(20:25; 30:32; 22:25)

Rovinj – Sportska dvorana Gimnasium. Gledatelja:100.Suci: Miroslav Andrijanić i Dajana Miškulin.

ROCKWOOL: Valentina Sponza, Aurora Pribičević, Matea Ljutić, Sara Sunjić, Lea Kolombo, Ana Marić, Klara Crismanich, Tea Paris, Ania. Biriterri, Ema Ljutić. Trener: Samuel Benussi.

ĐAKOVO: Maja Maričić, Ana Barišić, Antonija Bradarić, Anela Gajić, Nikol Marošević, Tatjana Gajić, Sandra Fundek, Matea Ćato, Tea Magdić, Ana Jelenčić, Anja Jurić, Zdenka Babić. Trener: Dragan Božić.

Đakovačke odbojkašice uspješno su odradile prvi dio rovinjske turneje. Naime, dogovorom klubova utakmice 9.i 10.kola igrat će se u Rovinju, a u subotnjoj utakmici 9. kola Đakovčanke su došle do maksimalne pobjede. Ali. Nikako lagane što potvrđuje i sam rezultat utakmice. U sva tri seta bila je to izjednačena igra u kojoj su gošće tražile i svoju drugu pobjedu (prošlo kolo slavile protiv Kostrene). Međutim, ipak kvaliteta je prevagnula u odlučujućim trenucima svakoga seta. Posebnu draž donio je drugi set u kojemu su obje ekipe igrale svoje najbolje poene. Set je odlučen u pripetavanju, pri rezultatu 32:20 za đakovačke odbojkašice. I u trećem setu vodila se velika borba koja je na kraju gošćama donijela i treći set i dva nova boda koja im doduše ne znače ništa, osim međusobnoga prestiža. Ali, neka se bodovi nađu na kontu jer i tablica izgleda puno ljepše.

Đakovčanke slave tešku, ali zasluženu pobjedu protiv Rovinjanki

Sutra, u nedjelju, 25. veljače Rovinjanke i Đakovčanke odigrat će utakmicu 10. kola s početkom u 13:00 sati.

* * * * * *

ĐAKOVO – ROCKWOOL 3:1

(21:25; 25:15; 25:14; 25:23)

Rovinj – Sportska dvorana Gimnasium. Gledatelja: 100. Suci: Dajana Miškulin i Miroslav Andrijanić.

I u drugoj utakmici koja je odigrana u nedjelju, Đakovčanke su bile bolje. I opet je to bila teška utakmica u kojoj su Đakovčanke do bodova došle nakon četiri odigrana seta. Rovinjanke su bile bolje u prvom setu kojega su dobile s 25:21.Međutim, u druga dva seta dominirale su igračice trenera Dragana Božića koje su svoje protivnice ostavile na 14 odnosno 15 poena.

U četvrtom setu, ponovo neizvjesna borba za svaki poen. U zanimljivoj završnici Đakovčanke su imale više koncentracije i živaca te su zaslužen došle do nova tri boda. Tako možemo zaključiti da su Đakovčanke mini rovinjsku turneju riješile, košarkaškim rječnikom rečeno, u dvokoraku.

I sada je potpuno jasno da će đakovačke odbojkašice osvojiti prvo mjesto u skupini 4 i da će do kraja prvenstva odigrati još dvije utakmice. Sljedeći vikend očekuje ih oproštaj od svoje vjerne publike protiv Kostrene, a u posljednjem 12. kolu gostovanje u Velikoj Gorici i ekipa Azene.