Hajduku derbi protiv Josipovčana, Punitovčani ispratili Gašinčane s deset, a Šokadija Slogu s devet komada, Mario Kasa potopio Selčane, Budrovčani bolji od Viškovčana, općinski derbi Rekordu, Gorjanci slavili protiv Ivanovčana

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

HAJDUK (ŠP) – OMLADINAC (J) 3:2 (0:1)

Široko Polje – Igralište NK Hajduk. Gledatelja:200. Sudac: Hrvoje Lovrić (Đakovo). Pomoćnici: Elko Crn (Selci Đakovački) i Ivan Lulić (Kuševac). Strijelci: 0:1 Josip Hulak (43.), 1.1 Stjepan Đambić (51. – 11 m), 2.1 Stjepan Đambić (62.), 3:1 Stjepan Đambić (67. – 11 m), 3:2 Domagoj Hulak (80.).

HAJDUK (ŠP): Mario Ivić, Blažević, Blažeković, Ljubić, Mandić, Rudnički (90.Zeko), Pitlović (76. Bakić), Stjepan Đambić (88. Pavlović), Perak, Veselinović (46. Nikola Džambić), Ognjenović. Trener: Branko Bagarić.

OMLADINAC (J): Gavljak, Kolarik, Brkić, Goran Kristek, Tomo Kanisek, Denis Kristek (70. Alen Stuhli), Domagoj Hulak, Josip Hulak, Denis Brkić, Igor Smoljo (70. Dani Smolka), Igor Stuhli (70. Edi Smolka). Trener: Šimo Živković.

Derbi susret između Hajduka i vodećega Omladinca opravdao je epitet derbija. Iako je trener gostiju Šimo Živković u Široko Polje došao znatno oslabljen bez čak petorice prvotimaca (Kvasnovski, Kocur, Marijan i Josip Batorek, Trbuljak) to se nije osjetilo na igri gostiju. U prvom poluvremenu gosti su imali više od igre i na njihovu žalost nisu iskoristili nekoliko izglednih prilika. U samoj završnici utakmica je poprimila neželjeni tok. Naime, sudac Hrvoje Lovrić, nakon jedne gužve, isključio je Enisa Brkića koji je odgurnuo Igora Mandića, tako da su gosti ostali s igračem manje. Unatoč tome,  Josipovčani su 42. minuti došli u vodstvo, a strijelac je bio Josip Hulak.

U nastavku susreta, u 51. minuti sudac Hrvoje Lovrić pokazao je na bijelu točku na što su gosti imali velikih primjedbi. Međutim, Stjepan Đambić bio je siguran realizator najstrože kazne za izjednačenje 1:1. Domaćini su iskoristili pogrešku gostujućega vratara Jana Gavljaka koji je istrčao na loptu, ali je ona došla do Stjepana Đambića koji po drugi puta trese josipovačku mrežu. Svoj treći pogodak Širokopoljci su postigli nakon kaznenoga udarca. Josipovački branič u padu je zaustavio loptu rukom, a sudac Lovrić opravdano je dosudio najstrožu kaznu. Po drugi puta Stjepan Đambićs bijele točke vara golmana Gavljaka.

Gosti su nakon toga krenuli na sve ili ništa i u 80. minuti golom Domagoja Hulaka smanjuju rezultat na 3:2što je bio i konačan rezultat utakmice.

OMLADINAC (ĐS) – DRAČICE  0:4 (0:3)

Mlada momčad Omladinca očito da se nalazi u rezultatskoj krizi jer su na svom terenu upisali poraz od Dračice. Najzaslužniji za pobjedu gostiju bio je Mario Kasa koji je tri puta zatresao selačku mrežu. U prvom poluvremenu dračički napadač izveo je dva slobodna udarca koja su završila u domaćoj mreži. U završnici prvoga poluvremena Mario Kasa postigao je i treći pogodak čime je ugasio svaku domaću nadu u mogući preokret.

U drugom poluvremenu Dračičani su rutinski odradili posao, a četvrti pogodak postigao je Čečura za visoku i zasluženu pobjedu Dračica.

