Josip Milardović za čistu desetku!

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

TORPEDO – HAJDUK  5:1 (2:0)

Kuševac – Igralište Lipa. Gledatelja: 100. Sudac: Krešimir Vidačić (Višnjevac). Pomoćnici: Marko Beljan (Višnjevac) i Oliver  Romić (Osijek). Strijelci: 1:0 Milardović (5.), 2:0 Milardović (45.), 2:1 Jagatić (51.), 3:1 Milardović (53.), 4:1 Tomislav Bašić (63.), 5:0 Branimir Ivanda (75 – 11 m).

TORPEDO: Vinković, Beljan, Delić, Klemen, Bašić (65. Stjepan Kušević), Bračko, Milardović (77. Domagoj Kušević), Antinac (46. Dominik Radoš), Ivanda, Sito (65. Marković), Bošković. Trener: Josip Milardović.

HAJDUK: Nikolić, Kolarić, Uremović, Podoreški, Sklepić, Marković, Viljevac, Jagatić, Tatai, Kučuk, Markuš. Pomoćni trener: Saša Jakovljević.

Nogometaši torpeda na svom su igralištu odigrali zaostalu utakmicu 17. kola protiv Hajduka iz Popovca. Od samoga početka Kuševčani su gostima dali do znanja da će bodovi ostati u Kuševcu. Već u petoj minuti Josip Milardović poveo je domaće u vodstvo 1:0. Nakon trećega uzastopnoga izvođenja kornera Branimir Ivanda pogodio je Milardovića u kaznenom prostoru, a ovaj glavom pogađa Nikolićevu mrežu. I nakon postignutoga gola, domaćini su diktirali ritam igre i stvarali prilike, a vodstvo su povećali krajem prvoga poluvremena. U 45. minuti po drugi puta strijelac je bio Milardović. Kuševčani su izveli skraćeni korner, a u kaznenom prostoru ponovo je Milardović glavom pogodio nezaštićenu mrežu. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

Kuševčani (crni dresovi) visoko su porazili goste iz Popovca (foto: Ante Beljan)

U nastavku susreta gosti su golom Jagetića u 51. minuti  smanjili rezultat na 2:1 i time utakmicu učinili još zanimljivijom. Međutim, nastavljena je golijada. Samo dvije minute kasnije, točnije u 53. igrač i trener Josip Milardović postigao je svoj treći pogodak za visoko i zasluženo vodstvo 3:1. Opet su Kuševčani izveli korner, a u kaznenom prostoru Milardović u padu glavom pogađa i treći puta Nikolićevu mrežu. Međutim, niti tu nisu stali domaći igrači. U 63. minuti po boku je prošao Radoš, točnom loptom pronašao Tomislava Bašića koji „špicom“ šalje loptu u mrežu za visokih 4:1. Neumorni Milardović našao se u kaznenom prostor, gostujući branič ga ruši, a glavnom sucu Krešimiru Vidačiću nije preostalo ništa drugo nego pokazati na bijelu točku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Branimir Ivanda za konačnih 5:1. Da je nešto napravila i obrana potvrdio je kuševački golman Vladimir Vinković koji je u 88. minuti obranio kazneni udarac nakon što je Delić u kaznenom prostoru loptu zaustavio rukom.

Josip Milardović (desno) mjeri puls Tomislavu Babiću (foto: Ante Beljan)

Ovom pobjedom nogometaši Torpeda popeli su se za jedno mjesto na tablici, sada su deseti s 28 bodova.