Mlade Đakovčanke “ispustile” Podravku I!

PRVA HRVATSKA MLAĐA KADETSKA LIGA SJEVER

1. KRUG

Ženski rukometni klub Đakovo bio je u nedjelju, 4. ožujka, u Nastavno sportskoj dvorani Đakovo, domaćin 7. kruga Prve hrvatske mlađe kadetske lige za rukometašice. U Đakovu su, uz domaćine, nastupile i dvije ekipe Podravke i Darda.

PODRAVKA II – ĐAKOVO   35:15 (18:6)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 50. Suci: Domagoj Jukić i Davor Milaković (Osijek).

PODRAVKA II: Dunja Međurečan 3, Ivana Jalavuk 2, Nika Dedi 2, Anja Smolak 2, Klara Švenda, Ema Balaško 3, Nika Galinec, Bruna Lukša, Lara Perić 5, Tena Megerle 6, Lana Strugar 8, Zoa Sever 4. Trener: Đurđica Zečević.

ĐAKOVO: Lea Zetović, Lea Lacković, Lara Lacić, Rahela Bekavac, Manuela Bibković, Ana Duvnjak, Iva Perić 4, Anđela Prekačin, Sara Šunda 3, Sara Ćurić, Ivana Pejić 5, Klara Humbal 1, Mia Mitar, Beata Posavac, Petra Sivak, Sara Čančar 2. Trenerica: Danijela Varnica.

Mlade đakovačke rukometašice dobro su se držale tek u početnim minutama utakmice kada su izjednačile na 1:1, a zatim i 3:2. Strijelac prvih đakovačkih golova bila je Ivana Pejić. Nakon toga, Koprivničanke su napravile seriju 4:0 i pobjegle na7:2. Do kraja prvoga poluvremena „kokice“ su povećavale prednost do konačnih 18:6.

U nastavku susreta ništa je nije mijenjalo: dominacije Podravke trajala je do kraja utakmice koja je završila s visokom pobjedom.

U đakovačkim redovima najbolja igračica bila je Ivana Pejić s pet pogodaka, Iva Perić dodala je četiri, a Sara Šunda tri gola. U redovima Podravke II najbolji strijelac bila je Lana struga sa osam pogodaka, Tena Megerle zabila je šest, Zoa Sever četiri.

Mlađe kadetkinje ŽRK Đakovo s trenericom Danijelom Varnicom

ĐAKOVO – PODRAVKA I    20:21 (9:10)

ĐAKOVO: Lea Zetović, Lea Lacković, Lara Lacić, Manuela Bibković 1, Ana Duvnjak, Klara Birtić 8, Ana Delić 6, Iva Perić 2, Anđela Prekačin 1, Sara Šunda, Sara Ćurić, Ivana Pejić 2, Klara Humbal, Mia Mitar, Beata Posavac, Petra Sivak, Sara Čančar. Trenerica: Danijela Vernica.

PODRAVKA I: Ema Stručić 8, Ivana Perika, Mia Zagrajski 2, Hannah Vuljak 2, Lana Vrabelj 1, Leonarda Sermek, Vita Domijan 4, Elene Beljak 3, Nika Strahija, Karla Paleka 1, Lea Jurić, Ela Bebek, Marsela Nemec. Trener: Filip Turk.

U susretu protiv Podravke I Đakovčanke su krenule ojačane za dvije igračice. Klara Birtić i Ana Delić, inače članice seniorske ekipe pokazale su se velikim pojačanjem jer su zajedno postigle 14 od 20 đakovačkih golova. Tijekom cijele utakmice rezultat je bio u „egalu“ niti jedna ekipa nije uspjela napraviti veću rezultatsku razliku. Na odmor su gošće iz Koprivnice otišle s prednošću od jednoga gola (10:9).

Do sredine drugoga poluvremena ekipe su se izmjenjivale u minimalnim vodstvima, a tada su gošće prešle u vodstvo 15:14 i 17:15 te se činilo da će uspjeti prelomiti utakmicu. Ipak, Đakovčanke u našle snage i vratile utakmicu u neizvjesnu završnicu. Došle su do izjednačenja pri rezultatu 18:18 i 19:19. U posljednjoj minuti, igračice trenerice Danijele Varnice propustile su priliku doći do pobjede. Pri rezultatu 20:20, dva su puta šutirale na gol, ali golmanica Podravke dva je puta obranila udarce đakovačkih napadačica. U posljednjih dvadesetak sekundi, gošće su iskoriste svoj posljednji napad i došle do minimalne pobjede. Da je utakmica završila i drugačije, prema prikazanoj igri, ne bi bilo nepravedno.