S tri poraza Đakovčanke u borbu za plasman od 9. do 16. mjesta!

PRVENSTVO HRVATSKE ZA MLAĐE KADETKINJE (IGRAČICE ROĐENE 2002./2003.)

Umag je već tradicionalno domaćin Prvenstva Hrvatske za mlađe dobne skupine pa je tako jučer, 4. travnja, počelo i nacionalno prvenstvo za mlađe kadetkinje, igračice rođene 2002. i 2003. godine. U konkurenciji za naslov prvakinja nalazi se 16 ekipa podijeljenih u četiri skupine: U skupini „A“ nalaze se: Lokomotiva, Darda, Đakovo i Hoteli Makarska, skupinu „B“ čine: Zamet, Udarnik, Trogir 58 i Radnik. U trećoj skupini, onoj „C“ natječu se: Sesvete, Sinj, Multinorm Cerna i Liburnija, a u posljednjoj skupini  „D“ nalaze se: Murvica, Vranjic, Podravka i TVIN Virovitica.

ĐAKOVO – LOKOMOTIVA 17:21 (8:10)

ĐAKOVO: Lea Zetović, Lara Lacić, Manuela Bibković 1, Ana Duvnjak, Iva Perić 1, Ana Delić 7, Anđela Prekačin, Sara Ćurić, Ivana Pejić 1, Klara Birtić 7, Sara Čančar. Trenerica: Danijela Varnica.

LOKOMOTIVA: Tomica Curić, Antonia Cvitković, Lara Fureš 2, Magdalena Janković-Miloš, Lucija Krezo, Petra Krezo 4, Lucija Runjić, Luna Antić 1, Tereza Grgurić, Bruna Zrnić 7, Ivana Husnjak, Nika Zuber, Saša Sladić, Ana Loina.

Protiv najjače ekipe u skupini „A“ đakovačke su rukometašice odigrale najbolju utakmicu. Očito da je u prve dvije utakmice, rezultatski imperativ bio prevelik za većinu igračica koje nisu naučile na ovakav sustav natjecanja.

U prvom poluvremenu, nakon početnih 2:2, „lokosice“ su imale rezultatsku prednost od jednoga do tri gola prednosti, ali su Đakovčanke održavale taj rezultatski minus.

I u drugom poluvremenu Đakovčanke su održavale minus od jednoga do tri gola, a „lokosice“ su u samoj u završnici došle do najvećega vodstva od četiri gola (21:17) što je bio i konačni rezultat utakmice.

Nakon tri poraza Đakovčanke su zauzele posljednje četvrto mjesto i u sutrašnjim će se utakmicama boriti za plasman od 12. do 16. mjesta.

ĐAKOVO – HOTELI MAKARSKA  13:27 (6:13)

ĐAKOVO: Lea Zetović, Lara Lacić, Manuela Bibković, Ana Duvnjak, Iva Perić, Ana Delić 6, Anđela Prekačin, Sara Ćurić, Ivana Pejić, Klara Birtić 7, Sara Čančar. Trenerica: Danijela Varnica.

HOTELI MAKARSKA: Mia Đuvelek, Mia Perić 1, Ivana Čović, Mia Mandur 4, Leonarda Batnožić, Danijela Vujčić 1, Angelina Vranješ, Ana Šalinović 1, Anđela Selak, Nina Juričić 10, Iva Ševelj 4, Iris Talaja 4, Laura Vrdoljak.

Očito da đakovačke rukometašice nisu mogle preboljeti sinoćnji poraz od Darde, a i da su jutros u 9 sati bile energetski prazne da protiv vrlo dobre ekipe Hotela Makarska pruže barem ozbiljniji otpor. Mlade Đakovčanke dobro su se držale protiv Makaranki do sredine prvoga poluvremena što sugerira i rezultat 4:4, da bi početak kraja krenuo od rezultata 75 za makarsku ekipu.  Do odlaska na odmor „hotelijerke“ su imale već solidnih plus 6 (13:7).

U nastavku susreta, na terenu je postojala samo jedna ekipa – ona Hotela Makarske. Dokraja susreta razlika u njihovu korist narasla je na velikih plus 13 (27:13.)

I ponovo se u đakovačkim redovima potvrdio jedan problem: da su se samo dvije igračice upisale u listu strijelaca: Klara Birtić sedam, a Ana Delić šest puta. U pobjedničkoj ekipi deset pogodaka postigla je Nina Juričić.

