Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 300. Suci: Josip Gagula i Mirko Zorko (Zagreb).

ĐAKOVO: Ostajmer, Marketić, Šaravanja 2, Jukić, Bradarić, Perković, Šimić 1, Goluža 2, Jozipović 3, Tot, Perlić, Klepo 8, Ćurić 4, Jakšić 1. Trener: Perica Martić.

VIDOVEC: Zrinki, Jeftić 2, Štefičar 3, Dobovičnik 3, Melnjak 3, Varšić, Vincek 1, Matušec, Hirš 4, Goričanec 4, Trojko 7, Hajsok. Trener: Igor Senečić.

Đakovčani u prvom dijelu držali rezultatski priključak

Đakovački rukometaši odigrali su solidno prvo poluvrijeme u kojemu su pružili solidan otpor favoriziranim gostima. Nakon početnih 3:3 gosti su serijom 4:0 pobjegli na 7:3 i tu su prednost održavali do odlaska na odmor. Domaći su se igrači u nekoliko navrata približili na minus jedan ili dva, ali tada bi u pravilu, ili pravili nekakvu tehničku pogrešku ili bi promašili čistu priliku. Ipak, u samoj završnici golovima Renata Ćurića i mladoga Filipa Jakšića domaćini dolaze do prihvatljivoga zaostatka od dva gola (9:11) čime drugo poluvrijeme ostavljaju otvorenima za mogući preokret.

Đakovački rukometaši dobro su se držali u prvom poluvremenu

Gosti u završnici do uvjerljive pobjede

Kontrom Vedrana Šaravanje domaćini otvaraju drugi dio utakmice i dolaze do 10:11. Tada se činilo da bi mogli preokrenuti rezultat, ali gosti golovima Hirša i Goričaneca ponovo dolaze do plus 3 (13:10). Mini prilika za rezultatski priključak pojavila se u 40. minuti pri rezultatu 14:15 i 15:16, ali tada domaći igrači ponovo griješe i daju priliku gostima da povećaju svoju prednost. Gosti iz Vidovca sve do posljednjih pet minuta održavaju prednost od dva do tri gola, a nakon što domaćini nekoliko puta brzopleto šutiraju na protivnički gol, uslijedila je kazna i nekoliko laganih golova kroz šuplju đakovačku obranu. U samoj završnici Vidovčani su došli do najveće prednosti i konačne pobjede 27:21.

Sada je posve jasno da će đakovački rukometaši sezonu završiti na dvanaestom mjestu i da će do samoga kraja prvenstva živjeti u neizvjesnosti za status ligaša u Prvoj B ligi Sjever. Jer, ukoliko iz premijer lige ispadnu dva kluba u regiju Sjever (Metalac, Gorica ili Sesvete) tada bi u drugu ligu ispala čak tri kluba, a među njima bi bio i Đakovo. Ali, još je ostalo pet kola, pa ćemo pričekati s kalkulacijama.

Niti solidni Boris Tot nije uspio spasiti Đakovčane od poraza

U đakovačkim redovima najraspoloženiji igrač bio je kapetan Krešimir Klepo sa osam zabijenih golova. Renato Ćurić postigao je četiri, a Antonio Jozipović tri je puta zatresao protivničku mrežu. U gostujućim redovima osam golova postigao je Luka Trojko, a po četiri Tomislav Hirš i Filip Goričanec.

Đakovčani su trenutno dvanaesti s 11 bodova, a u sljedećem 22. kolu gostuju kod momčadi Rudara