NOVA GRADIŠKA  – ĐAKOVO 18:26 (10:12)

Nova Gradiška – Sportska dvorana ETŠ. Gledatelja: 80. Suci: Josip Kuhar (Samobor) i Damir Prelčec (Zagreb).

NOVA GRADIŠKA: Miletić, Bušić, Orelj 8, Mihić 1, Barun 1, Akmačić, Paurević, Brašanić Fereira 2, Ivanišević 3, Ćosić 2, Latal, Marjanović, Jerković 1, Vidović, Džebić. Trener: Ivan Sertić.

ĐAKOVO: Ostajmer, Jakšić, Šaravanja 8, Jukić, Bradarić 3, Ćurić 4, Šimić 1, Mandarić, Goluža 5, Jozipović 2, Tot, Perlić 1, Šestak, Klepo 2, Perković. Trener: Perica Martić.

Đakovački rukometaši donijeli su prve gostujuće bodove u ovom prvenstvu. Pobijdili su posljednju momčad Nove Gradiške i tako su upisali 13 bod na svoj konto.

U prvom poluvremenu vodila se izjednačena igra u kojoj niti jedna niti druga momčad nisu ostvarili značajniju rezultatsku prednost. U završnici prvoga dijela Đakovčani su uspjeli pobjeći na plus dva (10:8 i 11:9) da bi na odmor otišli s vodstvom 12:10.

U nastavku susreta, domaćini su golovima Mateja Orelja izjednačili na 12:12, ali su Đakovčani kod rezultata 13:13 napravili seriju 8:1 i došli do nedostižnih 21:14. nakon toga, mirno su priveli utakmicu kraju i zasluženo upisali dva boda.

Najbolji u redovima pobjednika bio je Vedran Šaravanja sa osam postignutih pogodaka, Mario goluža dodao je pet, Renato Ćurić četiri, a Marin Bradarić 3 gola. U domaćim redovima prvo ime bio je Matej Orelj sa osam golova.

S prva dva gostujuća boda Đakovčani se i dalje nalaze na dvanaestom mjestu s 13 bodova. U sljedećem 23. kolu igraju u gostima kod Rudara.