Đakovčani u posljednjoj minuti prokockali pobjedu!

GAREŠNICA – ĐAKOVO 23:23 (10:11)

Garešnica – Dvorana Srednje škole Garešnica. Gledatelja: 100. Suci: Siniša Bosak i Željko Erceg (Varaždin).

GAREŠNICA: Šumar, Marinčić 4, Bočkaj 2, Čizmar 4, Havranek, Kelečić 1, Kožić, Flanjak 2, Mihaljinec, Ivšić, Klašnja 5, Mlinac, Kurtušić 5, Bošnjak, Jančik. Trener: Neven Šanto.

ĐAKOVO: Ostajmer, Šaravanja 2, Jukić, Bradarić 1, Perković, Šimić, Mandarić, Goluža 5, Jozipović 1, Tot, Perlić 8, Klepo 4, Ćurić 2, Kostić, Šestak, Jakšić. Trener: Perica Martić.

Tijekom tjedna đakovački trener Perica Martić muku je mučio s treninzima jer loše vrijeme poremetilo je studentima iz Osijeka dolazak na treninge tako da su Đakovčani tek u petak odradili trening s kompletnom momčadi. I to se vidjelo na utakmici u Garešnici gdje su gosti imali već dva boda u džepu, ali u završnici su Garešničani uspjeli izjednačiti.

Važnost susreta donijela nervoznu igru

Bila je to, nogometnim rječnikom rečeno, tvrda i nervozna utakmica u kojoj su obje momčadi bile podjednake. Đakovčani su odigrali ispod prikazane razine izdanja protiv PPD Zagreba II i Maksimir Pastele.

U prvom poluvremenu bila je to izjednačena utakmica u kojoj su golovima Jozipovića i Perlića poveli 2:1, a zatim Perlić postiže svoj drugi pogodak za vodstvo 3:2. Međutim, domaćini u prvo vodstvo dolaze kod rezultata 4:3, a zatim i 6:5 da bi prvi puta vodili s dva razlike pri rezultatu 8:6. Domaćini su vodili i 9:7 te u 25. minuti i 10:8, ali su Đakovčani odigrali svojih najboljih pet minuta. Do odlaska na odmor golovima Perlića, Ćurića i Goluže preokreću rezultat u svoju korist i s vodstvom 11:10 odlaze na odmor.

Domaćini u posljednjoj minuti spašavali glavu

Đakovčani su u nastavku susreta, točnije u 40.minuti došli do vodstva od dva gola (16:14) i činilo se da su blizu rješenja utakmice. Međutim, uporni domaćini dolaze do izjednačenja i opet su obje momčadi bile na početku. Do samoga kraja bila je igra „gol a gol“, a u 56. minuti Perlić iz sedmerca dovodi đakovačke momčad u vodstvo 22:21, zatim u 59. i do 23:21.I kada se činilo da će bodovi u Đakovo, suci Bosak i Herceg isključuju Marina Bradarića tako da su gosti samu završnicu dočekali s igračem manje. U posljednjoj minuti Manuel Klašnja smanjuje rezultat na 22:23, a suci u posljednjem napadu brzo „dižu ruke u zrak“. U posljednjem domaćem napadu varaždinski suci dosuđuju sedmerac zbog dvojbene obrane iz prostora, a Klašnja ponovo zabija za konačnih 23:23.

U posljednjoj minuti Garešničani iz sedmerca došli do boda

Na kraju utakmice trener Perica Martić komentirao je osvojeni bod: „Obje momčadi igrale su nervozno, ali borbeno. U napadu nismo bili na razini prijašnjih utakmica. Čini mi se da smo igrali u grču i pomalo strahu jer imali smo dobivenu utakmicu. Ipak, treba biti realan i reći, da prema prikazanoj igri podjela bodova je najrealniji ishod. U ovom trenutku važno nam je da nismo izgubili te da i dalje ostajemo  u utrci s PPD Zagrebom II i Osijekom za jedanaestu poziciju koja sigurno osigurava opstanak u ligi, završio je Martić.

Ovo je prvi gostujući đakovački bod, inače 11., a u sljedećem 19.kolu očekuje ih domaći susret protiv drugoplasiranoga KTC-a.