Đurasović “potopio” Dračice, Slavonija preokrenula u Trnavi, Hajduku bodovi u Ivanovcima, Viškovčani nadigrali Budućnost, Sloga bolja od HOŠK-a, Selčani rutinski protiv Budrovčana, odgoda u Josipovcu!

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

POD POVEĆALOM – DERBI KOLA

DRAČICE – ŠOKADIJA 1:4 (1:2)

Đakovo – Stadion Croatia 1971. Gledatelja: 200. Sudac: Goran Pataki (Đakovo): Pomoćnici: Kristijan Žonka (Gašinci) i Dario Jurić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Đurasović (3.), 1:1 Nerovčić (19.), 1:2 Đurasović (32.), 1:3 Đurasović (54.), 1:4 Đurasović (61.).

DRAČICE: Mario Čolić, Jezidžić, Čečura, Nerovčić, Grgić, Đurđević, Kasa, Šarčević (48. Tadić), Mihalj (59. Matić), Domagoj Krizmanić (74. Ivan Krizmanić), Blaškić (74. Marko Čolić).

ŠOKADIJA: Šen, Matić, Ilija Degmečić (90. Josip Damjanović), Jarić, Mandarić, Josip Damjanović, Mato Damjanović (67. Radoš), Knežević, Đurasović (76. Petrić), Andrijević (86. Tomislav Rendulić), Nikola Rendulić (53. Kunce). Trener: Nikola Salopek.

Nogometaši Šokadije napravili su odličan posao na stadionu Croatije. Nakon pobjede u prošlom kolu protiv Omladinca igrači trenera Nikole Salopeka uvjerljivo su porazili i dračičku momčad. Već u trećoj minuti Antonio Đurasović kaznio je pogrešku domaće obrane i zatresao Čolićevu mrežu. Nakon primljenoga pogotka domaćini su brzo sredili svoje redove i već u 19.- minuti došli do poravnanja. Strijelac je bio Luka Nerovčić. Ipak, Strizivojnci su pokazali da imaju „glavu i rep“ smirenom i organiziranom igrom do odlaska na odmor postigli su drugi pogodak. Ponovo je na sceni bio Antonio Đurasović koji je drugi puta primorao golmana Čolića da posegne u svoju mrežu.

Dračičani će sanjati Antonija Đurasovića, strijelca sva četiri gola

U nastavku utakmice gosti su kontrolirali igru, a u dva su navrata dotukli svoje protivnike. U 54. minuti Đurasović je postigao hat-trick nagovještavajući gostujuću pobjedu. Tada su se domaći igrači predali, a Đurasović je u 61. minuti postigao svoj četvrti pogodak. Na kraju se pokazalo da je to bio i konačni rezultat. Kada je trener Salopek u 76. minuti u igru uveo Petrića, a iz igre izvukao Antonija Đurasovića, svi na stadionu zapljeskali su četverostrukom strijelcu. Zasluženo i korektno kako smo to od navijača Dračica i navikli.

Ovom pobjedom Šokadija i dalje prijeti vodećem dvojcu – Slavoniji i Omladincu.

MLADOST (I) – HAJDUK (ŠP)  0:1 (0:1)

Ivanovci – Igralište Ivanovci. Gledatelja: 100. Sudac: Mario Vuković (Đakovo). Pomoćnici: Valentino Barišić (Đakovo) i Ivan Lulić (Kuševac). Strijelci: 0:1 Rudnički(40.).

MLADOST (I): Slavić, Mikloš, Vidović, Josip Bauer (60. Kos), Lovrić, Josip Lulić (60.Bašić), Andrić, Ivan Lulić, Ivan Išasegi (75. Dominik Bauer), Mario Išasegi, Aničić. Trener: Željko Kaleb.

HAJDUK (ŠP): Mario Ivić, Blažević, Blažeković, Bakić, Mandić, Rudnički (89. Kristijan Džambić), Pitlović, Stjepan Đambić (80. Josip Džambić), Nikola Džambić (46. Veselinović), Perak, Ognjenović. Trener: Branko Bagarić.

U prvih desetak minuta domaćini su imali terensku inicijativu, ali nije bilo posebnih prilika za gol. Nakon troga, Širokopoljci preuzimaju inicijativu, diktiraju ritam utakmice i stvaraju nekoliko izglednih prilika za postizanje pogotka. U 40. minuti utakmice najbolji igrač susreta Zoran Rudnički postiže eurogol za vodstvo Hajduka. To je bio i rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku susreta, odnos snaga nije se mijenjao: gosti su imali više od igre, ali rezultat se nije mijenjao.

SLOGA – HOŠK  3:0 (3:0)

Nogometaši Sloge u prvih 45 minuta imali su više od igre i zasluženo su došli do vodstva. Već u  prvoj minuti iz dosuđenoga jedanaesterca postižu vodeći pogodak. Sudac Krešimir Marković pokazao je na bijelu točku nakon što je gašinačkog igrača lopta pogodila u ruku. Nedugo nakon toga Korićani postižu i drugi pogodak . Pred kraj prvoga poluvremena Sloga dolazi do trećega pogotka. Nakon slobodnoga udarca lopta je završila u gašinačkoj mreži.

U drugom poluvremenu gosti su krenuli odlučnije prema golu Sloge, stvorili su nekoliko izglednih prilika, ali rezultat se nije mijenjao.

DINAMO (TR) – SLAVONIJA (P)  1:5 (1:1)

Trnava – Igralište Kratina. Gledatelja: 100. Sudac: Slaven Florijančić (Osijek). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i Emin Gluhalić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Damir Bošnjak (35.), 1:1 Matija Tadijan (37.), 1:2 Vranić (59.), 1:3 Uzelac (65.), 1:4 Habada (68 – ag).), 1:5 Maričić (77.).

