Braća Aničić šokirali Punitovčane, Josipovčani uvjerljivi protiv imenjaka iz Selaca, na Sjeveru bez golova, Viškovčani bolji od Kondrićana, Gorjanicma bodovi iz Koritne!

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

MLADOST (I) – SLAVONIJA (P)    2:1 (1:0)

Ivanovci – Igralište Ivanovci. Gledatelja: 200. Sudac: Hrvoje Lovrić (Đakovo). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i Elko Crn (Selci Đakovački). Strijelci. 1:0 Lovrić (6.),1:1 Uzelac (68.), 2:1 Zlatko Aničić (85.).

MLADOST (I): Dolić, Ivan Lulić, Jurić (81. Bauer), Mikloš, Mario Išasegi, Josip Lulić, Nikola Andrić (72. Kos), Bašić, Josip Aničić (89. Goran Išasegi), Lovrić, Zlatko Aničić (87. Ivan Išasegi).

SLAVONIJA (P): Mrinović, Veverec, Klepo, Tadijan, Vinko, Vranić, Škorvaga, Štigler (46.Uzelac), Štefančić (61. Bjelobrk), Maričić, Perak. Trener:  Goran Uzelac:

Nogometaši Mladosti napravili su veliko iznenađenje pobjedivši vodeću momčad lige Slavoniju iz Punitovaca. Domaćini su veću šestoj minuti šokirali lidera jer su postigli pogodak za vodstvo. Korner je izveo Nikola Andrić, a u petercu se našao kapetan Tihomir Lovrić koji glavom zakucava loptu u Marinovićevu mrežu. Nakon toga, gosti su imali apsolutnu terensku inicijativu, stvarali su prilike, ali na vratima Ivanovčana bio je fenomenalni Branimir Dolić koji je imao „stotinu ruku“. Isključivo zahvaljujući njemu domaćini su na odmor otišli s vodstvom 1:0.

U nastavku susreta, inicijativa Punitovčana je nastavljena, a takav pristup donio im je izjednačenje. Igrala se 68. minuta kada je školsku akciju gostiju, nakon povratne lopte, završio Goran Uzelac kojemu nije bilo teško plasirati loptu u nezaštićeni dio Dolićeve mreže. Gosti nisu bili zadovoljni bodom već su i dalje imali terensku inicijativu, stvarali prilike, ali jednostavno lopta nije htjela u gol. Ivanovačka obrana odolijevala je svim punitovačkim napadima. I kada se činilo da će momčadi podijeliti bod, braća Ančić „zavili“ su goste u crno. Kontru Josipa i Zlatka završava ovaj drugi prebacujući loptu preko istrčaloga Marinovića. I slavlje Ivanovčana je moglo početi.

“Ovo su tri boda koja nam jako puno znače u borbi za opstanak. A osim toga, pokazali smo da možemo igrati i protiv boljih momčadi od sebe. Dobro, imali smo danas odličnoga golmana Dolića koji je najzaslužniji za ovaj rezultat jer je obranio barem petnaestak udaraca na gol. Ali, tako je to u nogometu. Da bi pobijedio, mora te malo pomaziti i sreća, zaključio je trener Dražen Higeli.

SLOGA – BUDUĆNOST   1:2

SLOGA – BUDUĆNOST   1:2 (1:0)

Koritna – Igralište Koritna. Gledatelja: 100. Sudac: Tomislav Rupčić (Đakovo). Pomoćnici; Josip Kedveš (Đakovo) i Marko Šimić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Mihael Romac (9.), 1:1 Novotni (73. – 11 m), 1:2 Anto Grgić (90.).

SLOGA: Penc, Talavanić, Ivan Romac, Matijević, Marin Penava, Mihael Romac (82. Rašić), Kleiner, Emanuel Penava, Sušić (85. Doko), Josipović, Tost. Trener: Miro Ivić.

