Đakovački napadači namjestili nišanske sprave!

ĐAKOVAČKI NOGOMETNI KLUBOVI ODIGRALI PRIRPEMNU UTAKMICU

DRAČICE – ĐAKOVO CROATIA  0:6 (0:2)

Đakovo – Stadion Croatia 1971. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Matić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Stanušić (21.) 0:2 Petričević (42.), 0:3 Božičević (60.), 0:4 Božičević (52.), 0:5 Grgačević (65.), 0:6 Grgačević (75.).

DRAČICE: Mario Čolić, Jezidžić, Čečura, Ivan Tadić, Pavličić, Matić, Šarčević, Domagoj Krizmanić, Mihalj, Blaškić, Duvnjak. (Još su igrali: Cikač, Marko Čolić, Grgić, Đurđević, Ivan Krizmanić, Kasa, Škalić, Jukić, Sučić, Udovčić. Trener: Ivica Gavran.

ĐAKOVO CROTIA: Jukić, Barišić-Jaman, Drenjančević, Kolak, Topolovec, Rajčević, Jurić, Habada, Matković, Stanušić, Petričevć. (Još su igrali: Leko, Bošković, Grgačević, Božičević, Bradarić, Nikolić, Abramović, Petrović). Trener: Damir Lelas.

Dobra priprema za subotnje utakmice

Lijepo vrijeme i odličan teren iskoristili su treneri Dračica i Đakovo Croatije Ivica Gavran i Damir Lelas te izveli svoje igrače na pripremnu utakmicu za sljedeće kolo. Naime, đakovački trećeligaš ide na neugodno gostovanje u Ždralove, ali bez trojice kartoniranih igrača tako da je trener Lelas utakmicu iskoristio za uvježbavanje određenih taktičkih varijanti s novim igračima koji će krenuti u početnoj postavi. A Dračičani su imali priliku isprobati svoju momčad protiv jačega protivnika što će im svakako dobro doći pred subotnji susret protiv budrovačke Slavonije.

Bruno Barišić Jaman ubacio je niz upotrebljivih centaršuteva

Trener Lelas tražio rješenja za Ždralove

Đakovački trećeligaš u utakmicu je krenuo s kombiniranim sastavom u kojemu su mjesto u početnoj postavi našli: Drenjančević, Kolak, Rajčević, Matković i Stanušić. Tijekom prvih dvadesetak minuta Đakovčani u dominirali terenom, stvorili su nekoliko izglednih prilika, ali bez realizacije. Ipak, u 21. minuti, dubinska lopta prema Stanušiću donijela je vodstvo. Mladi đakovački napadač primio je loptu i uputio je pored dračičkoga golmana Marija Čolića. Dračičani su se dobro držali sve do 42. minute kada su Đakovčani poveli s 2:0. Ubačenu loptu s desne strane, na drugoj je strani dočekao Petričević koji iskosa šalje loptu u nezaštićenu mrežu.

Dračičani se raspali u samo pet minuta

U nastavku susreta u redovima Đakovo Croatije ušli su prvotimci: Bošković, Grgačević, Abramović, Božičević, a to je značilo još jači pritisak prema novom golmanu Cikaču. Igra Dračica raspala se u samo pet minute. Naime, od 60. do 65. minuti Đakovčani su postigli čak tri pogotka i time nagovijestili visoku pobjedu. Mladi Ivan Bradarić dobro je prošao po desnoj strani, ubacio oštru loptu koja je došla na drugu vratnicu. Tamo se našao Božičević koji s nekoliko metara ubacuje loptu u Cikačevu mrežu. Samo dvije minute kasnije, pao je novi pogodak. Dračički golman Cikač ispucavao je loptu, ali je to loše učinio, lopta je došla do Božičevića koji s 25 metara mirno pogađa praznu mrežu. Naleti Đakovo Croatije nastavljaju se dalje, a u 65. minuti ponovo Bradarić ubacuje loptu s desne strane, a glavom s pet metara Grgačević pogađa dračičku mrežu. I konačno, u 75. minuti Tomas Grgačević svojim drugim golom zaključuje utakmicu. Akciju je počeo Bošković koji pronalazi mladoga Bradarića. Ovaj ponovo ubacuje upotrebljivu loptu na drugu stativu, a tamo Bruno Barišić Jaman glavom vraća loptu u protivnički peterac. Tomas Grgačević, uz blokadu dračičkoga braniča, uspijeva pogoditi mrežu.

Đakovčani postigli tri gola za samo pet minuta

Na kraju utakmice, svi su bili složni: bila je ovo odlična prilika da trening zamijenimo utakmicom. Prema očekivanju, đakovački trećeligaš došao je do pobjede, a vjerujemo da je trener Lelas riješio neke svoje eventualne dvojbe oko sastava koji će istrčati u Ždralovima.