DINaMO (TR): Svilanović, Dario Franjić, Nikoolić, Habada, Holbik (24. Stipić), Jambrec, Josip Franjić (46. Lovaković), Fogadić, Bošnjak, Turković,  Gibanjek. Trener. Dražen Janković.

SLAVONIJA (P): Marinović, Josip Perak, Poljarević (66. Bjelobrk), Veverec, Klepo, Tadijan, Vinko (78. Perić), Štigler (71. Dražen Perak), Škorvaga, Vranić (75. Maričić), Štefančić (63. Uzelac). Trener: Goran Uzelac.

Trnavčani i Punitovčani odigrali su zanimljivu utakmicu

Punitovčani su došli u Trnavu s jasnim ciljem: osvojiti tri boda i dalje se zadržati na prvom mjestu. I to su uspjeli, ali su tijekom prvoga poluvremena morali promijeniti pristup igri, posebice u fazi napada.  Doduše, gosti su napadali, stvarali prilike, ali napadači nisu bili na visini zadatka, a osim toga i domaći golman Svilanović skinuo je nekoliko teških udaraca. I kada se najmanje očekivalo Dinamo o je došao u vodstvo. U 35. minuti domaćini iz prekida dolaze u vodstvo. Samo minutu kasnije Punitovčani također iz prekida postižu pogodak za 1:1.

U nastavku susreta gosti su imali potpunu dominaciju, a to potvrđuje i činjenica da su za samo 18 minuta postigli četiri pogotka.  U 59. minuti Josip Vranić postiže vodeći pogodak za Slavoniju, a u 65. Goran Uzelac iz slobodnog udarca povećava na 3:1. Tada je utakmica bila odlučena, a da bi popravili dojam gosti postižu još dva pogotka: četvrti je autogol, a peti je postigao Maričić koji je ušao samo dvije minute prije postignutoga gola.

Zaslužena pobjeda Punitovčana koji i  dalje ostaju na prvom mjestu.

RADNIČKI – BUDUĆNOST   3:0 (1:0)

Viškovci – Igralište Viškovci. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Kedveš (Đakovo). Pomoćnici: Marko Šimić (Đakovo) i Franko Šimunović (Đakovo). Strijelci: 1:0 Kovač (17.), 2:0 Kovač (67.), 3:0 Vragolović (83.).

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Erceg (82. Plavšić), Jelečević (50. Bikić), Vlajčić (87. Mateo Sesar), Mijakić, Lagator, Tibor Sesar (74. Luka Drenjančević), Vragolović, Horvat, Kovač, Marić (68. Plavšić).

BUDUĆNOST: Bunoza, Ivanović, Paradžik (89. Zimaj), Perić, Crnojević, Babić (79.Ručević), Marko Paradžik (79. Ivanović), Željko Grgić, Pavić, Anto Grgić, Mikulandra (60. Novotni).

U prvom poluvremenu Viškovčani su imali više od igre, a gosti su svoju priliku vidjeli iz kontranapada. Posebno je bio opasan Grgić koji je u nekoliko navrata zaprijetio domaćem golmanu Drenjančeviću. Ipak, domaćini su poveli u 17. minuti kada je slobodan udarac izveo Domagoj Vragolović, a golman Bunoza kratko je odbio do Danijela Kovača koji e nalazi na prvom mjestu i trese gorjansku mrežu.

U drugom dijelu inicijativa domaćina i dalje je prisutna, a do povećanja vodstva domaćini dolaze u 67. minuti. Vragolović je pobjegao gostujućoj obrani i proslijedio loptu do Kovača  koji se s loptom ušetao u gol. Nakon toga, Gorjanci su stvorili dvije izgledne prilike za pogodak, ali golman Danijel Drenjančević bio je na visini zadatka. U završnici utakmice, akciju Bikića i Horvata završava Domagoj Vragolović za konačnih 3:0.

OMLADINAC (J) – REKORD  odgođeno

Utakmica između Josipovčana i Kondrićana odgođena je jer sudac Romac iz Koritne nije pristao suditi na terenu na kojemu je djelomično bilo vode. Prije početka susreta sudac, delegat i kapetani momčadi obišli su teren. Kapetani momčadi bili su zato da se igra, ali isključiva odluka glavnoga suca odgodila je utakmicu.

OMLADINAC (ĐS) – SLAVONIJA (B)  2:0 (1:0)

Selci Đakovački – Igralište Brana. Gledatelja: 100: Sudac: Željko Šekerija (Piškorevci). Pomoćnici: Josip Kedveš (Đakovo) i Luka Galić (Đakovo). Strijelci: 1:0  Borna Vardić (44.), 2:0 Mikloš (53.).

OMLDINAC (ĐS): Kovačić, Aščić, Jelačić, Mikloš, Matekalo, Lipar (88. Bagarić), Ivić, Borna Vardić (71. Bilić), Stjepan Vardić, Vrtarić, Brataljenović (46. Jurić).

SLAVONIJA (B): Obradović, Franjo Kolić, Marin Kolić, Kedačić, Djaković, Martinović (46. Ručević), Sito (77. Zetović), Tilli, Mihalić (75. Andrić), Mižurić (64. Slobođanac), Kladarić. Trener. Željko Jančikić.

Nogometaši Omladinca u Đakovačkim su Selcima upisali pobjedu protiv budrovačke Slavonije.  Za to im je bilo dovoljno dva trenutka. U 44. minuti Borna Vardić postiže vodeći pogodak za Selčane, a u 53. minuti Mikloš postiže drugi pogodak za konačnih 2:0. Prema prikazanoj igri, zaslužena pobjeda domaćina.