ĐAKOVO – MAKSIMIR PASTELA 28:20 (15:10)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 250. Suci: Robert Magić i Sandro Špiranec (Trnovec Bartolovčeki).

ĐAKOVO: Ostajmer, Šaravanja 4, Jukić, Bradarić, Perković, Šimić 1, Mandarić, Mario Goluža 6, Jozipović 3, Tot, Perlić 8, Klepo, Ćurić 5, Kostić, Jakšić 1. Trener: Perica Martić.

MAKSIMIR PASTELA: Perić, Periša, Lackovć 1, Negran 2, Šalić 6, Vrgoč 1, Vranjković, Blažević 7, Obradović 1, Knežević 1, Češi, Finek 1. Trener: Domagoj Matoić.

E, ovo je druga momčad Đakova u odnosu na jesensku. Borbeni, sigurni, bez previše tehničkih pogrešaka, čvrsti u obrani, puni samopouzdanja u napadu. Protiv takvoga Đakova nije imao niti trunke izgleda niti četvrta momčad lige – Maksimir Pastela.

Trio Perlić – Ćurić – Šaravanja trasirao put do pobjede

Đakovčani su utakmicu otvorili golovima Perlića i Ćurića i u šestoj minuti poveli 2:0.  Zatim su gosti izjednačili na 3:3 , ali su domaćini ponovo otišli na 5:3 i  6:4. Najbolju igru Đakovčani su pružili sredinom prvoga poluvremena kada su napravili odlučujuću seriju 4:0 i s 7:6 pobjegli na 11: 6. U tim trenucima domaćim je igračima sve polazilo za rukom, Ćurić je bio neuhvatljiv za zagrebačku obranu, a njemu su s tri pogotka pridružio stopostotni Vedran Šaravanja. U prvom poluvremenu ova trojica đakovačkih igrača od ukupno 15 postigla su 12 pogodaka što dovoljno govori o raspoloženju domaćih napadača.

Đakovčani razbili Zagrepčane!

U nastavku susreta Đakovčani su mudrom igrom čuvali stečenu prednost i niti u jednom trenutku pobjeda nije dolazila u pitanje. Doduše, gosti su najviše preko pivota prijetili spuštajući razliku na minus 3 (19:16), ali tada mladi Mario Goluža iz solo akcija postiže dva pogotka i ponovo utakmicu dovodi u mirne vode (21:16). U tim trenucima i obrana je postala agresivnija, a i Boris Tot zaustavio je tri uzastopna udarca gostujućih napadača. U završnici se razigrao Mario Goluža koji je pokazao mladenačku drskost u napadačkoj igri pokazujući spremnost da uputi udarac i iz najtežih situacija. Njemu se pridružio i Antonio Jozipović tako da gosti više nisu imali nikakve šanse. U samoj završnici Đakovčani su došli do velikih plus 8 (28:20) što dovoljno govori o odličnoj igri mlade đakovačke momčadi. Uz već standardno dobrog Domagoja Perlića koji je bio i najbolji igrač utakmice, Renato Ćurić pokazuje da se razvija u odličnoga rukometaša koji za preuzeti odgovornost na sebe. I mladi Goluža potvrdio je svoj neosporan talent jer može postići pogodak kada to nikome ne polazi za rukom.

Đakovčani su odlično igrali u fazi napada

Perlić: “Sve dolazi na svoje…”

Sve u svemu, Đakovčani su međusobno „kliknuli“, pronašli sebe, vratili samopouzdanje u svoje snage i niti jače momčadi od Maksimir Pastele ne bi imale šanse u Đakovu. Ovo je jedna od utakmica u kojoj gosti ne bi pobijedili da igraju do nedjeljne mise, a to samo potvrđuje koliko su Đakovčani igrali dobro. A upravo ove navode potvrdio nam je i najbolji strijelac đakovačke momčadi Domagoj Perlić: „U ovom dijelu prvenstva doista igramo odlično. To smo potvrdili i prošlo kolo u Virovitici gdje smo bili blizu pobjede. U večerašnjoj utakmici malo smo se mučili u obrani s protivničkim i pivotom za kojega nismo pronalazili rješenje, ali smo to nadoknadili u napadu. Sada činimo puno manje tehničkih pogrešaka, dobili smo sigurnost na krilima i realizacija nam je puno bolja. Osim toga, i igra u obrani je puno bolja jer evo Zagrepčani su nam zabili samo 20 golova.  Sve u svemu, stvari dolaze na svoje i uvjeren sam da se ne moramo bojati za opstanak u ligi. Ove godine afirmirali su se i neki mladi igrači (Goluža, Bradarić, Šimić…) tako da smo dobili i širinu klupe… Sve u svemu, lijepo je pobjeđivati i biti svjestan da i ti vrijediš. Sada možemo igrati puno mirnije i vjerujem da ćemo negdje povezati i gostujuće bodove te krenuti prema sredini tablice, zaključio je Perlić.

“Kliknuli” su đakovački rukometaši (žuti dresovi)

Đakovčani sada imaju deset bodova, a u sljedećem kolu trebaju pokazati karakter jer idu u Garešnicu gdje ih očekuje istoimena momčad koja je trenutno ispod njih sa samo pet bodova. Evo prilike za prve gostujuće bodove!