ĐAKOVO – KOKA II  32:24 (18:12)

Đakovo -Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 100. Sutkinje: Andrea Bošnjak i Tea Svalina (Osijek).

ĐAKOVO: Sara Ćurić, Jelena Bošnjak 2, Ana Delić 5, Ena Bogdanović 1, Andrijana GIlman, Anđela Prekačin, Lucija Beljan 5, Ivana Pejić 1, Patricia Sastić 3, Nives Vulama, Maja MIhalina 1, Klara Birtić 9, Andrea Gudelj, Lucija Prekačin 5. Trener: Željko Perić.

KOKA II: Isabela Hokman, Doroteja Kontrec, Željka Lončar 8, Marija-Magdalena Davidović 2, Patricija Lekaj 3, Sara Dominić, Lana Bartolić 5, Nera Kuzminski 3, Dunja Pofuk 3. Trenerica: Snježana Horvat.

Đakovačke rukometašice prekinule su mini niz poraza te su protiv druge ekipe prvoligašica Koke  ostvarile visoku i uvjerljivu pobjedu koja ih vraća u sredinu tablice. Gošće su bolje otvorile utakmicu i povele 3:1, ali su domaće igračice golovima Klare Birtić (2) i Lucije Beljan uhvatile priključak i poravnale rezultat na 3:3.  Đakovčane su do prvoga vodstva došle kod rezultata 6:5 da bi u 20. minuti došle do najvećega vodstva 11:7. U 24.minuti bilo je i 13:8 da bi do odmora domaće igračice došle do visokih plus 6 (18:12). U prvom poluvremenu fenomenalnu utakmicu odigrala je Klara Birtić koja je postigla osam od svojih devet golova.

Klara Birtić postigla je devet pogodaka

U drugom dijelu utakmice, Đakovčanke su održavale stečenu prednost te do kraja susreta došle do visoke i zaslužene pobjede.

Nije bilo baš lagano protiv obrane Koke

U đakovačkim redovima najzaslužnije za nove bodove su već spomenuta Klara Birtić s devet postignutih pogodaka, a čak tri igračice postigle su po pet golova: Ana Delić, Lucija Beljan i Lucija Prekačin. U gostujućim redovima najbolji strijelac bila je Želja Lončar sa osam Lana Bartolić dodala je pet golova.

Žute su zasluženo došle do novih bodova

S ova dva boda đakovačke su rukometašice upisale 17 bod i bodovno su se izjednačile s Kokom II. U sljedećem 19.kolu očekuje ih gostovanje kod drugoplasirane Zeline.