ĐAKOVO – KTC 20:30 (10:14)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 200. Suci: Predrag Krmek (Rijeka) i Igor Prpić (Kostrena).

ĐAKOVO: Ostajemer, Šaravanja 3, Jukić, Bradarić 1, Perković, Šimić 1, Mandarić, Goluža 3, Jozipović 2, Tot, Perlić 5, Šestak 2, Klepo 1, Ćurić 2, Kostić, Jakšić. Trener: Perica Martić.

KTC: Ševo, Marković 5, Predojević 2, Žganjer 2, Kota 1, Babić 4, Vučelić 7, Mikelčić 3, Hamčić, Pehar 3, Mršić 3. Trener: Dragutin Mikelčić.

Tijekom cijeloga tjedna u đakovačkim redovima podgrijavala se nada, na tragu nekoliko odlično odigranih utakmica, da bi protiv Križevčani Đakovčani ponovo mogli napraviti iznenađenje i osvojiti bod(ove)protiv vodećega KTC-a. Na terenu je sve dobro izgledalo u prvih dvadeset minuta kada je na semaforu stajalo 8:8. Gosti, u 21. i 23.minuti, golovima Vučelića i Žganjera odlaze na 10:8 i tada se igra đakovačkih rukometaša raspala. Do odlaska na odmor gosti su, nakon tehničkih pogrešaka domaćina, iz brzih kontri povećali svoje vodstvo na 14:9. tek u posljednjim sekundama, kada je isteklo vrijeme, Domagoj Perlić iz deveterca uspijeva smanjiti na 10:14 što je bio i konačni rezultat prvoga poluvremena.

Đakovčani dobro stajali do rezultata 8:8

S tri brza gola (Marković, Pehar i Vučelić) u 35. minuti gosti su poveli 17:10 i tada je bilo jasno da će bodovi u Križevce. Toga je jako brzo postao svjestan i domaći trener Perica Martić koji je u posljednjih petnaestak minuta na terenu držao juniorsku momčad. Takav odnos snaga iskoristili su gosti i mirno priveli utakmicu kraju pri tome ostvarivši i deset golova prednosti.

Ovim porazom Đakovčani i dalje ostaju na 12. mjestu s 11 bodova, a u sljedećem 20. kolu očekuje ih gostovanje u Ivaniću.

1. KRUG

U subotu, 10.ožujka u Nastavno sportskojdvorani Đakovo, Rukometni klub Đakovo bio je domaćin sedmoga kruga mlađe kadetske lige. Nastupili su: Đakovo, Požega,

ĐAKOVO – POŽEGA  22:14 (12:5)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 100. Suci: Andrea Bošnjak i Tea Svalina (Osijek).

ĐAKOVO: Serdarević, Božičević, Stipić 4, Dramac, Poplašen 6, Mesić, Gilman, Marić 3, Jarčević 3, Kokanović 1, Pešut, Majstorović 1, Orlović,  Raletić, Jukić 1, Ćurić 2. Trener: Boris Lubar.

POŽEGA: Banović 4, Vlahov, Conjar, Mjertan 1, Bajt, Pavelić, Obradović 7, Peternac 2, Pavlović, Kosanović. Trener: Hrvoje Jurković.

Đakovčani su od samog početka bili bolji protivnik i odmah su došli u vodstvo 5:1 čime su usmjerili pobjedu na svoju korist. Do odmora su domaćini kontrolirali rezultat, a tek u posljednjih nekoliko minuta prvoga dijela Požežani su uspjeli doći do zaostatka od minus 7 (12:5).

U drugom dijelu Đakovčani su došli do najvećega vodstva od 11 pogodaka (20:9) da bi utakmicu završili s konačnih 22:14. Najbolji strijelac u domaćim redovima bio je Luka Poplašen sa šest golova, Ivan Stipić postigao je četiri, a o tri su se put au listu strijelaca upisali Niko Marić i Petar Jarčević.

SLAVIJA – ĐAKOVO  13:21 (5:8)

SLAVIJA: Martinović, Radošić 5, Lukačević, Jelić, Hodak 2, Poljak, Miletić 2, Mihić, Ciprić 2, Matošević 2. trener: Goran Križan.

ĐAKOVO: Serdarević, Božičević 1, Stipić 1, Dramac, Šarčević 1,Mesić 3, Gilman, Marić 1, Jarčević 3, Tokić, Kokanović 3, Pešut, Majstorović 1, Raletić 1, Jukić 1, Ćurić 1. Trener: Boris Lubar.

Mladi đakovački rukometaši upisali su u drugu pobjedu. Protiv momčadi Slavije utakmica je bila u „egalu“ do rezultata 5:5, a tada igrači Borisa Lubara prave seriju 3:0 i na odmor odlaze s prednošću 8:5. U nastavku susreta domaći su igrači kontrolirali rezultat i na kraju slavili s 21:13.