Đakovo Croatia uvjerljiva protiv Višnjevca!

ŠESTA PRIPREMNA UTAKMICA NOGOMETAŠA ĐAKOVO CROATIJE

ĐAKOVO CROATIA – VIŠNJEVAC 3:0 (2:0)

Đakovo – Stadion Đakovo. Gledatelja: 20. Sudac: Zdenko  Lovrić (Đakovo=: Strijelci: 1:0 Nikolić (25.), 2:0 Abramović (35.), 3:0 Petričević (60.).

ĐAKOVO CROATIA: Begović, Habada, Božičević, Bošković, Topolovec, Nikolić, Jurić, Stanušić, Abramović, Grgačević, Petričević. (Još su igrali: Jukić, Damjanović, Čaić, Drenjančević, Rajčević, Barukčić, Čmelješević, Barišić-Jaman, Kolak). Trener: Damir Lelas.

VIŠNJEVAC: Drežnjak, Brezinšak, Pušić, Nađ, T. Tadić, Andabak, Špoljarinec, Šafar, Mršo, Čavar, Ivković. (Još su igrali: Maganjić, Molnar, Uglik, Perković, R. Tomas, Selmani.

Gotovo do posljednjega trenutka nije se znalo hoće li utakmica između Đakovo Croatije i Višnjevca biti odigrana jer hladno vrijeme i lagani snijeg bili su ozbiljna prepreka. Međutim, igrači i jedne i druge momčadi prikazali su zanimljivu igru i s obzirom na vrijeme i težak teren dopadljiv nogomet u kojemu je bilo lijepih i točnih akcija kao i prilika za pogotke.

Nikolić i Abramović strijelci

Od samoga početka domaćini su imali više od igre, a prvu pravu priliku pretvorili su u vodstvo. Igrala se 25. minuta kada je sudac Lovrić zbog igranja rukom dosudio slobodan udarac za nogometaše Đakovo Croatije. Iskosa s lijeve strane Florian Abramović ubacio loptu na gostujući petarac gdje je visokim skokom Branko Nikolić glavom pogodio višnjevačku mrežu.

Đakovčani (crveno-plavi) stalno su napadali

Vodeći pogodak dao je dodatnu energiju domaćinu koji su u 27. minuti ponovo opasno zaprijetili. Dubinska lopta ubačena je prema Stranušiću koji iskosa ulazi u kazneni prostor, šutira prema golu, ali golman Drežnjak na vrijeme je uklizao i spasio svoj gol. U 35.minuti Đakovčani su povisili vodstvo. Uporni Stanušić oduzeo je loptu, pobjegao svome čuvaru, ubacio loptu na desetak metara od protivničkoga gola. Na pravom se mjestu našao Florian Abramović koji lažnjakom izbacuje svoga čuvara i prizemnim udarcem pogađa lijevi donji kut Drežnjakove mreže. Bio j e to rezultat prvoga poluvremena.

Petričević zaključio utakmicu!

U nastavku utakmice, trener Lelas i dalje je držao početnu postavu. U 48.minuti Višnjevčani su uputili prvi udarac prema golmanu Begoviću. Mršo je krenuo u solo akciju, uputio udarac s 18 metara, ali Begović je bio na mjestu.  U 60. minuti pao je i treći pogodak. Višnevački branič i golman nisu se mogli dogovoriti tko će izbiti loptu, njihovu neodlučnost iskoristio je Fabijan Petričević koji je plasirao loptu u praznu mrežu. Nakon toga, trener Lelas mijenjao je igrače tako da je ritam igre znatno pao, a do kraja susreta, gosti su imali nekoliko situacija u kojima su mogli i ozbiljnije zaprijetiti golmanu Jukiću. Gosti su mogli do počasnoga pogotka u 75. minuti kada je Ivković šutirao s ruba kaznenoga prostora, ali njegov mlaki udarac golman Jukić bez problema je ukrotio. Do kraja susreta, potpuno nova momčad Đakovo Croatije imala je nekoliko izglednih prilika, ali rezultat se više nije mijenjao.

Težak teren nije bio prevelika prepreka za obje momčadi

Početak prvenstva 10. ožujka

Ovo je trebala biti „generalka“, međutim, s obzirom da je Natjecateljsko povjerenstvo donijelo odluku da se prvenstvo odgodi za tjedan dana, najvjerojatnije da će Đakovčani sljedeći tjedan odigrati još jednu pripremnu utakmicu. A prvenstvo će, umjesto 3. ožujka, početi 10. ožujka, a u Đakovu će gostovati jesenski prvak BSK iz Bijeloga Brda.