ĐAKOVO II – FENIKS  28:28 (12:14)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 100. Suci: Matej Knapić (Slatina) i Sjepan Peršić (Virovitica).

ĐAKOVO II: Serdarević, Božičević 5, Ćurić 4, Stipić 3, Grgačević, Poplašen 8, Mesić 3, Gilman, Relatić, Jarčević 4, Ostajmer, Pešut, Majstorović, Orlović, Jukić. Trener: Boris Lubar.

FENIKS: Davidović, Vuk 3, Skokić 2, Šarac, Klarić, Janković, Reba 1, Perić 3, Raguž 3, Barbić 2, Sabljić, Mihaljević 6, Bičvić, Fotez 8. Trener: Slavko Stojković.

Protiv drugoplasiranoga Feniksa đakovački juniori odigrali su neriješeno. Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri u kojoj niti jedna momčad nije ostvarila značajniju prednost. Tek u završnici prvoga dijela Osječani su došli do plus 4 (13:9), ali su do odlaska na odmor stigli do prihvatljivoga minusa (12:14).

U nastavku susreta, golovima Luke Poplašena Đakovčani su u 32. minuti izjednačili na 14:14, ali gosti ponovo imaju lagano vodstvo: najprije 16:14, a potom i plus 3 (19:16), međutim, igrači trenera Lubara ponovo hvataju priključak kod rezultata 19:19. U 50. minuti Đakovčani dolaze do vodstva 24:22 i tada se činilo da će domaći igrači „prelomili“ utakmicu. Đakovčani su već počeli slaviti jer su u 58. minuti imali prednost od 27:24. Ali, tada čine neshvatljive pogreške koje koristi Patrik Fotez i za samo dvije minute postiže četiri pogotka te svojoj momčadi osigurava bod. Šteta jer mladi đakovački rukometaši imali su već dobivenu utakmicu.

U dvije minute ispustili vodstvo 27:24 – RK Đakovo II

U đakovačkim redovima najbolji igrač bio je Luka Poplašen s devet postignutih pogodaka, pet je postigao Marin Božičević, a po četiri su se puta u listu strijelaca upisali Filip Ćurić i Petar Jarčević. Kod gostiju najbolji Patrik Fotez sa osam i Domagoj Mihaljević sa šest pogodaka.

* * * * *

PRVA HRVATSKA RUKOMETNA LIGA DJEČACI A

1. KRUG

LIPA – ĐAKOVO 15:22 (8:11)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 50. Suci: Dean Plazanić i Toni Pavlić (Osijek).

LIPA: Plažanin, Josipović 3, Tepurić, Nagy, Karačić 1, Frajfogel 1, Salvador, Rovazdi 1, Čilić 6, Paragi 3. Trener: Vladimir Pipal.

ĐAKOVO: Relatić, Sačer, Gombaš 3, Petrović 1, Puljić 1, Sivak, Perić 2, Davidović, Stjepan Goluža, Maljarić 4, Lulić, Kutjevac 2, Klepo 2, Ivan Goluža 1, Ćurić 3, Bičvić 3. Trener. Davor Škalić.

Đakovački dječaci ugostili su vršnjake iz Lipika i u jednoj lijepoj rukometnoj utakmici upisali pobjedu. U šestoj minuti golovima Bičvića, Gombaša, Ćurića i Kutjevca đakovački su igrači poveli 4:1 i činilo se da protiv Lipičana neće biti problema. Međutim, brzo su „lipari“ uzvratili i poravnali rezultat na 4:4 da bi u 11. minuti golom Kristijana Paragija došli u vodstvo 5:4. U završnici prvoga dijela, kod rezultata 7:7 Đakovčani su napravili seriju 3:0 i pobjegli na 10:7, a do odmora su sačuvali tri gola prednosti (11:8).

Sredinom drugoga poluvremena Đakovčani su uspjeli napraviti veću razliku 17:12) čime je utakmica bila odlučena. Do kraja susreta, mirno su igrači Davora Škalića došli do pobjede. Maljarić je postigao četiri, Gombaš, Ćurić i Bičvić po tri gola. U redovima Lipe Čilić 6, a Paragi i Josipović po tri.

ĐAKOVO – CESTORAD  31.17 (17:8)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 50. Suci: Toni Pavlić i Dean Plazanić (Osijek).

ĐAKOVO: Relatić, Sačer, Gombaš 2, Petrović 4, Puljić 3, Sivak 3, Perić 4, Davidović, Stjepan Goluža 1, Maljarić 2, Lulić 2, Kutjevac, Klepo 1, Ivan Goluža 2, Ćurić 2, Bičvić 5. Trener. Davor Škalić.

CESTORAD: Janjić, Dominik Sudar 3, Filip Sudar, Meštrović, Šuper 1, Strinec, Mrkonja, Širić 1, Marino Ivezić 1, Bot, Stojić 4, Matanić 1, Tisucki, Deni Ivezić 6, Matorić. Trener: Dragan Gazić.

U utakmici protiv Cestorada đakovačkim dječacima trebalo je malo da ubace u pravu brzinu i dođu do osjetnije razlike. Naime, na otvaranju utakmice, sve do rezultata 5:5 igra je bila izjednačena, ali tada igrači Davora Škalića rade odlučujuću seriju 6:0 i odlaze na nedostižnih 11:5. Do odlaska na odmor Đakovčani su došli do visokih plus 9 (17:8).

U nastavku susreta razlika je stalno bila desetak golova prednosti, a u samoj zvaršnici, kada su se „cestari“ predali Đakvočanis u došli do velikih plus 14.

Najbolji strijelac u domaćim redovima bio je Blažen Bičvić s pet golova, Lovro Perić i Ivan Petrović postigli su po četiri, a tri su gola zabili Ante Puljić i Antono Sivak. U redovima Cestorada najbolji strijelac bio je Deni Ivezić sa šest golova.