BUDUĆNOST: Bunoza, Ivanović (55. Novotni), Paradžik, Perić, Željko Grgić, Crnojević, Mijo Grgić (86. Kelava), Paradžik (90. Ručević), Radić (78. Ivanović), Anto Grgić, Pavić (73. Mikulandra).

Ono što su nogometaši Sloge u najavi utakmice priželjkivali, a to je brzo vodstvo, to se i dogodilo. U devetoj minuti Mihael Romac doveo je domaćine u vodstvo 1:0. I kada se očekivalo da će Sloga krenuti još agresivnije ne bi li riješila pitanje pobjednika, oni su jednostavno stali i utakmica je protekla u igri između dva kaznena prostora.

U 55. minuti trener Tibor Novotni kao igrač ulazi u igru i to je povezalo gorjanske redove.  U 73. minuti sudac Rupčić dosudio je kazneni udarac u korist Gorjanaca, a siguran realizator bio je upravo Tibor Novotni. I kada se činilo da će doći do podjele bodova, u posljednjoj minuti Anto Grgić postiže drugi pogodak za Budućnost vrijedan sva tri boda.

RADNIČKI – REKORD  2:0 (1:0)

Viškovci – Igrališe Viškovci. Gledatelja: 100. Sudac: Filip Čota (Đakovo). Pomoćnici: Matej Marković (Vrbica) i Ivan Lulić (Kuševac). Strijelci: 1:0 Jelečević (43.), 2:0 Gudelj (86.).

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Erceg (60. Bikić), Jelečević, Mijakić, Majstorović, Lagator, Mario Ćurić (3. Vlajčić, 85. Mario Ćurić), Vragolović, Horvat (65. Gudelj), Kovač (80. Marić), Gurdon. Trener: Domagoj Vragolović.

REKORD:  Rukavina, Jackanić (48.Ambrušić), Francem, Božidar Kedveš, Drmić, Marić, Stanić (52. Kryk), Nikolić, Danijel Kedveš, Marijan Žeravica, Josip Žeravica.

Nogometaši radničkoga tijekom prvoga poluvremna imali su terensku inicijativu, ali sve njihov akcije završavale su na rubu kaznenoga prostora gdje su odlično viškovačkim napadačima parirali iskusni Francem i Žeravica. Ipak, u prvih pola sata nizale su se prilike domaćih igrača, ali prilike propuštaju  dva puta Vlajčić, te po jednom Kovač, Vragolović i Gurdon. U završnici prvoga dijela ipak bolja igra Viškovčana okrunjena je vodećim pogotkom. Slobodan udarac s 25 metara izvodi Jelečević i pogađa Rukavininu mrežu.

U nastavku susreta i gosti su se otvorili, stvorili nekoliko prilika, ali promjene rezultata nije bilo. U samoj završnici Vragolović je iskoristio neopreznost kondrićke obrane, oduzima loptu i idealno poslužuje Gudelja koji trese gostujuću mrežu za konačnih 2:0. i Potpuno zasluženu pobjedu Radničkoga.

DRAČICE – SLAVONIJA (B)    0:0

Đakovo – Stadion Croatia 1971. Gledatelja: 200. Sudac: Vedran Matić (Đakovo). Pomoćnici: : Valentino Barišić (Đakovo) i Kristijan Žonka (Gašinci).

DRAČICE: Mario Čolić, Jezidžić, Čečura, Grgić, Đurđević, Ivan Krizmanić (54. Mihalj), Kasa, Domagoj Krizmanić (54. Goran Tadić), Andričić (70. Šarčević), Blaškić, Marko Čolić (74. Nerovčić).

SLAVONIJA (B): Obradović, Gabud, Djaković, Mižurić, Tilli, Kladarić (90. Nemet), Zeko, Martinović (73. Ručević), Sito (35. Kretonić), Kolić, Slobođanac (46. Kedačić). Trener:Željko Jančikić.