SLAVONIJA (B)  – RADNIČKI   3:2 (3:1)

Budrovci – Igralište NK Slavonija. Gledatelja: 100. Sudac: Dražen Matasović (Đakovo). Pomoćnici: Matej Marković (Vrbica) i Matej Dorić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Tomislav Kretonić (2.), 2:0 Ivan Kladarić (18.), 2:1 Gurdon (36.), 3:1 Igor Kedačić (42.), 3.2 Gurdon (89.).

SLAVONIJA (B): Obradović, Tomislav Kretonić (46. Mihalić), Kedačić, Djaković, Kolić (90. Tihomir Ručević), Mižurić, Tilli, Željko Kladarić (86. Ivan Martinović), Ivan Kladarić, Sito (88. Nemet), Kolić. Trener: Željko Jančikić.

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Bikić (62. Mario Ćurić), Jelečević (66. Luka Drenjančević),  Radoš, Mijakić, Erceg (75. Antonio Lagator), Sesar, Vragolović, Horvat, Kovač (90. Vlajčić), Gurdon. Trener: Domagoj Vragolović.

Budrovčani nisu imali izbora: pobjeda ih ostavlja u grčevitoj borbi za opstanak, a poraz znači oproštaj od drugoligaške konkurencije. Tako su se postavili domaćini i već u drugoj minuti Tomislav Kretonić postiže pogodak za budrovačko vodstvo. Domaćini su nastavili s napadima, a to im je donijelo i drugi pogodak. Strijelac je u 18. minuti bio Ivan Kladarić. Viškovčani počinju igrati, a Stjepan Gurdon u 32. minuti smanjuje rezultat na 1:2. Igrala se 42. minuta kada su gledatelji vidjeli najljepši potez utakmice. S  tridesetak metara Igor Kedačić pogađa viškovačku mrežu za vodstvo 3:1.

Budrovčani su opasno prijetili viškovačkom golmanu Drenjančeviću

U drugom poluvremenu Viškovčani su imali vipe od igre, a Budrovčani su čekali svoju priliku iz kontri. U samoj završnici Stjepan Gurdon, nakon ubačaja s lijeve strane, u kaznenom prostoru prima loptu i vara golmana Obradovića. Na kraju, zaslužena pobjeda Slavonije koja nastavlja grčevitu borbu za opstanak.

Zanimljivu utakmicu odigrali su Budrovčani i Viškovčani

REKORD – DINAMO (TR)    4:3 (2:3)

Kondrić – Igralište Breza. Gledatelja:100. Sudac: Luka Pivk (Đakovo). Pomoćnici: Josip Drenjančević (Đakovo) i Dario Jurić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Kedveš (2.), 1:1 Marić (12- ag), 2:1 Nikolić (28.), 2:2 Jambrec (38. – 11 m), 2:3 Katalenić (42.), 3:3 Žeravica (63.), 4:3 Žeravica (84. – 11m).

REKORD: Rukavina, Jackanić (46.Stipčević), Francem, Božidar Kedveš (46.Nikola Kryk), Drmić (90. Kovačević), Tremboš, Nikolić, Danijel Kedveš, Žeravica, Stanić (87. Adam Kryk), Marić. Trener: Miro Aračić.

DINAMO (TR): Zlatunić, Dario Franjić, Nikolić, Svilanović, Turković, Habada, Holbik (46. Jozipović), Bošnjak (74. Josip Franjić), Katalenić, Fogadić,Jambrec. Trener: Dražen Janković.

Pravi općinski debi odigrali su Kondrićani i Trnavčani. U utakmici punoj preokreta više sreće imali su domaćini koji su upisali minimalnu pobjedu. Domaćini su već u drugoj minuti došli u vodstvo golom Kedveša. Kondrićani su postigli i drugi pogodak, ali na njihovu žalost, Marić je pogodio svoj gol i tako Trnavčanima donio izjednačenje. Ipak, Nikolić u 28. minuti ponovo domaćine dovodi u vodstvo, međutim, iz kaznenog udarca Jambrec ponovo poravnava rezultat na 2:2. Do odlaska na odmor, Dinamo je šokirao domaće navijače jer je Katalenić doveo Dinamo u vodstvo 3:2.

Općinski derbi pripao Kondrićanima

U nastavku susreta, Kondrićani su pokušavali preokrenuti rezultat, a to su učinili zahvaljujući najboljem igraču utakmice Žeravici koji najprije u 63.minutipostiže treći pogodak za izjednačenje, a zatim u 84. iz kaznenoga udarca postavlja konačnih 4:3.

