Đakovčani promašili pet stopostotnih prilika, bod ode u Pleternicu!

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

ĐAKOVO CROATIA – SLAVIJA   0:0

Đakovo – Stadion Đakovo. Gledatelja: 300. Sudac: Ante Bundović (Bjelovar). Pomoćnici: Marin Ćosić (Bjelovar) i Petar Plevnik (Bjelovar).

ĐAKOVO CROATIA: Begović, Bošković, Topolovec, Grgačević, Nikolić, Petričević (80. Bosak), Božičević (86. Matković), Abramović, Barukčić (80. Barišić-Jaman), Jurić, Damjanović. Trener: Damir Lelas.

SLAVIJA: Petković, Kvaternik, Gomerčić (89. Bajić), Šubara, Ančurovski (65. Ognjenčić), Martinović, Peharda, Solić, Hrvoje Ančurovski, Abramović 88. Dorić). Trener: Dalibor Bognar.

Nogometaši Slavije i Pleternice u Đakovo su došli osvojiti bod i to su nakon devedeset minuta igre, i uspjeli. Tako su postavili igru da su više vodili računa kako sačuvati Petkovićevu mrežu nego ugroziti golmana Begovića.

Tri stopostotne prilike Tomasa Grgačevića

Jedna od stopostotnih prilika đakovačkih nogometaša

U takvoj igri Đakovčani mogu žaliti za sva tri boda jer su u prvom poluvremenu stvorili nekoliko stopostotnih prilika. Prvu su domaći igrači imali već u sedmoj minuti kada je lijevi bok probio Florian Abramović, odlično u kaznenom prostor pronašao Tomasa Grgačevića koji s desetak metara prebacuje loptu preko gola. U devetoj minuti kapetan Branko Nikolić krenuo je sam s centra prema protivničkom golu, ali ga je u kaznenom prostoru uspio sustići i blokirati Antun Kvaternik. Nova opasnog pred pleterničkim vratima dogodila se u 12. minuti. Iskosa s desne stran slobodan udarac izveo je Danijel Božičević, na prvoj vratnici bio je Tomas Grgačević, ali đakovački napadač opet loptu glavom prebacuje preko gola. Sljedećih desetak minuta igralo se na sredini terena, a Đakovčani novu priliku za pogodak stvaraju u 27. minuti. Abramović je loptu s pola terena volejem poslao na drugu stranu, a ona je iskosa s desetak metara  došla do Matea Barkučića koji iz prve šutira, ali lopta prolazi tik pored vratnice. Najbolju priliku u prvom dijelu imao je ponovo Tomas Grgačević. Idealno ga je dubinskom loptom poslužio Branko Nikolić, sam se u kaznenom prostoru pred golmanom Petkovićem našla đakovačka „sedmica“, ali njegov udarac ponovo je završio pored gola.

Đakovčani su imali više od igre

U samoj završnici đakovački su napadači tražili kazneni udaraca. Ubačenu loptu na drugoj je vratnici dočekao Tomislav Bošković koji glavom vraća u peterac gostiju. Lopta je pogodila jednoga gostujućega igrača u ruku, ali sudac Bundović pokazao je samo da se igra nastavi.

Isključenje Nikolića „presjeklo“ domaćine

U drugom poluvremenu vidjeli smo puno slabije izdanje i jednih i drugih. Igralo se između dva kaznena prostora, a domaćini su imali samo jednu stopostotnu priliku. Igrala se 62. minuta kada je Tomas Grgačević pobjegao pleterničkoj obrani i sam se našao „oči u oči“ s golmanom Petkovićem. Prizemni udarac đakovačkoga napadača gostujući golman nogom je odbio u polje. Nakon toga, utakmica je postala nervozna, igrači i jedne i druge momčadi počeli su dijeliti pravdu. Sudac Bundović podijelio je ukupno sedam žutih kartona, a u 67. minuti zbog drugoga žutoga kartona u svlačionicu je poslao domaćega kapetana Branka Nikolića. Tek tada su gosti pokušavali nešto više učiniti, ali Đakovčani su na vratima imali sigurnoga golmana Begovića koji je pokupio mnoštvo ubačenih „balona“ u njegov kazneni prostor. Jedinu pravu priliku gosti su imali u 90.minuti kada je Antun Kvaternik s pet metara, iz jedne gužve, prebacio loptu preko gola.

Kapetan Branko Nikolić isključen je u 67. minuti

U konačnici, đakovački nogometaši mogu žaliti za propuštenim bodovima jer su tijekom cijeloga susreta bili bolja momčad, ali nisu iskoristili svojih četiri do pet stopostotnih prilika.

S jednim bodom Đakovčani i dalje ostaju na pretposljednjem mjestu i trenutno imaju

Tragedija u Slavonskom Brodu

U petnaestoj minuti utakmice između brodske Marsonije i Požeške Slavonije (u 15:45 sati) na travnjak se srušio Bruno Boban, igrač Marsonije porijeklom iz Požege. Odmah potom oko njega su okupili se najbliži igrači, u igralište je utrčao i “liječnik s klupe”, na teren je ubrzo stigla i ekipa Hitne pomoći.

Prema neslužbenim informacijama, u 16:20 sati liječničko osoblje je odustalo od reanimiranja i konstatiralo kako su nemoćni.