IVANIĆ – ĐAKOVO  24:16 (11:9)

Ivanić Grad – Sportska školska dvorana Žeravinec. Gledatelja: 100. Suci: Nikola Knežević i Dalibor Tunuković (Vrpolje).

IVANIĆ: Pleša, Iveković, Vidaković 3, Perković, Malek 3, Vlahek 8, Štefanović 2, Markić 2, Bunjevac 3. Matijević, Doroteo Lukačec, Čuljat, Presečen, Zajec 1, Glumac 1, Leon Lukačec 1. Trener: Frano Veraja.

ĐAKOVO: Ostajmer, Novoselović, Šaravanja 3, Jukić 1, Perković, Šimić, Šestak, Goluža 1, Jozipović, Tot, Perlić 4, Jakšić 1, Klepo 2, Ćurić 3, Bradarić 1. Trener: Perica Martić.

Znali su đakovački rukometaši da su igrači iz Ivanić Grada favoriti, ali to se nije vidjelo u prvih dvadeset minuta susreta. Doduše, jesu domaćini poveli 3:1. ali su Đakovčani golovima Ćurića, Šaravanje i Perlića stigli do 3:3, a tada serijom 3:0 došli i do osjetnijega vodstva od 6:3. U tim trenucima odličan je na vratima bio Boris Tot koji je sinuo nekoliko teških udarca domaćih napadača. Međutim, kod đakovačkoga vodstva 8:6, Marin Bradarić dobiva isključenje koje koriste domaći igrači i dolaze do poravnanja. U samoj završnici prvoga poluvremena domaćini su došli do vodstva 10:9, a s istekom vremena dobivaju i sedmerac kojega Krešimir Vlahek pretvara u konačnih 11:9.

Boris Tot bio je premalo za iznenađenje u Ivaniću

Na otvaranju drugoga dijela, osokoljeni dobrom igrom u završnici,. Domaćini dolaze do plus 4 (14:10)i tada se igra đakovačke momčad raspala. U napadu nije bilo raspoloženoga pojedinca, a udarci domaćih igrača sve su češće završavali iza Totovih leđa. Igrači Ivanića povećali su svoje vodstvo na 18:12 i tada je bilo jasno tko je pobjednik. Do kraja susreta, razlika se popela na konačnih plus 8 (24:16).

U đakovačkim redovima najbolji strijelac sa četiri pogotka bio je Domagoj Perlić, a po tri su se puta u listu strijelaca upisali Renato Ćurić i Vedran Šaravanja. U pobjedničkim redovima osam pogodaka postigao je Krešimir Vlahek, a po tri Vidaković, Malek i Bunjevc.

S novim porazom Đakovčani i dalje ostaju na dvanaestom mjestu s 11 bodova, a u sljedećem 21. kolu na svom će parketu ugostiti Vidovec.