ŠOKADIJA – SLOGA   9:0

Nogometaši Šokadije gaze i dalje: ovo je njihova peta uzastopna pobjeda koja ih je približila vodećem dvojcu po broju bodova. Punitovčani imaju 47, Josipovčani 45, a Šokadija 42 boda. Očito da će dokraja biti zanimljiva borba za prvo mjesto. Od samoga početka na terenu je postojala samo jedna momčad – ona domaća koja je do vrha napunila mrežu indisponiranih nogometaša Sloge iz Koritne.

BUDUĆNOST – MLADOST (I)      4:0 (1:0)

Gorjani – Igralište NK Budućnost. Gledatelja: 100. Sudac: Željko Šekerija (Piškorevci).Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i Franko Šimunović (Đakovo). Strijelci: 1:0 Grgić (38.), 2:0 Mikulandra (53.), 3:0 Gregić (60.), 4:0 Pavić (82.).

BUDUĆNOST: Bunoza, Josip Ivanović (78.Palcer), Jakov Paradžik, Perić, Grgić, Crnojević (73. Josip Ivanović), Marko Paradžik (63. Novotni), Gregić, Radić,  (30. Kelava), Mikulandra (81. Meštrić), Pavić.

MLADOST (I): Slavić, Dudaš, Dominik Bauer, Josip Bauer (56. Vereš), Mario Išasegi, Mikloš, Đuretković, Kos (46. Vidović), Josip Aničić, Ivan Išasegi, Goran Išasegi (69. Kolar)

Očito da je gostujuća pobjeda u Kortini poticajno djelovala na Gorjance koji su upisali i drugu visoku i zasluženu pobjedu protiv Ivanovčana. U prvom poluvremenu bila je to ravnopravna utakmica, međutim, u završnici susreta golom Grgića Budućnost dolazi u vodstvo. U nastavku susreta igra Mladosti se raspala, a to su iskoristili domaćini i golovima Mikulandre, Gregića i Pavića došli do visoke  i zaslužene pobjede koja donosi mir u gorjanske redove.

SLAVONIJA (P) – HOŠK  10:0 (4:0)

Punitovci – Igralište na Vodopadu. Gledatelja: 100. Sudac: Dalibor Totić (Đakovo).Pomoćnici: Ivan Ivanović (Jurjevac) i Mario Marinović (publika). Strijelci: 1:0 Vranić (3. – 11 m), 2:0 Maričić (22.), 3:0 Maričić (28.), 4:0 Veverec (34.), 5:0 Maričić (50.), 6:0 Maričić (55.), 7:0 Štigler (64.), 8:0 Uzelac (67.), 9:0 Vranić (73.), 10:0 Vranić (82.).

SLAVONIJA (P): Marinović, Darko Veverec (59. Štigler), Klepo (65. Perić), Tadijan, Maričić (Josip Perak, Vranić, Bjelobrk (59. Dražen Perak), Škorvaga, Štefaničić (65. Uzelac). Trener: Goran Uzelac:

HOŠK: Grubešić, Danijel Rac, Živković (46. Zeko), Katrin, Dražetić, Breški (79. Martinović), Hrgić (46. Dario Živković), Kust, Milković, Lulić, Peša. Trener: Ivan Milković.

Sav bijes i nemiran tjedan nakon poraza u Ivnovcima platili su nogometaši HOŠK-a iz Gašinaca koji su se u Punitovcima proveli kao „bosi po trnju“. Punitovčani su od samoga početka gostima dali do znanja da bodovi ostaju u Punitovcima. Golijada je krenula veću trećoj minuti kada Josip Vranić iz kaznenoga udarca dovodio svoju momčad u vodstvo 1:0. Tada na scenu stupa Maričić koji postiže dva pogotka, a do odmora u listu strijelaca upisuje se i Veverec. U drugom poluvremenu golovi padaju kao po tekućoj vrpci.

Na kraju, Maričić je postigao četiri pogotka, tri puta se u listu strijelaca upisao Josip Vranić, a po jedan gol postigli su Veverec, Štigler i Uzelac.

Punitovčani su iskoristili posrtanje susjeda iz Josipovca i vratili se na prvo mjesto.