ZELINA – ĐAKOVO  34:29 (17:15)

Sveti Ivan Zelina – Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 100. Suci: Ivana Koren (Koprivnica) i Vedrana Stančir (Botova).

ZELINA: Mirna Antolić, Matilda Mrazović, Ivana Kranjec 6, Jelena Ćosić 8, Tea Puhelek 4, Tanja Maždrac 5, Ema Vučić 1, Mateja Feletar, Karla Crnoja, Kristina Tomljanović 1, Sara Bagavac, Dora Žeželj 5, Mihaela Nemčić 4, Lavinia Latin. Trener: Anita Dananić.

ĐAKOVO: Sara Ćurić, Jelena Barišić 2, Ana Delić 8, Klara Birtić 10, Ivana Pejić, Anđela Prekačin, Lucija Beljan 1, Inga Dunđerović 2, Patricia Sastić 2, Nives Vulama, Maja Mihalina 1, Lucija Prekačin 3. Trener: Željko Perić.

Đakovačke rukometašice odigrale su jednu hrabru utakmicu protiv vodeće ekipe Zeline. Utakmica je, dogovorom klubova, odigrana unaprijed zbog nastupa đakovačkih kadetkinja (igračice rođene 2002. i 2003. godine) na Prvenstvu Hrvatske koje se igra sljedeći vikend u Umagu.

Đakovčanke su bolje otvorile utakmicu, u sedmoj minuti golovima Lucije Beljan, Jelene Barišić, Lucije Prekačin i Klare Birtić  povele su 4:2, ali su domaće igračice vrlo brzo poravnale rezultat na 4:4. Ipak, gošće su sredinom prvoga dijela ponovo bile u vodstvu (6:8; 7:9), međutim, ponovo Zelinjanke preokreću rezultat u svoju korist pri rezultatu 11:9. Ipak, do posljednje minute obje su se ekipe izmjenjivale u minimalnim vodstvima da bi golovima Teje Puhelek i Jelene Čosić domaće na odmor otišče s vodstvom 17:15. U prvom poluvremenu odličnu igru pružila je Klara Birtić koja je „vukla“ Đakovčanke sa sedam postignutih pogodaka, a  tri je postigla Lucija Prekačin. Vrlo dobru partiju pružila je i mlada golmanica Sara Ćurić.

U drugom poluvremenu Đakovčanke su došle do zaostatka od minus 1 (17:18), ali domaće igračice serijom 3:0 bježe na 21:18. U 40.minuti gošće uspijevaju doći do rezultata 22:20, ali tada igru zbog ozljede koljena napušta Lucija Beljan, a Zelinjanke odlaze na nedostižnih 28:21. Đakovčanke su do kraja susreta uspjele smanjiti domaće vodstvo i doći do konačnih minus 5 (34:29).

U đakovačkim redovima dvije su igračice odigrale odličnu utakmicu: Klara Birtić s deset i Ana Delić sa osam postignutih pogodaka. U pobjedničkim redovima najbolja igračica bila je Jelena Ćosić sa osam, Ivana Kranjec dodala je šest, a popet su se puta u listu strijelaca upisale Tanja Madžarac i Dora Žeželj.

Ovim porazom Đakovčanke i dalje ostaju na petom mjestu sa 17 osvojenih bodova.