Bedem zasluženo do bodova protiv Đakovo Croatije!

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

BEDEM – ĐAKOVO CROATIA  3:0 (2:0)

Ivankovo – Igralište Ivankovo. Gledatelja: 150. Sudac: Mario Petrović (Čazma) Pomoćnici: Marin Ćosić (Bjelovar) i Ivan Iveljić (Malešnica). Strijelci: 1:0 (Bajić 24.), 2:0 Smolčić (30.). 3:0 Galičić (62.).

BEDEM: Raguž, Babić, Smolčić, Lučić, Božić, Borko, Vuksanović, Ujvari (59. Galičić), Raić Sudar (64. Leko), Tustonjić, Bajić (83. Škarica).

ĐAKOVO CROATIA: Begović, Barišić Jaman, Bošković, Topolovec, Gregčavić, Nikolić (80. Rajčević), Habada (46. Petričević), Abramović, Barukčić, Jurić, Damjanović (66. Bosak). Trener: Damir Lelas.

Nogometaši Đakovo Croatije s gostovanja iz Ivankova vratili su se poraženi.  Bedem je opravdao ulogu favorita i s brojem bodova izjednačio se s Osijekom, a poraz za Đakovčane znači pad na pretposljednje mjesto jer su Belišćani slavili u Vukovaru i tako sa 16 bodova pretekli đakovačku momčad.

Od samoga početka domaćini su imali terensku inicijativu, a trener Lelas pokušao je sa zatvorenom varijantom sačuvati svoj gol. Međutim, u 24. minuti Ivankovčani su bolju igru pretvorili u vodstvo. Strijelac je bio Bajić. Samo šest minuta kasnije Goran Borko izveo je slobodan udarac, snažan udarac golman Begović odbio je, a na pravom mjestu našao se Smolčić koji pogađa praznu mrežu. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

Tri su se puta Ivankovčani veselili protiv Đakovo Croatije

U nastavku susreta domaćini su i dalje dominirali terenom, a u đakovačkoj postavi umjesto Habade ušao je Fabijan Petričević. Međutim, đakovački „brzanac“ nije imao niti jednom mogućnost pobjeći domaćoj obrani. I domaćini su u 59. minuti napravili izmjenu: umjesto Ujvarija ušao je bivši đakovački nogometaš Dino Galičić. Samo tri minute kasnije upravo se on upisuje u listu strijelaca i postiže konačnih 3:0.

Konačni dojam je da su domaćini bili bolja momčad i da su zasluženo došli do tri boda koja ih dovode u samo vrh trećeligaške tablice. Đakovčanima ostaje tjedan dana za pripremu nove utakmice, a u subotu u Đakovo dolazi momčad Slavije koja ima 28 bodova.