Josip Milardović za knjigu rekorda, Dino Burazin zabio za satničku pobjedu, Viljevu derbi začelja protiv Poleta!

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

METALAC – MLADOST (ĐS)  1:2 (1:0)

Osijek – Sportski centar Ante Gotovina. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Pinjuh (Grabovac). Pomoćnici: Nikola Vuković (Oisjek) i Tomislav Lozančić (Oisjek). Strijelci. 1:0 Cvetković (30), 1.1 Barišić (58.), 1:2 Burzain (65.).

METALAC: Bombini, Kulešević, Kraljević, Šimaašek, toić, Vujeva, Špoljarić, Dominović, Vranješ (64.  Miklić), Cvetković, Baić (70. Gverijeri). Trener: Zdenko Glumac.

MLADOST (ĐS): Gansberger, Bikić (90. Žulj), Totić, Subašić, Filip Denić, Žonka, Radnić (52. Čutura), Barišić (84. Branimir Barišić-Jaman), Burazin (87. Akrap), Bojanović, Stipanović (69. Drmić). Trener: Ivan Denić.

Nogometaši Mladosti vratili su se s još jednoga gostovanja s tri boda. U Osijeku su nadigrali Metalac i tako i dalje ostali u samom vrhu županijskih prvoligaša. Međutim, za Satničane nije dobro krenulo. Nakon što je Domagoj Stipanović promašio prvu izglednu priliku gostiju, domaćini su uzvratili i u 30. minuti poveli 1:0.  Filip Cvetković snažno je pucao s dvadesetak metara i pogodio je same rašlje Gansbergerova gola. Doista, prekrasan pogodak za osječko vodstvo.  Satničane vodstvo  domaćina nije previše poremetilo, oni su i dalje nastavili igrati svoju igru. Pred kaj prvoga poluvremena postigli su pogodak, ali je pomoćni sudac signalizirao zaleđe…. Do odlaska na odmor Satničani su imali još jednu izglednu priliku: u kontru je krenuo Radnić koji je nesebično loptu htio proturiti do Stipanovića, međutim, osječki branič je uklizao i loptu presjekao, a i se ona od stative odbila u korner. I nakon kornera gosti postižu pogodak kojega poništava pomoćni sudac tvrdeći da se radi o zaleđu. Naime, kratko dodavanje iz kornera izveli su Radnić i Bojanović, ubačenu loptu na drugoj je stativi dočekao Stipanović i pospremi je u protivničku mrežu, ali, prema pomoćnom sucu nedozvoljeno.

U nastavku susreta, točnije u 58. minuti Ivan Barišić šutira iskosa s ruba kaznenoga prostora, i pogađa sam gornji kut Bombinijeve mreže – za 1:1. Prema prikazanoj igri, potpuno zasluženo.

Slavlje nogometaša Mladosti na Stadionu Ante Gotovine

Nakon toga, odličnu priliku imali su domaćini, ali Gansberger brani udarac s pet metara. Igrala se 65. minuta kada je Domagoj Stipanović pronašao Dinu Burazina na polovici igrališta, a satnička „devetka“ pobjegla cijeloj osječkoj obrani i došla sama pred golmana. Rutinski je mladi satnički napadač pogodio na vodstvo 2:1. Nakon toga, Satničani su mogli i do trećega pogotka, ali pomoćni sudac poništava još jedan pogodak. Drmić postiže pogodak, ali, prema mišljenju pomoćnika, iz zaleđa. Nakon toga, osječki veznjak Šimašek upućuje strahovitu bombu prema satničkom golu, ali Gansberer je danas bio na visini zadatka i jedna od najzaslužnijih što su bodovi otputovali u Satnicu Đakovačku.

TORPEDO – MURSA        3:1 (3:1)

Ovaj tjedan Josip Milardović sigurno će dugo pamtiti, i to iz više razloga. Prvije svakako što je kao trener Torpeda upisao svih šest bodova i tako se priključio sredini tablice, i drugo, u dvije utakmice pet je puta bio strijelac što bi moglo pronaći i mjesto u nekoj od knjiga rekorda. Ali, ni tu nije kraj. Svih pet golova (tri protiv Hajduka i dva danas protivMurse) Milardović je postigao glavom.

Tri boda i protiv Murse – Nk Topredo

Kuševčani su krenuli punom snagom i već u devetoj minuti postigli su dva gola. Oba puta strijelac je nakon prekida glavom  bio Josip Milardović. I tu nisu stali igrači Torpeda. U 23. minuti Bračko je s desetak metara prizemnim udarcem svladao osječkoga golmana za velikih 3:0. Međutim, do odlaska na odmor i gosti su stvorili poneku priliku. Jednu takvu pretvorili su u pogodak. U 42. minuti napadač Murse s dvadesetak metara prebacio je golmana Vinkovića.

U drugom poluvremenu nije bilo pogodaka, Kuševčani su mirnom igrom sačuvali svoju prednost i time upisali nova tri boda koja ih vode u sredinu tablice.

Torpedo je igrao u sastavu: Vinković, Beljan, Bošković, Delić, Klemen, Bašić, Milardović, Bračko, Radoš, Branimir Ivanda, Sito (Još su igrali: Vuksanović, Cicvarić, Babić,Marković i Domagoj Kušević). Trener: Josip Milardović.

U sljedećem kolu Kuševčane očekuje gostovanje u susjednim Semeljcima, a nakon toga slijedi veliki susjedski derbi. U Kuševac dolazi Mladost iz satnice Đakovačke.

VILJEVO – POLET   4:2

U derbiju začelja Viljevčani su došli do značajna tri boda. Strijelci za njihovu pobjedu bili su: dva puta Yakubu, a po jednom Vincetić i Kordić.