Punitovčani bez problema sa Slogom, Josipovčanima bodovi u Budrovcima, remi Rekorda i Dračica, Gojancima prvi proljetni bodovi Rudnički potopio Selčane, Mato Damjanović spasio Šokadiju, Bašić za pobjedu Ivanovčana!

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

HAJDUK (ŠP) – OMLADINAC (ĐS)  1:0 (0:0)

Široko Polje – Igralište NK Hajduk. Gledatelja: 100. Sudac: Dražen Matasović (Đakovo). Pomoćnici: Matej Mrković (Vrbica) i Dario Juri (Đakovo). Strijelac: 1:0 Rudnički (51.).

HAJDUK (ŠP): Mario Ivić, Blažević, Blažeković, Ljubić, Rudnički (68. Igor Mandić), Pitlović, Stjepan Đambić (90. Jelenčić), Nikola Džambić (56.Bakić), Perak, Veselinović,Ognjenović. Trener: Branko Bagarić.

OMLADINAC (ĐS): Kovačić, Aščić (80. Bilić), Jelačić, Mikloš, Matekalo, Bjelobrk, Borna Vardić, Božidar Ivić (85. Turić), Davidović, Vrtarić, Stjepan Vardić (46.Brataljenović).

Susret starih poznanika, dugogodišnjih županijskih drugoligaša, prošao je u dominaciji Hajduka. Međutim, tek jedan trenutak odlučio je utakmicu. U 51.minuti ponovo je Matej rudnički bio koban za protivnike. Postigao je pogodak koji će se na kraju pokazati kao odlučujući trenutak utakmice.

SLAVONIJA (B) – OMLADINAC (J) 2:4 (0:1)

Josipovčani opet hodaju na rubu žice. Naime, u Budrovcima su krenuli onako kako su se i dogovorili, poveli s 2:0, ali tada su stali i dopustili domaćinu do dođe do izjednačenja 2:2.

Naime, gosti su u vodstvo došli u 38. minuti kada je mladi Igor Stuhli zatresao budrovčaku mrežu. Odmah na početku drugoga poluvremena Kocur nakon kornera povećava vodstvo na 2:0.da stvar bude još bolja za goste, Budrovčani ostaju s igračem manje, a isključen je Andrić, . Ali, to Josipovčani nisu znali iskoristiti, dapače, dopustili su domaćinu da se razmaše i postigle dva pogotka za izjednačenje. U 60. minuti Kladarić postiže pogodak za 1:2, a u 65. Slavonija golom Kedačića poravnava na 2:2. Ipak, gosti u 74. minuti iz kaznenoga udarca dolaze u vodstvo 3:2. Srušen je Zlatko Kvasnovski, a  realizator najstrože kazne bio je Igor Smoljo. U 80.minuti Josipovčani definitivno potvrđuju pobjedu. Golom Zlatka Kvasnovskoga utakmica je zaključena.  U samoj završnici Budrovčani su ostali bez još jednoga igrača, zbog drugoga žutoga kartona igru je morao napustiti Kolić.

REKORD – DRAČICE 0:0

Kondrić – Igralište Breza. Gledatelja: 150. Sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo). Pomoćnici: Franko Šimunović i Marko Šimić.

REKORD: Rukavina, Jackanić (75. Adam Kryk), Francem, Kedveš, Drmić, Marić, Stanić, Nikolić, Danijel Kedveš, Žeravica, Tomislav Kryk (51. Stipčević). Trener: Miro Aračić,

DRAČICE: Mario Čolić, jezidžić, Čečura, Marko Čolić, Grgić, Đurđević, Krizmanić (75. Pavličić), Andričić, Mihalj (18. Ivan Tadić), Jukić (46. Škalić), Goran Tadić.

Dračičani su se silno htjeli revanširati Kondrićanima za jesenski poraz na stadionu Croatije, ali to im nije pošlo za nogom. Doduše, i jedni i drugi stvorili su puno izglednih prilika za pogodak, ali jednostavno nedjelja nije bila dan kondrićkihi dračičkihnapadača. Svi su se složili; prema prikazanoj igri, podjela bodova je najrealniji ishod utakmice.

ŠOKADIJA – RADNIČKI 3.2 (1:0)

Strizivojna – Igralište NK Šokadija. Gledatelja: 150. Sudac: Luka Pivk (Đakovo). Pomoćnici: Kristijan Žonka (Gašinci) i Ivan Lulić (Kuševac). Strijelci. 1:0 Bilić (11.), 1:1 Vragolović (63.), 2:1 Jarić (68.), 2:2. Gurdon (72.), 3:2 Mato Damjanović (82.).

.

ŠOKADIJA: Šen, Bilić, Ilija Degmečić, Jarić, Mandarić, Josip Damjanović, Mato Damjanović, Knežević, Đurasović, Andrijević, Radoš, Marijanović. Trener: Nikola Salopek.

