Renato Lulić srušio Hajduk, Đurasović i Trnavčanima “uvalio” četiri komada, Josipovčani se vratili na vrh!

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

17. KOLO

HOŠK – HAJDUK (ŠP)  4:0 (1:0)

Gašinci – Igralište Lipovice. Gledatelja: 100. Sudac: Marko Tomić (Gorjani). Pomoćnici: Filip Čota (Đakovo) i Josip Drenjanević (Đakovo). Strijelci: 1:0 Lulić (38.), 2:0 Lulić (56.), 3:0 Lulić (71.), 4:0 Milković (77.).

HOŠK: Grubišić, Dnaijel Rac, Živković, Perica Rac (72. Živković), Dražetić, Breški, Kust, Hrgić, Katarin, Milković (79. Martinović), Lulić. Trener: Ivan Milković.

HAJDUK (ŠP): Mario Ivić, Blažević, Blažeković, Ljubić,Mandić, Bakić (46. Oršolić), Stjepan Đambić (82. Zeko), Nikola Đambić (63. Pavlović), Perak, Veselinović, Ognjenović (74. Jelenčić). Trener: Branko Bagarić.

Ključ uspjeha Gašinčana zove se Renato Lulić. U prvom poluvremenu najveći dio utakmice odigran je između dva kaznena prostora, a u 38. minuti Lulić dovodi Gašinčane u vodstvo 1:0: raspoloženi gašinački napadač povećao je vodstvo domaćina u 56. i 71. minuti čime je utakmica odlučena. Igra Širokopoljaca potpuno se raspala, a četvrtim golom Gašinačni dolaze do visoke i zaslužene pobjede.  Strijelac je bio Stjepan Milković.

DINAMO (TR) – ŠOKADIJA  1:6 (0:3)

Trnava – Igralište Kratina. Gledatelja: 100. Sudac: Dražem Matasović (Đakovo). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i Elko Crn (Đakovački Selci). Strijelci.0:1 Andrijević (11.), 0:2 Đurasović (27.), 0:3 Đurasović (39.), 0:4 Đurasović (56.), 1:4 Turković (67.), 1:5 Matić (82 – 11 m), 1:6 Đarasović (85.).

DINAMO (TR): Zlatunić, Holbik, Budimir (34. Stipić), Barišić, Nikolić, Habada, Turković, Jambrec (69. Lovaković), Katalenić, Fogadić, Jozipović. Trener: Dražen Janković.

ŠOKADIJA: Šen, Bilić (46. Knežeivć), Ilija Degmečić (76. Mario Damjanović), Jarić (46. Zdravko Degmečić), Mandarić (46. Rendulić), Josip Damjanović, Mato Damjanović, Matić, Đurasović, Andrijević, Kunce (62. Marko Damjanović). Trener: Nikola Salopek.

Nogometaši Šokadije upisali su i četvrtu pobjedu u proljetnom dijelu prvenstva. Ponovo je „One Man Show“ imao Antonio Đurasović koji je ponovo, kao i Dračičanima, postigao četiri pogotka i Trnavčanima. Već u 11.minuti gosti su poveli golom Ante Andrijevića, ado odmora dva se puta u listu strijelaca upisuje Antonio Đurasović i time pokazuje da se nalazi u odličnoj formi. Prvi gol postiže u 27. a drugi u 39. minuti.

Trener gostiju već na početku drugoga poluvremena napravio je tri izmjene odmarajući svoje igrače u obrani. Međutim, Šokadija je i dalje nastavila s efikasnom igrom. Đurasović u 56. minuti postiže četvrti pogodak za Šokadiju. Trnavčani golom Turkovića smanjuju rezultat na 1:4, a zatim Matić  iz kaznenoga udarca povećava rezultat na 5:1, a točku na „i“ stavlja Antonio Đurasovića svoji četvrtim pogotkom.

ZAOSTALA UTAKMICA 15. KOLA

OMLADINAC (J) – REKORD   1:0 (0:0)

Josipovac – Igralište Drljak. Gledatelja: 100. Sudac: Dino Škalić (Đakovo). Pomoćnici: Krešimir Marković (Đakovo) i Josip Kedveš (Đakovo). Strijelac: 1:0 Marijan Batorek (56.).

OMLADINAC (J): Gavljak, Goran Kristek, Batorek, Zvonimir Kocur (81. Zvonimir Kolarik), Tomo Kanisek, Denis Kristek (90. Alen Stuhli), Domagoj Hulak, Josip Hulak (46. Smoljo), Marijan Batorek (86. Denis Brkić), Kvasnovski, Igor Stuhli. Trener: Šimo Živković.

REKORD: Rukavina, Jackanić, Francem, Božidar Kedveš, Drmić (83. Adam Kryk), Marić, Tomislav Kryk (85. Sekereš), Josip Žeravica, Danijel Kedveš, Marijan Žeravica, Kovačević (46. Ambrušić). Trener:

Nogometaši Omladinca i Rekorda odigrali su u ponedjeljak, 2. travnja, zaostalu utakmicu 15. kola. Za Josipovčane je ova utakmica imali i dodatni motiv jer bi se pobjedom vratili na vrh tablice. U prvom poluvremenu igralo se „viktorije“ odnosno Josipovčani su napadali na gol Kondrićana koji su postavili igru na svojih tridesetak metara. U obrani Rekorda dominirali su najiskusniji Francem, Žeravica i Matić. Josipovčani su pogodili dvije prečke, promašili kazneni udarac, ali lopta jednostavno nije htjela u gol. U 20. minuti snažno je potegnuo Josip Hulak, ali lopta je završila na prečki. Sredinom poluvremena prečka se zatresla nakon udarca Marijana Batoreka. U završnici prvoga dijela, Josipovčani su imali kazneni udarac. U kaznenom prostoru glavom je na loptu išao Marijan Batorek, ali ga je kondrićk golman srušio. Jedanaesterac je izveo Domagoj Hulak, ali je golman Rukavina pročitao udarac domaćega napadača.

U nastavku susreta, gosti su imali jednu stopostotnu priliku i da su došli do gola, pitanje bi bilo kako bi utakmica završila. Ali, domaćini su ipak u 56. minuti došli do zasluženoga vodstva. Uporni Goran Kristek sustigao je već jednu izgubljenu loptu u korner, ubacio loptu na drugu vratnicu gdje se našao Marijan Batorek koji iz blizine pogađa mrežu. Do kraja susreta Josipovčani su postigli još jedan pogodak, međutim gol Kocura poništen je na intervenciju pomoćnoga suca Krešimira Markovića.

Ovom pobjedom Josipovčani su ponovo na vrhu sa 45 bodova, imaju jedan bod više od Punitovčana.