6, Poljičak. Trener: Tomislav Paradžiković.

Đakovački dječaci u prvom dijelu prvoga poluvremena imali su minimalnu prednost nad vršnjacima iz Županje. Utakmica se prelomila kada su Đakovčani napravili seriju 5:0 i pobjegli na nedostižnih 10:4, a to je ujedno bio i rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku susreta mladi đakovački rukometaši čuvali su stečenu prednost koja im je donijela prvu pobjedu na đakovačkom turniru.

Najbolji strijelac u đakovačkim redovima bili su Marin Puljić i Stjepan Goluža sa po šest golova, a Dorijan Mandarić dodao je četiri. Kod Županjaca najbolji strijelci, s četiri gola, bili su Antonio Tomić i Dorian Petričević.

ĐAKOVO – FRANKOPAN 25:9 (12:5)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 100. Suci: Matej Marinović i Fran Glavota (Osijek).

ĐAKOVO: Gruber, Validžić, Bičvić 2, Savić 3, Husaković 3, Čapo, Brzica 1, Ostajmer, Grubišić 6, Karalić 4, Puljić 1, Mandarić 3, Goluža 2, Poljičak. Trener: Tomislav Paradžiković.

FRANKOPAN: Krznarić, Turkalj, Žeželić, ,Aladić, Prgić 2, Božičević 6, Horvat, Luketić 1, Rajković. Trener: Hrvoje Ivanković.

I u drugoj utakmici đakovački dječaci ostvarili su pobjedu. Protiv vršnjaka iz Rokovaca-Andrijaševaca trener Tomislav Paradžiković dao je priliku svim igračima tako da su svoju priliku najbolje iskoristili Neven Grubišić, strijelac šest pogodaka i Robert Karalić postigao je četiri, a po tri su se puta u listu strijelaca upisali Andrej Savić, Danijel Husaković i Dorijan Mandarić.