Satničani po drugi puta uzeli mjeru Tomislavu, Ratar pao u nastavku, Kuševčanima i Semeljčanima “nula”!

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

POD POVEĆALOM – DERBI KOLA

MLADOST (ĐS) – TOMISLAV  4:2 (1:2)

Satnica Đakovačka – Igralište NK Mladost. Gledatelja: 100.sudac: Matija Horvatek (Našice). Pomoćnici: Nikola Dendis (Našice) i Kristijan Brus (Breznica Našička). Strijelci: 0:1 Rudec (17.), 1:1 Burazin (30.), 1:2 Ferenčak (36.), 2:2 Radnić (46.9 3:2 Burazin (56.), 4:2 Bojanović (58. – 11 m).

MLADSOT (ĐS): Gansberger, Bikić, Totić, Subašić, Majstorović (90. Žulj), Žonka, Drmić (46. Radnić), Barišić (82. Akrap), Burazin (86. Branimir Barišić Jaman), Bojanović, Stipanović (70. Filip Denić).  Trener: Ivan Denić.

TOMISLAV: Krišto, Radak, Šantor, Malčić (66. Lukačić), Ferenčak, Žitnjak, Nikšić, Rudec, Falamić, Čavar, Tomić.

Bolje otvaranje proljetne sezone Satničani nisu mogli niti sanjati. Znali su da za protivnika maju jesenskoga prvaka kojega su, doduše, i u prvom kolu pobijedili s minimalnih 1:0. To je bio dodatni motiv Livanjcima da uzvrate Satničanima za početno posrtanje.

Našička sudačka trojka povela je Satničane i Livanjce u derbi susret

I tako je utakmica i krenula. U 17. minuti Vedran Nikšić povukao je gostujuću kontru, u pravom trenutku uposlio Ivana Rudeca koji pogađa domaću mrežu. Međutim, ovaj gol nije poremetio igru domaće momčadi. Akciju je započeo Domagoj Stipanović koji na desnoj strani pronalazi Dinu Burazina, a satnička devetka iskosa probija golmana Krištu, za 1:1. I kada se činilo da će domaćini svoju inicijativu pretvoriti u vodstvo, ponovo gosti dolaze u vodstvo. Ferenčak je odlično potegnuo s 25 metara i pogodio same rašlje Gansbererova gola.

Odličan derbi sa šest pogodaka vidjeli su satnički gledatelji

Trener Ivan Denić u drugo je poluvrijeme uveo Ivana Radnića koji je u prvoj akciji bio i strijelac. Odlično je pronašao Domagoja Stipanovića koji šutira prema golu, ali b  odbija loptu koja dolazi do Radnića. Lagano pospremanje lopte za 2.2.satničani su se ponovo radovali u 56. minuti. Dino Burazin pobjegao je po desnoj strani i sam završio posao za 3:2. Domaćini su znali da su igrači Tomislava iskusni i da im ne smiju prepustiti sredinu terena. Domaćini su nastavili s napadima to im je donijelo novu radost. Njihova radost nakon trećega gola još se nje niti stišala, a u slijedio je novi pogodak. Gostujući braniči u kaznenom prostoru ruše Dinu Burazina, a sudac Matija Horvatek bez razmišljanja pokazuje na bijelu točku. Za 4:2 siguran realizator bio je kapetan Marijo Bojanović.

Do kraja susreta, Satničani su čuvali stečenu prednost i tako po drugi puta šokirali momčad Tomislava iz Livane.

FEŠK – RATAR  3:0 (0:0)

Nogometaši Ratara odigrali su odlično prvo poluvrijeme u Feričancima gdje su držali čvrstih 0:0. Odlično je djelovala piškorevačka obrana koja je zatvorila sve prilaze golu. Dapače, u samoj završnici prvoga dijela, točnije u 40.minuti Ratarov Brazilac Cristiano de Vitoria imao je stopostotnu priliku. Izašao je sam pred protivničkoga golmana i kada je trebao uputiti udarac pored njega, on čini suprotno, pokušava ga propucati, a  to domaći golman uspješno brani. U nastavku susreta, Feričančani su golom Ivana Benkovića poveli 1:0, a tada se igra Ratara raspala. Do kraja utakmice Benković svojim drugim golom i Kapraljević zaključili su utakmicu.

Piškorevčani odigrali dobro prvo poluvrijeme u Feričancima

VALPOVKA – TORPEDO 2:0 (1:0)

Nogometaši Valpovke iskoristili su neopreznost golmana Vinkovića te su, nakon kornera, golom Đuranića došli u vodstvo 1:0. U nastavku susreta „zeleni2 su došli i do drugoga kola koji je bio potvrda valpovačke pobjede. Strijelac je bio Parmačević.

Kuševčani (u plavim dresovima9 pognute glave napustili Sportski park u Valpovu

POLET – BARANJA BELJE   0:1 (0:0)

Nogometaši Poleta i Baranje Belja prvi su otvorili proljetno 16. kolo Prve županijske nogometne lige. Belomanastirci su u Semeljce došli u ulozi favorita, međutim, puno teže od očekivanoga došli su do tri boda. Semeljačni su  odigrali solidnu utakmicu, imali su više prilika za pogodak, ali očito da semeljački napadači još uvijek nisu namjestili nišanske sprave. Gosti iz Belog Manastira postigli su odlučujući pogodak u 72. minuti, a strijelac je bio Vedran Dedić.

S novim porazom Polet se i dalje nalazi na posljednjem mjestu sa samo četiri boda.