Ovo je drugi poraz u skupini „A“ čime su Đakovčanke izgubile mogućnost borbe za medalje, a poslijepodne ih očekuje i treća utakmica protiv zagrebačke Lokomotive.

* * * * *  *

DARDA – ĐAKOVO  19:15 (7:6)

DARDA: Marta Klasić, Emma Humel, Sara Janković 4, Nika Vlašić 1, Arijana Gashi, Leonarda Tomas1, Petra Pavošević 1, Leonarda Vranješ 3, Lana Alšić 5, Petra Dorušak, Laura Ivanović, Anamarija Đurinić 4, Jana Kovač.

ĐAKOVO: Lea Zetović, Lara Lacić, Manuela Bibković, Ana Duvnjak, Iva Perić, Ana Delić 3, Anđela Prekačin 1, Sara Ćurić, Ivana Pejić, Klara Birtić 11, Sara Čančar. Trenerica: Danijela Varnica.

Na otvaranju Prvenstva Hrvatske odmah je uslijedi slavonski derbi, dvije ekipe koje su se susretale i u grupnoj fazi natjecanja jer se sjećamo da su se, u posljednjoj utakmici koja je odlučivala o odlasku Đakovčanki na završnu smotru upravo sastale ove dvije ekipe. Đakovačke mlađe kadetkinje tada su slavile istim rezultatom – 19:15.

Neizvjesno prvo poluvrijeme

Utakmica „starih poznanica“ prema očekivanju protekla je u neizvjesnoj i ravnopravnoj igri u kojoj su na kraju o pobjedniku odlučivale nijanse. Baranjke su golovima Leonarde Vranješ i Lane Alšić povele 2:0i time stekle dodatnu sigurnost i ambiciju da uzvrate svojim protivnicama za poraz u ranijoj fazi natjecanja. Međutim, Klara Birtić s dva i Ana Delić s jednim pogotkom okreću rezultat na đakovačku stranu 3:2. Do same završnice prvoga poluvremena, obje su se ekipe izmjenjivale u minimalnim vodstvima, da bi u samoj završnici Sara Janković postigla dva pogotka za vodstvo Darde 7:5. Ipak, Đakovčanke postižu posljednji pogodak (Ana Delić) za kraj prvoga dijela i vodstva Darde 7:6. Zanimljivost prvoga poluvremena da su u đakovačkim redovima samo dvije igračice postigle pogotka: Klara Birtić i Ana Delić po tri.

Poraz na otvaranju prvenstva – ŽRK Đakovo

Kad se umorila Klara Birtić…

Ključno za pobjedu Darde bilo je otvaranje drugoga poluvremena. Golovima Sare Janković, Lane Alšić i Leonarde Vranješ „Baranjke“ su povele 10:6, a to Đakovčanke nisu mogle pratiti. Ubrzo nakon toga, Darda je otišla na plus 5 (12:7), ali Đakovčanke serijom od pet golova Klare Birtić sustižu protivničku prednost i dolaze do poravnanja pri rezultatu 12:12. I Darđanke su dočekale da se najbolja đakovačka igračica umorila, s tri pogotka Anamarije Đurinić ponovo bježe na 15:12 i tada više nije bilo povratka. Baranjske su mirno privele utakmicu kraju, a golovima Anđele Prekačin i Klare Birtić uspijevaju ublažiti poraz.

Ključ pobjede Darde je u „dužoj klupi“ odnosno pobjednice su male više raspoloženih igračica koje su svaka dale svoj obol pobjedi, dok se igra Đakova uglavnom svodila na individualnim rješenjima odlične Klare Birtić koja je postigla ukupno 11 golova. Međutim, ona, uz pomoć Ane Delić, nije mogla sama do pobjede. Prolaznu ocjenu zaslužila je i mlada golmanica Lea Zetović koja se istaknula s nekoliko odličnih obrana, između ostaloga, obranila je i jedan sedmerac.

U drugoj utakmici skupine „A“ Lokomotiva je rezultatom 27:20 pobijedila Hotele Makarsku.

Đakovčanke danas (četvrtak) igraju preostale dvije utakmice u skupini „A“. U 9:00 sati protivnice će im biti Hoteli Makarska, u 16:00 sati očekuje ih ekipa zagrebačke Lokomotive.