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Erceg (85. Bikić),  Jelečević, Radoš, Mijakić, Majstorović, Goran Lagator, Domagoj Ćurić (59. Vragolović), Horvat, Kovač, Gurdon (90. Luka Drenjančević). Trener: Domagoj Vragolović.

Domaćini su dominirali u posjedu lopte dok su se Viškovčani odlučili za zatvoreniju varijantu čuvajući svoju mrežu. Utakmicu su domaćini otvorili prilikama Mate Damjanovića i Đurasovića, a Šokadija je u 11.minuti postigla prvi pogodak. Ubačenu loptu na lijevu stranu pratio je Bilić koji mirno pogađa mrežu Drenjančevića. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku susreta Viškovčani su krenuli hrabrije prema golu domaćina što je unijelo nemir među bijelo-plave. Nakon pogreške domaće obrane, Domagoj Vragolović (strizvojnsko dijete, op.a.) prebacuje golmana Šena i radničkom donosi izjednačenje.  Nakon toga, utakmica je potpuno otvorena, i jedni i drugi stvaraju prilike za gol. Ilija Degmečić ubacio je loptu iz kornera. Visoko je u gostujućem kaznenom prostoru skočio Jarić i glavom pogodio za vodstvo domaćina 2:1. I kada se činilo da će konačno biti malo lakše, stvar je zakomplicirao Stjepan Gurdon. Dubinsku loptu Vragolovića plasirao je pored golmana Šena i utakmicu vratio na početak. U završnici susreta Viškovčani su dobili crveni karton što je olakšalo put domaćinu do pobjede. U 82.minuti ubačenu loptu s lijevoga boka dočekao je Mato Damjanović koji pogađa za konačnu pobjedu Šokadije.

BUDUĆNOST – DINAMO (TR)  2:1

Gorjanci su napokon upisali pobjedu i takouhvatili priključak u brobi za opstanak.

SLAVONIJA(P) – SLOGA      6:0 (2:0)

Punitovci – Igralište Na Vodopadu. Gledatelja: 100. Sudac: Dino Škalić  (Đakovo). Pomoćnici: Dalibor Totić (Đakovo) i Ivan Ivanović (Jurjevac). Strijelci: 1:0 Vinko (7.) 2:0 Tadijan (25.), 3:0 Vranić (46.), 4:0 Vranić (54.) 5:0 Vinko (60.)6:0 Josip Perak (82.).

SLAVONIJA (P): Marinović, Poljarević (50.Uzelac), Darko Veverec, Klepo, Matija Tadijan, Dražen Perak (62. Stipanović), Josip Perak, Vranić (80. Šuvarić), Bjelobrk (50. Perić), Škorvaga, Vinko (81. Burek). Trener: Goran Uzelac.

SLOGA: Penc, Talavanić (80. Emanuel Penava), Matošević (45. Sremac), Josipović, Tost, Matijević, Marin Penava, Ivan Romac, Kleiner, Mihael Romac (46. Josipović), Sušić (46. Pačarić). Trener: Miro Ivić.

Punitovčani nisu dali niti malo prilike nogometašima Sloge. Od samoga početka igrači trenera Gorana Uzelca krenuli su prema protivničkim vratima i to je donijelo rezultat. Već u sedmoj minuti Ivan Vinko pogađa Pencovu mrežu. U 25. minuti Matija Tadijan povećava vodstvo na :0, a to je bio ujedno i rezultat prvoga poluvremena. U nastavku susreta na scenu stupa Josip Vranić koji pogađa dva puta za vodsvo4:0.Ni tu nisu stali domaći igrači. Nastavljaju s napadima, redaju se prilike, a na 5:0 povećao je svojim drugim pogotkom Ivan Vinko. Točku na „i“ u 82. minuti šestim punitovačkim golom stavio je Josip Perak.

HOŠK – MLADOST (I) 1:2 (1:0)

Gašinci – Stadion Lipice. Gledatelja: 100. Strijelci: 1:0 Peša (45.). 1:1 Ivan Išasegi 1:2 Bašić (90.).

HOŠK: Grubešić, Danijel Rac, Zeko, Katarin, Perica Rac, Dražetić, Hrgić, Peša, Milković, Lulić, Živković (Brekić, Martinović, Kelava, Franjić).

Po vrlo teškom terenu nogometaši HOŠK-a i Mladosti pokazali su solidan nogomet. Gašinčani bolju igru u prvom poluvremenu okrunili su vodećim pogotkom. Pred kraja susreta Ivanovčani su ostali bez isključenoga Vladimir Đuretkovića, a to su u 45. minuti iskoristili Gašinčani i golom Marka Peše došli u vodstvo 1:0.. U nastavku susreta gosti su čekali priliku iz kontre i to im se otvorilo u 54. minuti kada Ivan Išasegi pogađa Grubišićevu mrežu. Do samoga kraja Gašinčani su napadali, htjeli su doći do sva tri boda, ali gosti su iskoristili još jednu kontru i u 90. minuti golom Bašića odnose sva tri boda.