Putniković “potopio” Ratar, Torpedo remizirao s kadetima Osijeka, Dračičani bez golova u Perkovicima, a Viškovčani u Martincima, Punitovčani slavili u Vuki, Šokadija i Budainka podjelili bodove, Budrovčani bolji od Beketinčana!

PRIJATELJSKE NOGOMETNE UTAKMICE

RATAR – TOMISLAV (D. ANDRIJEVCI)   0:1 (0:0)

Piškorevčani i Andrijevčani odigrali su po hladnom vremenu pripremnu utakmicu u kojoj je, s obzirom na uvjete, bilo najvažnije istrčati se i ne ozlijediti se. I jedna i druga momčad tijekom prvoga poluvremena stvorile su nekoliko prilika za pogotke, ali danas napadači nisu bili raspoloženi.

U nastavku susreta odluka je pala u 70. minuti kada su Andrijevčani iz slobodnog udarca postigli vodeći pogodak. Strijelac je bio Putniković. To će na kraju biti i odlučujući trenutak susreta.

Andrijevčani slavili u Piškorevcima

Ratar je igrao u sastavu: Barić, Liščević, Perdinović, Bošnjaković, Križanović, Abramović, Batista, Bala, Bekić, Štulić, Lemos. (Još su igrali. Galić, Sivč, Vukadin, Horvat, Da Vitoria, Rakušić). Trener: Josip Mišić.

Za Tomislav su igrali: Jagnjić, Vukašinović, Dančo, Bukatko, Ivaković, Putniković, Topić, Marijanović, Markovac, Kurtušić, Ardian Islami. (Još su igrali. Karlović, Jurković, Buković, Grgić, Gavran, Đurinac, Arden Islami). Trener: Irfan Islami.

* * * * * *

SLAVONAC (S. PERKOVCI) – DRAČICE  0:0

Na teškom, zaleđenom terenu i jedna i druga momčad pokazale su volju i želju za nadigravanjem, ali jednostavno uvjeti nisu dopuštali organizaciju neke suvisle akcije. U takvim odnosima snaga, utakmica je završila bez pogodaka.Dračičani su iskoristili priliku i redstavii svoga novoga igrača Stjepana Jezidžića koji je stigao i đakovačkoga trećeligaša.

Za Dračice su nastupili: Čolić, Matić, Čolić, Đurđević, Jezidžić, Šarčević, Kasa, Čečura, Tadić, Blađkić, Andričić. (Još su igrali: Duvnjak, Jukić, Sučić).

* * * * **

OSIJEK (KADETI) – TORPEDO  2:2 (1:1)

Kuševčani su gostovali u Osijeku gdje su ih ugostili kadeti osječkoga prvoligaša koje vodi Tomislav Steinbruckner. Osječani su poveli u prvom poluvremenu, a Kuševčani su iz slobodnoga udarca golom Adama Kovačevića izjednačili na 1:1. To je to rezultat prvoga poluvremena.

U drugom poluvremenu Kuševčani su bolju igru okrunili drugim pogotkom, a strijelac je bio Branko Klemen. U samoj završnici utakmice osječki kadeti uspjeli su poravnati rezultat na konačnih 2:2.

O igri svoje momčadi trener Josip Milardović rekao je: „Kod mladih Osječana vidi se kontinuirani rad i odlična nogometna škola što je opće poznata stvar. Utakmica je po hladnom vremenu protekla u fer i korektnoj igri. Zadovoljan sam rezultatom, ali igrom i ne baš. Stalno nam se događaju pogreške iz kojih lagano primamo  pogotke. Do početka prvenstva moramo poraditi na tome jer, ponavljam, na terenu dobro stojimo, imamo dobar protok lopte, ali jeftino primamo golove, zaključio je Milardović.

Torpedo je igrao u sastavu: Vinković, Bošković, Beljan, Klemen, Kovačević, Ivanda, Bračko, Sito, Radoš, Cicvarić, Antinac. Trener: Josip Milardović.

ŠOKADIJA – KOLONIJA BUDAINKA  (S. BROD)   1:1 (1:0)

Strizivojnci su na svom terenu ugostili momčad Kolonije Budainke iz Slavonskoga Broda. Prema prikazanoj igri svakoj momčadi pripalo je po jedno poluvrijeme. Domaćini su golom Berislava Bilića u 25. minuti poveli 1:0, a gosti su u drugom poluvremenu izjednačili na 1.1.

Šokadija je igrala u sastavu: Šen, Bilić, Ilija Degmečić, Jarić, Mandarić, Josip Damjanović, Mato Damjanović, Ante Andrijević Petrić, Knežević, Matić. (Još su igrali: Zdravko Degmečić, Mario Damjanović i Mašić). Trener. Nikola Salopek.