Đakovčani i Budrovčani podijeli su bodove, ali igrom su pomalo razočarali navijače jer oni nisu vidjeli niti jedna pogodak. Ovo je već treća utakmica u kojoj Dračičani ne uspijevaju postići pogodak što već pomalo treba zabrinjavati trenerski dvojac Gavran – Udovčić. Bila je to poprilično rastrgana igra u kojoj nije bilo niti previše izglednih prilika za pogodak. U svakom slučaju, Dračičani su propustili još jednu priliku da dođu do tri boda i priključe se gornjem domu. A Budrovčanima ovaj bod može biti dobar poticaj u borbi za opstanak.

Bez golova na Sjeveru

OMLADINAC (J) – OMLADINAC (ĐS)   5:0 (3:0)

Josipovac – Igralište Drljak. Gledatelja: 100. Sudac: Željko Šekerija (Piškorevci). Pomoćnici: Ivan Ivanković (Jurjevac) i Josip Drenjačević (Đakovo). Strijelci: 1:0 Domagoj Hulak (4), 2:0 Batorek (14.), 3:0 Domagoj Hulak (30.),4:0 Goran Kristek (46.), 5:0 Stuhli (69.).

OMLADINAC (J): Gavljak (67. Brandis), Goran Kristek, Batorek, Kocur, Tomislav Kanisek, Denis Kristek (75. Denis Brkić), Domagoj Hulak (81. Smoljo), Enis Brkić, Marijan Batorek (67. Smolka), Kvasnovski (75. Alen Stuhli), Igor Stuhli. Trener: Šimo Živković.

OMLADINAC (ĐS): Kovačić, Aščić, Jelačić, Bjelobrk, Kokalović (71. Bagarić), Lipar (75. Tubanović), Borna Vardić, Ivić, Davidović (71. Nađ), Vrtarić, Stjepan Vardić (77. Brataljenović.

Nogometaši Omladinca od prve su minute krenuli na gol imenjaka iz Selaca. I već u 4. minuti Domagoj Hulak postiže pogodak za domaće vodstvo 1:0. Izveo je slobodan udarac s dvadeset metara i pogodio Kovačićevu mrežu. Inicijativa domaćina nastavljena je, a već u 13. minut bilo je 2:0. Josip Batorek iskosa s lijeve strane uputio je snažan udarac koji je završio u maloj mrežici. Jednostavno, prekrasan pogodak josipovačkoga igrača. U 30. minuti već je bilo 3:0. Ponovo je na sceni bio Domagoj Hulak koji je, nakon akcije po desnoj strani, dočekao odličnu povratnu loptu Igora Stuhlija. S jedanaest metara Hulak pogađa donji kut selačke mreže.

Već u drugoj minuti nastavka ponovo su se radovali Josipovčani. Opet je akcija krenula po desnoj strani, lopta je došla do Gorana Kristeka koji iskosa s ruba kaznenoga prostora pogađa suprotni gol Kovačićevu mreže. I na kraju, u 69. minuti Josipovčani su izveli i najljepšu akciju na utakmici. Nakon četiri kratka dodavanja, loptu je s desne strane Goran Kristek prebacio na lijevu gdje se našao Igor Stuhli koji pogađa za peti pogodak svoje momčadi.

Ovom pobjedom Josipovčani su došli na bod do susjeda iz Punitovaca, ali već u ponedjeljak imaju priliku u zaostaloj utakmici protiv Rekorda ponovo doći na vodeću poziciju.

„Ovo je utakmica kakvu želim od mojih igrača. Ponovili smo igru od jesenas, brzo, s puno dodavanja i odličnom realizacijom. Konačno smo bili i kompletni, pa je i to jedan od razloga naše dobre igre, ali ponavljam, kada ovako igramo nitko nam ne može ništa. Ovim bodovima uhvatili smo priključak i u preksutra protiv rekorda imamo priliku ponovo doći na prvo mjesto, zaključio je trener Josipovčana Šimo Živković.