Prvo poluvrijeme pogubno za Jurjevčane!

MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA SLAVONIJE I BARANJE

GRANIČAR – ZRINSKI (J)   2:1 (2:0)

Županja – Spomen stadion prvog igranja nogometa u Hrvatskoj. Gledatelja: 100. Sudac: Darko Dumančić (Prkovci). Pomoćnici: Branimir Bradarić (Vukovar) i Davor Vukelić (Vukovar). Strijelci:1:0 Tomšić (11.), 2:0 Pejčić (17.).2:1 Kovačević (52.).

GRANIČAR: Topčić, Filipović (78. Lučić), Miličić (75. Šimunović), Pejčić, Miličević, Lukačević (65. Janjić), Kegalj, Šumanović, Kovačević (75. Tanacković), Lotar, Tomšić (62. Filipović).

ZRINSKI (J): Pintarić, Mihaljević, Bagarić, Kovačević, Lukačević (81. Grbeša), Kujundžić (46. Čavar), Antonio Kerovec, Bujdo (75. Šinko), Majdiš, Živković (46. Mihael Kerovec), Kukučka. Trener: Damir Išasegi.

Ono što nije karakteristično za nogometaše Zrinskoga, a to je da primaju pogotke, upravo se dogodilo u Županji. Već u17. minuti domaćini su imali vodstvo 2:0. U 11.minuti Domagoj Tomšić pogađa za 1:0, a samo šest minuta kasnije Slaven Pejčić dovodi Županjce u vodstvo 2:0. Prema riječima Damira Išasegija, trenera, Zrinskoga, bilo je ovo najlošije jurjevsko poluvrijeme. Loša igra iz prvoga dijela primorala je jurjevskoga trenera na izmjene: u 46.minuti umjesto Bujde ušao je Šinko, a Živkovića je zamijenio Mihael Koerovec. To je bio pravi potez jer su gosti potpuno drugačije izgledali naterenu Bolju igru već su u 52. minuti pretvorili u pogodak i smanjenje rezultata. Strijelac je bio Pavo Kovačević. Do kraja susreta, Jurjevčani su imali više od igre, stvorili su četiri izgledne prilike, ali napadači nisu uspjeli svladati golmana Topčića.

U sljedećem 20.kolu nogometaši Zrinskoga na svom će terenu ugostiti momčad Jadrana iz Gunje.