* * ** *

ŠUBIĆ (VUKA) – SLAVONIJA (P)  0:2 (0:1)

Nogometaši Slavonije gostovali su u Vuki gdje su s 2:0 pobijedili domaći Šubić. Punitovčani su u 35. minuti došli u vodstvo. U protivničkom kaznenom prostoru našao se Maričić kojega je domaći golman nepropisno zaustavio. Sudac je opravdano pokazao na bijelu točku. Siguran realizator za punitoovačko vodstvo bio je Štefančić.

U nastavku susreta, trener Goran Uzelac, uveo je i igrače s klupe, ali to nije mijenjalo ritam utakmice. Punitovčani su pobjedu potvrdili u 75. minuti kada je solo akcijom Maričić postigao drugi pogodak. Nakon što je pobjegao domaćoj obrani, punitovački napadač precizno je s ruba kaznenoga prostora pogodio protivničku mrežu.

Slavonija je u Vuki igala u sastavu: Marinović, Škorvaga, Klepo, Tadijan, Veverec, Vinko, Josip Perak, Štigler, Dražen Perak, Štefančić, Maričić. (Još su igrali: Perić, Bjelobrk, Poljarević, Burek, Stipanović, Šuvarić, Getoš).Trener. Goran Uzelac

* * * * * *

GIBARAC ’95. (MARTINCI) – RADNIČKI  0:0

Viškovčani su u nedjelju, 25. veljače, gostovali u Martincima gdje ih je ugostila momčad Gibarca ’95. Po izuzetno teškom terenu i hladnom vremenu obje su momčadi pokazale solidan nogomet u kojemu je bilo mnoštvo prilika, međutim, loš teren kumovao je mnogobrojnim promašajima. Radnički je tijekom prvoga poluvremena imao dvije odlične prilike, ali pred domaćim vratima nisu se najbolje snašli Goran Lagator i Horvat. Da je bilo malo više prisebnosti vjerojatno bi Viškovčani već nakon prvih45 minuta bili u vodstvu. U nastavku susreta, gosti su ponovo stvarali odlične prilike, ali Marić, Vragolović i ponovo Horvat nisu uspjeli zatresti protivničku mrežu iz jako izglednih prilika. Uz neraspoložene napadače treba istaknuti nekoliko odličnih intervencija golmana Radničkoga Danijela Drenjančevića koji je sigurnih intervencijama sačuvao svoju mrežu.

.

Radnički je igrao u sastavu: Danijel Drenjančević, Erceg, Luka Drenjančević, Radoš, MIjakić, Plavšić, Goran Lagator, Domagoj Ćurić, Horvat, Vragolović, Antonio Lagator. (Još su igrali. Mario Ćurić, Marić). Trener: Domagoj Vragolović.

** * * * * *

BSK (BEKETINCI) – SLAVONIJA (B)             1:4 (1:2)

Nogometaši budrovačke Slavonije, nakon utakmice protiv Mladosti iz Čajkovaca (2:2), u nedjelju su, 25.veljače, gostovali u Beketincima gdje su s 4:1 pobijedili domaći BSK. U prvom poluvremenu Budrovčani su golovima Mižurića i Kedačića vodili 2.1, a u nastavku susreta golom Ručevića te autogolom domaćega igrača, došli do pobjede 4:1.

Detalj sutakmice BSK (Beketinci) – Slavonija (Budrovci)

Za Slavoniju su nastupili: Obradović, Đaković, Kolić, Štimac, Tili, Kedačić, Sito, Slobođanac, Martinović, Kladarić, Mižurić.

Budrovčani su krenuli s pripremama u vrlo zahtjevnoj situaciji s obzirom da su jesenski dio prvenstva završili na posljednjem mjestu, ali u klubu su uvjereni da će u proljetnom dijelu prvenstva izboriti opstanak u Drugoj županijskoj ligi. Kao i većima amaterskih klubova, i Budrovčani se susreću s nedostatkom igračkoga kadra jer mnogi mladi odlaze iz Hrvatske u potrazi za poslom i boljom egzistencijom. Ali, unatoč tome, Slavonija je ojačala svoje redove. Iz piškorevačkoga Ratara vratili su se Kladarić, Tili i Kedačić, Đaković je došao iz strizivojsnke Šokadije, a Mižurić iz đurđanačkoga Slavonca. Od ozljede su se oporavili golman Obradović i Kolić. Naravno, veliko pojačanje je i povratak na trenersku klupu Ivana Petrovića koji je prihvatio „vrući krumpir“.

„Svjesni smo težine situacije u kojoj se klub nalazi, ali vjerujem da se u proljetnom dijelu prvenstva možemo spasiti od ispadanja iz lige. Ispadanje u najniži rang bi za klub budrovačke tradicije bila doista jedna velika sramota. Zato, vjerujem da se to neće dogoditi, zaključio je Igor Kedačić,