Valpovčani odnijeli sva tri boda iz Piškorevaca, Mladost donijela vrijedan bod iz Baranje, Poletu novi poraz u Mecama!

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

BARANJA BELJE – MLADOST (ĐS)   1:1 (0:0)

Beli Manastir – Igralište na Šećerani. Gledatelja: 100 . Strijelci: 0:1 Svalina (47., 1:1 Bat (65.).

BARANJA BELJE: Kerovec, Getto (63.Bujadinović), Džambas, Sisl, Bat, Mesar (46. Dedić), Slonja, Čačić, Balukčić (63. Luka Barić), Bosnić (78. Vidović).

MADOST (ĐS): Gansberger, Subašić,Totić, Filip Denić (90. Ante Barišić Jaman), Majstorović (86. Janković), Žonka,Bikić (64. Akrap), Radnić (78. Čutura), Burazin, Barišić, Svalina (53. Branimir Barišić Jaman). Trener: Ivan Denić.

Nakon derbija protiv vodećega  Tomislava nogometaši Mladosti još su jedan težak susret riješili na zadovoljavajući način – osvajanjem boda. Iako su na gostovanje u Beli Manastir krenuli bez tri važna igrača (kapetan Bojanović, Domagoj Stipanović i Drmić) nisu krenuli s bijelom zastavom. Dapače, puni samopouzdanja odigrali su ravnopravnu utakmicu i zasluženo kući donijeli bod.

Bod iz Belog Manastira – NK Mladost (ĐS)

U prvom poluvremenu obje su momčadi igrale disciplinirano pazeći da ne bi došao kakav “zalutali metak“. Većinom se igro odvijala na sredini terena tako da su oba golmana bila poprilično neuposlena. Tek nekoliko ubacivanja iz  kornera donijelo je nešto uzbuđenja pred oba gola, ali pravih prilika nije bilo.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, Satničani su došli do vodstva. Ivan Barišić presjekao je loptu izbačenu iz auta, na drugoj strani pronašao u idealnoj poziciji Mirka Svalinu koji iskosa pogađa mrežu Gorana Kerovca. Nakon primljenoga gola, domaćini su krenuli na sve ili ništa, i to im je donijelo izjednačujući pogodak. Slobodan udarac s 25 metara izveo je Čačić, ali na putu do gola smjer lopti promijenio je Vladimir Bat. Promjena smjera iznenadila je golmana Gansbergera i to je bilo izjednačenje – 1:1.

Do kraja susreta Satničani su imali još jednu odličnu priliku. Po lijevoj strani prošao je Totić, odlično uposlio Ivana Barišića koji nije bio koncentriran te je promašio izglednu priliku. I domaćini su mogli do pogotka. U 85. minuti Bujadinović je krenuo sam prema satničkom golu, ali ga je uspio sustići Žonka i blokirati udarac.

Svi akteri susreta složili su se da je podjela bodova najrealniji ishod utakmice.

RATAR – VALPOVKA  2:3 (1:2)

Nakon uvodnoga poraza u Feričancima, nogometaši Ratara imali su  priliku protiv Valpovčana popraviti svoj bodovni konto. I na teškom i raskvašenom terenu Piškorevčani su dobro počeli, stvorili su nekoliko prilika iz kojih su mogli doći do vodstva. U 22. minuti ipak se zatresla mreža Valpovke. Maneul Abramović sije pucao, ali prečka je spasila goste  sigurnoga pogotka, međutim akciju je pratio Bekić koji natrčava i trese mrežu. Nakon postignutoga pogotka, domaćini su još žešće krenuli prema protivničkim vratima želeći što prije riješiti pitanje pobjednika. Ali, takva igra bolje je odgovarala gostima koji su svoje dvije prilike pretvorili u dva pogotka. Doduše, njihovim golovima „kumovale“ su pogreške domaćih igrača. U 36. minuti gosti izvode korner iz kojega golom Mutshausa izjednačavaju na 1:1, da bi pet minuta kasnije sijevnula kontra „zelenih“ i gol Novoselića za gostujuće vodstvo 1:2. Prejeftino su Piškorevčani primili dva pogotka.

Valpovčani (u zelenim dresovima) odnijeli sva tri boda iz Piškorevaca

U nastavku susreta, točnije u 50. minuti Bekić šutira prema valpovačkom golu, a završava u mreži za 2:2. Domaćini su imali više od igre i u 71. minuti mogli su doći do vodstva. Brazilac Lemos pobjegao je valpovačkoj obrani, uputio loptu prema golu, ali gostujući stoper uspio je loptu zaustaviti rukom. Sudac Šovakov pokazuje na bijelu točku, a Batista promašuje cijeli gol. Nakon toga, uslijedila je kazna. Gosti ponovo iz kontre postižu treći pogodak i iz Piškorevaca odnose sva tri boda. Strijelac je po drugi puta bio Novoselić.

Ratar je nastupio u sastavu: Barić , Bošnjaković,  Peradinović , Batista, Liščević (80. Sivč), Lemos, Abramović, Mišić, Križanović, Bekić. Bala.

TORPEDO – HAJDUK odgođeno za srijedu

RADNIČKI (MECE) – POLET  3:0

Za nogometaše Poleta ništa novo. Doživjeli su još jedan poraz. Na gostovanju u Mecama primili su tri pogotka, a dvostruki strijelac za domaćine bio je Lendić, a jednom se u listu strijelaca upisao Oroz.

S novim porazom Semeljčani i dalje ostaju čvrsto prikovani za dno sa samo četiri boda.