Đakovo Croatia skinula lidera!

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

ĐAKOVO CROATIA – BSK (B. BRDO) 3:0 (1:0)

Đakovo Stadion Đakovo. Gledatelja: 400. Sudac: Denis Plantosar (Darda). Pomoćnici: Marko Nikolić (Županja), Franjo Vučko (Otok). Strijelci: 1:0 Grgačević (28.), 2:0 Abramović (48.), 3:0 Barukčić (54.).

ĐAKOVO CROATIA: Begović, Bošković, Topolovec, Grgačević, Nikolić (88. Kolak), Stanušić (62. Petričević),Božičević, Abramović, Barukčić (78. Habada), Jurić, Damjanović. Trener: Damir Lelas.

BSK (B.BRDO): Ilinčić, Žaja, Majtanić, Brlić, Meter, Eling, Dorić, Periša (84. Dubravac), Ćorić (58. Jakšić), Popović, Kasač. Trener: Davor Rupnik.

Stjepan Begović: Pred ovakvim ambijentom nisam igrao još od kadetskih dana

Dugo već Stadion Đakovo nije doživio ovakav nogometni dekor. Preko 400 gledatelja došlo je vidjeti otvaranje sezone i gostovanje vodećega BSK-a iz Bijeloga Brda. Ali, još ljepše je bilo vidjeti gromoglasnu podršku koju su dobivali nogometaši Đakovo Croatije za doista odličnu igru tijekom svih devedeset minuta utakmice. Dugo su trajale pripreme za ovu utakmicu: nova uprava uložila je puno truda kako bi stvorila pravi sportski ambijent, lijepo je bilo vidjeti neka stara nogometna imena koja su nakon dugo vremena bila na utakmici. Svaki dobar potez đakovačkih igrača bio je nagrađivan spontanim i toplim pljeskom, uz svaku gol priliku čuo se onaj dobro poznati huk i žal za promašajem. Dakle, jednom riječju pravi nogometni ugođaj koji je podsjetio na stara dobra vremena.

Ambijen kakav se samo poželjti može

Lelas nadmudrio kolega Rupnika!

Nakon napornih dvomjesečnih priprema nogometaši Đakovo Croatije nisu mogli imati teži zadatak: ugostiti jesenskoga prvaka iz Bijeloga Brda koji ne skriva ambiciju da želi u drugoligaško društvo. Ali, taktički je trener Damir Lelas danas nadvisio svoga kolegu Davora Rupnika nadigravši ga u svim segmentima igre. Gosti su pokušavali tranzicijom doći do krilnih napadača, ali njihova igra bila je spora tako da su đakovački braniči bez problema pokrivali svaki gostujući pokušaj. Najbolja ilustracija gostujuće igre jest činjenica da je njihov najopasniji napadač Nebojša Popović tek u 34. minuti primio prvu loptu. Doduše, i đakovačka obrana i veza na čelu s kapetanom Brankom Nikolićem djelovala je kao pravi „švicarski sat“.

Đakovčani su stalno prijetili golmanu Ilinčiću

Đakovčani su i u napadu pokazali da ih ništa osim pobjede ne zanima. Već u 5. minuti imali su priliku za gol.  Damjanović je probio lijevu stranu, ubacio loptu do Nikolića koji s ruba kaznenoga prostora puca preko gola. U 12. minuti gosti su imali slobodan udarac s 25 metara, ali udarac Marija Metera završio je u đakovačkom živom zidu. I do kraja prvoga poluvremena to je bilo sve što se tiče bjelobrdskoga napadačkoga arsenala. Samo dvije minute kasnije, Đakovčani su uzvratili. Stanušić se na lijevoj strani izborio za loptu, predao ju do Abramovića koji šutira, ali golman Iličnić odbija loptu do Tomasa Grgačevića. Đakovački napadač šutira iz blizine, ali njegov udarac blokirao je gostujući branič. U 28. minuti domaćini su stopostotnu priliku pretvorili u zasluženo vodstvo. Raspoloženi Mateo Barukčić probio je desni bok, točnom povratnom loptom uposlio Stanušića koji šutira, ali odbijena lopta dolazi do Tomasa Grgačevića. Đakovački napadač šutirao je  iz blizine, ali golman Ilinčić odlično reagira i odbija loptu, ali ponovo Grgačević u padu šutira i pogađa praznu mrežu za vodstvo 1:0. Nakon toga, većina igre odvijala se na sredini, a u 42. minuti gosti su ostali s igračem manje. Sudac Plantosar gostujućem igraču Bruni Brliću pokazao je drugi žuti karton i put u svlačionicu.

Abramović i Barukčić potopili lidera

Na samom početku drugoga dijela, Đakovčani su postigli drugi pogodak. Nakon odigrane akcije lopta je došla do Abramovića koji s dvadesetak metara prizemnim udarcem pogađa desni donji kut Ilinčićeve mreže. Đakovačke tribine toplim su pljeskom pozdravile drugi pogodak, ali i odličnu igru đakovačkih nogometaša.

Slavlje domaćina nije se ni stišalo, a pao je i treći gol. Bruno Damjanović odigrao je zasigurno najbolju utakmicu u dresu đakovačkoga trećeligaša. U 53. minuti prošao je po desnoj strani, ubacio točnu loptu na prvu vratnicu gdje glavom Mateo Barukčić pogađa mrežu za 3:0. Nakon toga, i gosti su krenuli agresivnije prema đakovačkom golu. U samo desetak minuta tri su puta šutirali prema đakovačkom golu, ali iskusni Begović bio je na visini zadatka. Do kraja utakmice, Đakovčani su mirno čuvali stečenu prednost, a imponirala je mirnoća zadnjega reda kojega je predvodio iskusni Tomislav Bošković. A pred sam kraj utakmice, atmosferu je najbolje komentirao u svom stilu golman Stjepan Begović riječima: Još od kadetskih dana nisam igrao pred ovolikom brojem publike.

Tri su puta đakovački napadači nadmudrili bjelobrdsku obranu

Branko Nikolić: Dva mjeseca krvavoga rada se isplatilo!

Nakon utakmice za izjavu smo zamolili najboljega igrača utakmice Branka Nikolića. O pobjedi protiv lidera, kratko je rekao: Dva smo mjeseca krvavo radili, i po snijegu, ledu , hladnoći. Danas smo i fizički bili ravnopravni našim protivnicima, i to je ključ pobjede. Svi dečki su dali sve od sebe, danas nije bilo izgubljene lopte. Golove smo postigli u pravo vrijeme i pokazali da možemo igrati i protiv momčadi iz vrha tablice.  Nova uprava donijela je nove vjetrove što najbolje potvrđuje veliki broj ljudi koji su danas došli na utakmicu. Lijepo je čuti kada svaki tvoj potez publika nagrađuje pljeskom. Jednostavno, ambijent je bio odličan i mi nismo mogli igrati loše.

Prvi cilj je ostvaren: tri boda protiv BSK-a. Sada slijedi borba za bijeg sa začelja: Ovakvim pristupom i igrom ne moramo se bojati, brzo ćemo doći u sredinu tablice gdje nam je prema kvaliteti i mjesto. Ova utakmica pokazala je da znamo  igrati nogomet, da nam je samo trebalo vratiti vjeru, trener i uprav u tome je uspjela i sada puno mirnije idemo dalje, zaključio je đakovački kapetan Branko Nikolić.