Pobjedom protiv Jadrana, Zrinski se vratio na vrh!

MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA SLAVONIJE I BARANJE

ZRINSKI (J) – JADRAN  4:0 (2:0)

Jurjevac – Igralište Bara. Gledatelja: 100. Sudac: Manuel Jugović (Črnkovci). Pomoćnici: Luka Vidak (Osijek) i Domagoj Mančević (Nova Kapela). Strijelci: 1:0 Kovačević (4.), 2:0 Kovačević (26.), 3:0 Šinko (5.), 4:0 Grbeša (62.).

ZRINSKI (J):Pintarić (65. Slaven Hnatek), Mihaljević, Bagarić, Kovačević (58. Krešimir Galić), Lukačević, Antonio Kerovec, Majdiš, Živković (46. Grbeša), Mihael Kerovec (65. Čavar), Kukučka, Šinko (80. alen Hnatek). Trener: Damir Išasegi.

JADRAN: Lešić, Đonlić, Sivrić, Matijević (46. Rusi), Josić, Ferhatović, Crnov (86. Volarić), Voloder, Šikić, Alić, Abramović.

Pobjedom protiv Gunjanaca nogometaši Zrinskoga vratili su se na vodeće mjesto međužupanijske nogometne lige.

Ponovo na prvom mjestu – NK Zrinski (J)

U samom početku domaćini su došli do vodećega pogotka. Akciju po desnoj strani započeo je Janik Kukučka, odigrao loptu do Živkovića koji povratnom pronalazi Pavu Kovačevića. Jurjevski napadač poluvolejem sa ruba kaznenoga prostora pogađa mrežu golmana Lešića. Jurjevčani su nastavili s napadačkom igrom tako da su izgledne prilike promašili Živković i Kovačević. Ali, u 26.minuti Pavo Kovačević postigao je drugi jurjevski pogodak. Akcija je opet krenula s desne stran, a lopta je došla na desetak metara do Pave Kovačevića koji po drugi puta matira gunjanskoga golmana. To je bio i rezultat prvoga poluvremena u kojemu je mogao pasti još pokoji pogodak, ali Jurjevčani su promašili nekoliko izglednih prilika.

Strijelac protiv Jadrana -Krešimir Šinko

U nastavku susreta, isti odnos snaga. Domaćini napadaju, a gosti se brane. Antonio Kerovec šutirao je prema golu, lopta se odbila od gostujućih igrača dolazi na dvadesetak metara gdje se nalazi Krešimir Šinko koji pogađa Lešićevu mrežu. Da je u odličnoj golgeterskoj formi potvrdio je mladi Neven Grbeša koji je ušao u drugom poluvremenu. Iskoristio je kontru koji je povukao s lijeve strane i s ruba kaznenoga prostora lijevom nogom pogodio suprotni kut protivničke mreže. Do kraja susreta izgledne prilike propustili su još Janik Kukučka i Krešimir Galić tako da je jurjevski gol razlika mogla biti bogatija za još pokoji pogodak.