Stanušić i Grgačević za đakovačkih “pet od pet”!

ĐAKOVAČKI TREĆLIGAŠ OSTVARIO I PETU PRIPREMNU POBJEDU

ŽELJEZNIČAR – ĐAKOVO CROATIA    0:2 (0:1)

Nogometašima brodskoga Željezničara i Đakovo Croatije nije smetalo niti hladno vrijeme, kiša i susnježica da odigraju pripremnu utakmicu. Za Đakovčane ovo je bio pretposljednji tekst pred početak prvenstva, jer ih u subotu u 15:00 sati očekuje „generalka“ protiv Višnjevca

Đakovčani su tijekom cijele utakmice imali više od igre što je na kraju i donijelo pobjedu. U prvom poluvremenu jedini strijelac u 15. minuti bio je mladi Stanušić kojemu je ovo drugi uzastopni pogodak (u subotu bio strijelac i protiv požeške Slavonije).  U samoj završnici drugoga poluvremena, točnije u 75. minuti, pobjedu je drugim pogotkom potvrdio Tomas Grgačević.

Ovo je đakovačkim nogometašima peta pripreman utakmica i peta pobjeda. Očito da je trener Damir Lelas uspio homogenizirati momčad, popraviti fizičku pripremu i vratiti vjeru u svoje snage. Ne zaboravimo da su Đakovčani pobijedili trećeligaše Oriolik i Slavoniju, međužupanijske ligaše NAŠK i Željezničar i županijskoga prvoligaša iz Donjih Andrijevaca.

Nakon pet odigranih utakmica trener Damir Lelas nagovijestio je i trenutke zadovoljstva: „Istina, dobili smo pet utakmica i u sportskom smislu to je odlično. Međutim, moramo biti svjesni da nas u prvenstvu očekuju daleko teži protivnici i puno zahtjevnije utakmice. Osim toga, čeka nas borba za opstanak u trećoj ligi. Ipak, moram reći da sam zadovoljan dosada učinjenim, igrači su prihvatili ritam treninga i utakmica, fizički se dižemo i polako dobivamo konture trećeligaške momčadi. Protiv brodskoga Željezničara dobro smo se istrčali, odradili odličan trening, usput pobijedili i povećavali naš optimizam. U subotu nas, ako vrijeme posluži, očekuje “generalka” protiv Višnjevaca i tada ćemo zaključiti pripremni ciklus te vjerujem spremni dočekati prvo  kolo i gostovanje jesenskoga prvaka BSK iz Bijeloga Brda, zaključio je trener Lelas.

Odgoda prvenstva za tjedan dana?!

Loše vrijeme  i najavljeni snijeg nagnali su i vodstvo lige da razmile o mogućoj j odgodi prvenstva. Prema riječima povjerenika natjecanja Željka Bela razmatra se mogućnost odgode natjecanja za tjedan dana, ali konačnu odluka o tome bit će donesena do petak, kada se bude vidjelo hoće li najavljene količine snijega biti tolike da naruše uvjete igranja.