SLAVONSKI BROD 1946 – ĐAKOVO   72:66 (38:38)

(19:19, 19:19, 14:18, 20:10)

Slavonski Brod – Dvorana Vijuš. Gledatelja: 100. Suci: Marko Šestanj (Bistrinci), Mario Ćuk (Osijek) i Luka Lovretić (Osijek).

SLAVONSKI BROD 1946: Končić 9, Kovačević, Norac, Bradić 20, Matić 8, Barbir, Pezer 7, Marinčić 14, Ferić, Stojsavljević 2, Sekulić 12.  Trener: Domagoj Norac.

ĐAKOVO: Vladović 17, Miron Češkić 5, Miličević, Matej Češkić 5, Hajduković 11, Blažević 4, Car 9, Tadić, Martinović, Dujmić, Hrkač 13. Trener: Marijan Petrović.

Nažalost, đakovački košarkaši doživjeli su svoj prvi poraz u sezoni i to prilično neočekivano. Naime, gostovali su kod mlade ekipe Slavonskoga Broda, koja je nanizala šest uzastopnih poraza te se nitko nije nadao da će svoj crni niz prekinuti baš pobjedom protiv prvaka lige.

Prva je četvrtina bila potpuno izjednačena te je završila rezultatom 19:19, a u drugoj se četvrtini preslikao jednak rezultat te su ekipe na odmor otišle poravnate (38:38). Treća je četvrtina otišla na stranu Đakovčana, ponajviše zahvaljujući već dobro znanom đakovačkom oružju – tricama. Vladović je ubacio dvije, a uz njega su po jednu dodali Hajduković i Hrkač.

Brođani nanijeli prvi poraz đakovačkim košarkašima

Međutim, u posljednjoj dionici, kada je utakmicu trebalo privesti kraju, ekipi Marijana Petrovića dogodio se pad, što su domaćini uspješno iskoristili te četvrtu četvrtinu dobili rezultatom 20:10. Time je ekipa Slavonskoga Broda upisala toliko čekanu pobjedu, a Đakovčani svoj prvi poraz te ostali bez rekorda koji su svi toliko silno priželjkivali.

Ipak, treba reći kako su košarkaši Đakova odigrali stvarno izvrsnu sezonu te da ih kvalifikacije i dalje čekaju! Već u idućem, posljednjem kolu, imaju priliku popraviti dojam od ove utakmice jer na svom terenu dočekuju momčad iz Vinkovaca. Pobjeda za kraj sezone bila bi odličan motivator za nadolazeće kvalifikacije, a i lijep završetak sezone pred svojom vjernom publikom.