Mladen Barić najzaslužniji za bod Ratara, Kuševčanima bod u Bilju, Mladost remizirala s liderom, Polet hvata priključak!

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

MLADOST (ĐS) – RADNIČKI  1:1 (1:1)

Satnica Đakovačka – Igralište NK Mladost. Gledatelja: 150. Sudac: Ivan Matić (Osijek). Pomoćnici: Marko Stjepanek (Osijek) i Luka Kurtović (Osijek). Strijelci: 0:1 Pole (25.), 1:1 Burazin (29.).

MLADOST (ĐS): Gansberger, Bikić, Totić, Subašić, Majstorović, Žonka, Filip Denić (59. Radnić), Barišić (67. Mirko Svalina), Burazin (87. Drmić), Bojanović, Stipanović (81. Branimir Barišić Jaman). Trener: Ivan Denić.

RADNIČKI: Bursca, Jeftimir, Kontrec, Karamatić, Džanko, Pole, Oroz (76. Šmit), Marković, Lendić, Kuzevski, Babić (89. Janković). Trener: Mario Amidžić.

Kada igrate protiv vodeće momčadi lige koja ima šest bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranoga morate biti zadovoljni osvojenim bodom. Međutim, prema prikazanoj igri, Satničani su mogli doći i do sva tri boda. Ali, to je nogomet. No, krenimo redom!

Bod protiv vodećih – NK Mladost

U 15. minuti domaćini su imali prvu priliku za gol. Bikić je dugom loptom pronašao Domagoja Stipanovića koji izlazi sam pred golmana Burscu, pokušava ga prevariti, ali njegov udarac završava pored gola. Gosti su prvi puta zaprijetili u 25. minuti i odmah su poveli. Udarac s 25 metara Domagoja Polea završio je u mreži. To nije poremetilo igru Satničana. Već u 26. minuti Domagoj Stipanović šutira lijevom nogom, ali lopta pogađa stopera Josipa Džanka, a lopta prolazi tik pored vratnice. Domaćini su izjednačili u 28. minuti. Bojanović je izveo korner, Stipanović puca glavom, a Lentić zaustavlja loptu rukom. Sudac Ivan Matić pokazao je na bijelu točku, a  siguran realizator bio je Dino Burazin. Gosti su u 33. minuti mogli ponovo doći u vodsto, ali udarac Babića završio je tik pored vratnice. Do odlaska na odmor golmanu Bursci prijetili su Bojanović i Barišić, ali rezultat se nije mijenjao,

U nastavku susreta domaćini su i dalje imali terensku inicijativu. Već u 50.minuti Dino Burazin šutira prema protivničkom golu, ali zamalo pored gola. U 54. Stipanović puca ravno u golmana Burcsu. U 60. minuti Ivan Žonka dugom loptom pronašao je Filipa Denića koji iskosa s ruba kaznenoga prostora gađa suprotni kut, ali centimetri su dijelili Satničane od slavlja.

U 63. minuti Denić se nalazi u kontri, njegovo dodavanje prema Stipanoviću u posljednji je trenutak zaustavio stoper  Karamatić. Do kraja utakmice Barišić i Radnić propustili su prilike za Mladost, a gosti su u 90. minuti mogli zalediti Satnčane. Ubačenu loptu s desne strane Lendić je dočekao i šutirao prema golu, ali Gansberger je spriječio ono najgore.

Ovim bodom Satničani nastavljaju uspješnu seriju igara protiv vodećih momčadi lige, a u sljedećem kolu očekuje ih gostovanje u Osijeku protiv Metalca.

HAJDUK – RATAR  0:0

Popovac – Igralište NK Hajduk. Gledatelja: 100. Sudac: Stjepan Mihaljević (Valpovo). Pomoćnici: Ivan Bešlić (Belišće) i Antun Bošnjak (Harkanovci).

HAJDUK: Nikolić, Sklepić, Kolarić, Uremović, Marković, Viljevac, Tatai, Markuš, Kajnić, Kučuk (68. Bandobranski). Pomoćni trener: Saša Jakovljević.

RATAR: Barić, Sivč (27. Liščević; 90. Brzaj), Vukadin, Perdinović, Da Silva Batista, Lemos Da Silva, Abramović, Mišić, Križanović, Bekić, Bala. Trener: Josip Mišić.

Nogometaši Ratara prekinuli su svojevrsni rekord Popovčani koji su punih sedamnaest utakmica pobijedili na domaćem terenu. E, Josip Mišić i društvo nisu dopustili da se to dogodi i osamnaesti puta.

Piškorevčani su svih devedeset minuta igrali disciplinirano u obrani ne dopuštajući domaćinu da ugrozi gol Mladena Barića. U tome su u potpunosti uspjeli jer je Ratar u 73. minuti ostao s deset igrača na terenu. Sudac Stjepan Mihaljević pokazao je drugi žuti karton Brazilcu Lemosu Da Silvi, a da stvar bude još bolja, Popovčani su u 84. minuti zapucali i kazneni udarac. Ali, fenomenalnom reakcijom Mladen Barić obranio je udarac s bijele točke i time svojoj momčadi donio vrijedan bod s teškoga gostovanja u Popovcu.

Vrijedan bod u Popovcu osvojili su nogometaši Ratara

Utakmica je, nažalost, imala i svoju ružnu stranu. U ranoj fazi utakmice, točnije u 27. minuti branič Goran Sivč napustio je teren zbog prijeloma lijeve podlaktice.

BILJE – TORPEDO   2:2

Uskoro opširnije!

POLET – METALAC 4:0 (2:0)

I nogometaši Poleta upisali su prvu proljetnu pobjedu. U susretu s osječkim Metalcem Semeljčani su odigrali najbolju utakmicu u ovogodišnjem prvenstvu. Najzaslužniji za prve proljetne bodove svakako je trostruki strijelac Penava, a jedan pogodak zabio je Ćosić.

S ova tri boda Semeljčani su se približili konkurentima u borbi za opstanak. Sada imaju sedam bodova, a Mursa i Ratar (doduše s utakmicom manje) 11 bodova.