Preslatinčani napustiil teren u Potnjanima, Forkuševčani i Mrzovićani uvjerljivi, Vučevci teško do tri boda…

LIGA NOGOMETNOG SREDIŠTA ĐAKOVO

NAPRIJED –  SLAVONAC (Đ)  8:0 (2:0)

Nogometaši Naprijeda iz Mrzovića pomalo neočekivano su do vrha napunili mrežu gostiju iz Đurđanaca. U prvom poluvremenu bila je to donekle ravnopravna utakmica u kojoj su domaćini postigli tek dva pogotka.

U nastavku su gledatelji vidjeli pravu golijadu. Čak šest golova završila je iza leđa đurđanačkoga golmana. Četverostruki strijelac za Naprijed bio je Ivan Majhen, dva se puta u listu strijelaca upisao Ivan Šapina, a jednom su gostujuću mrežu zatresli Tomislav Hujbert i Davor Buranji.

Raspoloženi napadači ŠNK Naprijed iz Mrzovića

JEDINSTVO – ZRINSKI   9:1 (5:0)

Nogometaši Jedinstva furiozno su krenuli u proljetni dio prvenstva. Protiv Drenjanaca već u prvih dvadeset minuta domaćini su vodili 3:0, a u 31. i 32. minuti postižu još dva gola za visokih 5:0. U završnici prvoga dijela i gosti su imali priliku zatresti protivničku mrežu. U 36. minuti Marijan Petrović pogađa okvir gola, a u 39. minuti domaći golman brani udarac glavom Dominika Ikića. To je bio ujedno i rezultat prvoga poluvremena. Početkom drugoga poluvremena, točnije u 51. minuti domaćini postižu i šesti pogodak, a gosti u 55. minuti postižu počasni pogodak. Strijelac je bio Dominik Ikić.  Svoj sedmi pogodak Forkuševčani su postigli u 71. minuti iz kaznenoga udarca, a golijada je nastavljena u 64. i 72. minuti kada domaćini postižu još dva pogotka  za konačnih 9:1. I ostanak na prvom mjestu.

VUČEVCI – MLADOST (L)  2:1 (0:0)

Vučevci – Igralište Sevarica. Gledatelja: 100. Sudac: ivan Ivanović (Jurjevac). Pomoćnici: Mano Pereža (iz publike). Strijelci: 1:0 Verhas (56.), 2:0 Jambreković (59.), 2:1 Vuković (87.).

VUČEVCI: Polgar (80. Knežević), Stjević (61. Topalović), Erceg, Verhas, Galušić, Jambreković, Jurinić, Galičić, Filipović (83. Niderle), Rimac, Mitrović. Trener: Željko Mitrović.

MLADOST (L): Ivan Kovačević, Davor Senčanin, Hortig, Tišma, Marijan Balabanić, Stjepan Balabanić, Antun Vuković, Jozo Vuković (65. Mario Knežević), Vojnović, Dražen Kovačević, Mario Senčanin (57. Josip Knežević).

Po izrazito lošem terenu utakmicu su odigrali Vučevčani i Lapovčani. Domaćini su u prvom poluvremenu napravili tri stopostotne prilike za gol, ali redom su promašivali Jambreković, Mitrović i    Verhas tako da je prvi dio završio bez golova. Bolju igru Vučevčani su okrunili vodstvom u 54. minuti. Dobro smišljenu akciju efektno je završio Toni Verhas. Samo tri minute kasnije domaćini su povećali vodstvo na 2:0. Snažnim udarcem Tihomir Jambreković pogodio je Kovačevićevu mrežu. U samoj završnici Lapovčani su smanjili rezultat na 1:2. Iz kontre strijelac je bio Antun Vuković.

Vučevčani su teže od očekivanoga došli do bodova protiv Lapovčana

Vučevčani su na otvaranju prvenstva puno teže od očekivanoga došli do tri boda i tako nastavili utrku sa susjedima izu Forkuševaca.

VELEBIT – SLAVONAC (P)    1:1 (1:0)  prekid

Potnjani – Igralište Bresagovac. Gledatelja: 100. Sudac: Robert Tot. Strijelci: 1:0 Svalina (17.), 1:1 Haršanji (81.).

VELEBIT: Rukavina, Henc, Tomašević, Bešlić, Majdiš, Ante Šlegl, Mihael Šlegl, Tot, Svalina, Mario Djak-Skeledžija, Kovač, Hanuljak, Novak.

SLAVONAC (P): Horvat, Šakota, Šarić, Tarnaj, Josip Mesaroš, Hipp, Domagoj Mesaroš, Brajković, Haršanji, Posavec, Matanovac.

Susret između Potnjanaca i Preslatinčana nije završen. Naime, kod rezultata 1:1, u 88. minuti sudac Tot dosudio je kazneni udarac za Velebit, a gostujući igrači su tada napustili teren. Inače, domaćini su poveli u 127. minuti golom Svaline da bi gosti izjednačiiiiiiiiiil81. minuti golom Haršanjija. Utakmica će biti zapamćena po još jednom neobičnom detalju: delegirani sudac nije došao na utakmicu pa su se predstavnici oba klub dogovorili da utakmicu sudi Robert Tot. I upravo njegova odluka u 88. minuti izazvala je reakciju gostujuće momčadi koja nezadovoljna odlukom suca napušta teren. Na potezu je Natjecateljsko povjerenstvo.

KEŠINCI – RADNIK

Utakmica između Kešinaca i Radnika iz Vrbice nije odigrana jer suci nisu došli na utakmicu. Novi termin bit će poznat kada Natjecateljsko povjerenstvo odredi novi termin odigravanja utakmice.

SLOBODAN: DINAMO (TOMAŠANCI)