Isključenje Lucije Beljan odlučilo pobjednika!

ĐAKOVO – TVIN-VIROVITICA    23:25 (11:10)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 100. Sutkinje: Lea Kovačević i Katja Pleše ((Osijek).

ĐAKOVO: Sara Ćurić Jelena Barišić, Ana Delić 7, Klara Birtić 4, Iris Ćurić, Antonia Nikolić, Andrea Gudelj, Anđela Prekačin, Lucija Beljan 6, Patricia Sastić 3, Inga Dunđerović, Maja Mihalina 3, Ena Bogdanović, Lena Dunđerović, Lucija Prekačin. Trener: Željko Perić.

TVIN-VIROVITICA: Marija Devald, Lorena Hrvoić 1, Rea Rakošević 5, Nikolina Jezerčić, Helena Lukačević, Tamara Hudoletnjak 7, Maja Biuk, Iva Blažević, Patricia Bajsar, Sandra Stjepanović, Marija Majstorović, Kristina Zečević, Nika Deskar 9, Maria Oštrić, Andrijana Miklić 3. Trenerica: Zdenka Premužić.

Derbi susret u Đakovu Virovitičanke su riješile u svoju korist i tako ostale u utrci za prvo mjesto. U prvom poluvremenu đakovačke su rukometašice bile bolje, imale su stalno vodstvo koje je u jednom trenutku iznosili plus 4 (7:3). U prvih dvadeset minuta najraspoloženija domaća igračica s četiri postignuta gola bila je Lucija Beljan, a na virovitičkoj strani s pet golova najbolja bila je Tamara Hudoletnjak. Đakovčanke su u završnici prvoga dijela imale čak i pet golova prednosti(10:5), ali tada dolazi do pada u njihovoj igri što koriste gošće i serijom od 5:1 dolaze do minimalnog zaostatka 11:10 što je bilo i rezultat kojim su obje ekipe otišle na odmor.

Obranom “5+1” pokušale su Đakovčanke zaustaviti virovitičke napade

Isključenje Lucije Beljan odlučilo pobjednika

I drugo poluvrijeme bolje su otvorile igračice Željka Perića te su ponovo napravile višak od četiri gola (14:10 i 15:11). Tada napadačku ulogu preuzima Ana Delić zaredom zabija dva, Klara Birtić i Maje Mihaline po jedan pogodak. Ključni trenutak dogodio se u 45. minuti kada je Lucija Beljan dobila treće isključenje što je značilo da se s terena mora preseliti u publiku. Tada su Đakovčanke postale nesigurne, stigle su i tehničke pogreške, a gošće su to iskoristile i uhvatile rezultatski priključak. Stigle su do 16:16, a zatim i do prvoga vodstva 17:16. Domaće igračice na krilima raspoložene Ane Delić drže rezultatski priključak, ali ipak iskusnije gošće golovima Nike Deskar i Reje Rakošević dolaze do vodstva 21:19. U završnici Đakovčanke uspijevaju doći do minus 1 (21:22;22:23), ali tada Nika Deskar s dva i Rea Rakošević u 58.minuti postižu pogotke za 25:22. Tek posljednji pogodak Ane Delić u 59. minuti donio je konačni rezultat 23:25.

U domaćim redovima najbolja Ana Delić sa sedam pogodaka, Lucija Beljan postigla je šest, Klara Birtić četiri, po tri su se puta u listu strijelaca upisale Patricia Sastić i Maja Mihalina.

U virovitičkim redovima „ključ pobjede“ bile su Nika Deskar s devet, Tamara Hudoletnjak sa sedam i Rea Rakošević s pet pogodaka.

Nakon ovoga poraza, đakovačke rukometašice ostaju na 15 bodova, a u sljedećem 16. kolu očekuje ih gostovanje kod posljednje ekipe Đurđevca.