Vrbanić potopio Đakovo Croatiju!

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

MLADOST (Ž) – ĐAKOVO CROATIA 2:1 (1:0)

Ždralovi – Igralište Brdo. Gledatelja: 150. Sudac: Alen Dobraš (Ratkovica). Pomoćnici: Oliver Hrmić (Požega) i Vladimir Buček (Slavonski Brod). Strijelci:1:0 Vrbanić (37.), 1:1 Grgačević (72.), 2:1 Vrbanić )90.).

MLADOST (Ž): Srbljanović, Markuz (64. Kosanović), Pleić, Bošnjak, Vrbanić (90. Vučak), Ivančić, Trupac, Bošnjak (67. Grgić), Mlinarić, Renić, Furmek. Trener: Nikola Papac.

ĐAKOVO CROATIA: Jukić, Barišić-Jaman, Topolovec, Grgačević, Stanušić (46. Matković), Petričević, Bosak, Abramović, Barukčić, Jurić (82. Rajčević), Damjanović. Trener: Damir Lelas.

Đakovčani mogu žaliti što se iz Ždralova nisu vratili barem s jednim bodom. Naime, citirat ću rečenicu delegata utakmice koji je u službenom zapažanju napisao: Nešto sretnija momčad došla je do bodova.

Treba reći da su u Ždralove Đakovčani otputovali znatno oslabljeni. Zbog isključenja protiv Slavije u Đakovu je ostao kapetan Branko Nikolić, a zbog žutih kartona utakmicu su propustili Tomislav Bošković i Danijel Božičević, a zbog obveza na poslu na golu nije bilo niti iskusnoga Stjepana Begovića.

U prvom poluvremenu obje momčadi su igrale dosta oprezno ne želeći ugroziti svoj gol. U takvom odnosu snage prvi su do pogotka došli domaćini. Igrala se 37. minuta kada je Vrbanić postigao vodeći pogodak za svoju momčad. Nakon toga, Đakovčani su doživjeli još jedan šok: zbog preoštrog starta drugi žuti karton sudac Dobraš dodijelio je stoperu Damiru Topolovcu što je značilo da će Đakovčani do kraja utakmice igrati s igračem manje. Na odmor su obje momčadi otišle pri rezultatu 1:0.

U nastavku susreta, Đakovčani su krenuli puno odlučnije prema golu Srbljanovića. Takva igra donijela im je izjednačenje. U 72. minuti Tomas Grgačević postigao je pogodak za poravnanje rezultata na 1:1.

I kada se očekivao kraj utakmice, domaćini su došli do pogotka vrijednoga tri boda. Najbolje se snašao Vrbanić koji svojim drugim pogotkom zavija đakovačku momčad “u crno“.

Nažalost, Đakovčani i dalje ostaju na pretposljednjem mjestu sa 16 bodova, ali priliku za popravni ispit imat će u subotu kada u goste dolazi momčad Vukovara koja ima 19 bodova. Evo prilike za hvatanje priključka.