ĐAKOVO – DARDA   19:15 (10:5)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 50. Sutkinje: Ivona Abramović i Ivana Farkaš (Osijek).

ĐAKOVO: Lea Zetović, Lara Lacić 1, Manuela Bibković, Ana Duvnjak, Ana Delić 4, Sara Šunda, Anđela Prekačin 3, Sara Ćurić, Ivana Pejić, Rahela Bekavac, Sara Čančar, Iva Perić 2, Klara Birtić 9, Klara Humal. Trenerica: Danijela Varnica.

DARDA: Marta Klasić, Emma Humel, Sara Dora 2, Sara Janković 3, Nika Vlašić 4, Arijana Gashi, Leonarda Tomas, Petra Pavošević, Leonarda Vranješ 2, Lana Alšić 2, Laura Ivanović, Ana Marija Đurinić 2.Trener: Denis Kasun.

Mlade đakovačke rukometašice dosta nervozno su ušle u utakmicu protiv Darde, a za to je postojao i opravdan razlog: ovo je bila odlučujuća utakmica u kojoj pobjednice stječu pravo nastupa na završnici Prvenstva Hrvatske koje će se održati od 4. do 7. travnja u Umagu.

Zasluženo izborile završnicu Prvenstva Hrvatske – ŽRK Đakovo

Ana Delić i Anđela Prekačin za plus 5

Golovima Ane Delić i Klare Birtić Đakovčanke su povele 2:0 i time nagovijestile da žele pobjedu. U petoj minuti bilo je 3:1, a svojim drugim golom Klara Birtić pokazala je da je izuzetno raspoložena. Domaće su igračice kontrolirale rezultat, ali obje su ekipe napravile dosta tehničkih pogrešaka. U samoj završnici Ana Delić i Anđela Prekačin s dva pogotka dovode svoju ekipu od osjetnijega vodstva 8:3 da bi prvo poluvrijeme ostalo na pet razlike za đakovačke rukometašice (10:5).

Đakovčanke (u plavim dresovima) zasluženo su se plasirale u Umag

Nezaustavljiva Klara Birtić

U nastavku susreta, trener gostiju Denis Kasun pokušavao je na sve moguće načine zaustaviti Klaru Birtić, ali ona je neumorno zabijale s udaljenosti od devet-deset metara. Praktički u drugom dijelu ona je jednina održavala đakovačku prednost. Gošće iz Darde u dva su navrata uspjele smanjiti razliku na minus 3 (14:11;15:12),ali tada bi Klara Birtić preuzela stvar u svoje ruke i dalekometnim šutevima razbila svaku nadu u mogući gostujući preokret. Osim toga, s nekoliko odličnih obrana svoj doprinos dala je i golmanica Lea Zetović. U završnici susreta u listu strijelaca važnim golom upisala se i Iva Perić (36. minuta), a svoj četvrti pogodak u 37. minuti zabila je Ana Delić. Točku na „i“ u 39.minuti za konačnih 19:15 stavila je najbolja igračica susreta Klara Birtić koja se zaustavila na devet postignutih pogodaka. Uz nju zapaženu ulogu kako u napadu tako i u obrani odigrala je Ana Delić s četiri postignuta gola. Anđela Prekačin tri se puta upisala u listu strijelaca.

Tko je najbolji? – Đakovo

U gostujućim redovima Nika Vlašić postigla je četiri pogotka, a četiri  igračice postigle su po dva (Dora, Vranješ, Alšić, Đurinić).